Jump to content

Ξήλωμα Παλιάς Λιμνούλας Και Κατασκευή Νέας...!


Recommended Posts

Το περίεργο ήταν που κάποια μωράκια τα έβαλα σε ένα μικρό ενυδρείο να τα μεγαλώσω με τροφή, αγάπη και στοργή. Δεν επιβίωσε κανένα. Αυτά που άφησα στο βαρέλι και δεν ασχολήθηκα ακόμα χαίρουν άκρας υγείας.

Το εχω ξανα ακουσει αυτο...ο λογος πιος ειναι?! :bigemo_harabe_net-111:

Link to comment
Share on other sites

Το εχω ξανα ακουσει αυτο...ο λογος πιος ειναι?! :bigemo_harabe_net-111:

Απλα νομίζω ότι η φροντίδα μερικές φορές κάνει κακό...η φύση τα καταφέρνει καλύτερα....

Link to comment
Share on other sites

Το περίεργο ήταν που κάποια μωράκια τα έβαλα σε ένα μικρό ενυδρείο να τα μεγαλώσω με τροφή, αγάπη και στοργή. Δεν επιβίωσε κανένα. Αυτά που άφησα στο βαρέλι και δεν ασχολήθηκα ακόμα χαίρουν άκρας υγείας.

καλά αυτό το θέμα με τα ψάρια είναι απίστευτο και δεν θα μπορέσει κάποιος να δώσει μια σαφή εξήγηση. Ποιος απο εμάς δεν έχει δεί ενυδρεία στα χέρια άσχετων χωρίς φίλτρανση ακόμα, ή με είδη που δεν μπορούν να συνυπάρξουν και έχουν εντελώς διαφορετικές απαιτήσεις και να ζούνε όλα.

Να παλεύεις με τα καλύτερα συστήματα να διαβάζεις να ρωτάς και να χάνεις στο τέλος ψάρια και ο άλλος με τον γυάλινο κουβά που έχει παρατημένο και το λέει ενυδρείο να σου λέει ότι έβγαλε και γέννα.

Εδώ που ζώ υπάρχουν σε χωράφια γούρνες (ούτε δεξαμενές δεν τις λές) με βρώμικο νερό στο οποίο πέφτουν μέχρι και φυτοφάρμακα και τις έχουν για πότισμα. Είναι τέτοια η κατάσταση τους που λές ότι αν πέσεις μέσα θα πάς τουλάχιστον στο λοιμωδών. Μαντέψτε αν ζούν ψάρια μέσα και με τι ρυθμούς αναπαράγωνται. :crazyyyy:

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λέει ο Spond ισχύουν και συμφωνώ μαζί του...κάποιες φορές όσο προσέχεις και ασχολησε με κάτι... σου παρουσιάζει θέματα....αν το αφήσεις να εξελιχτεί μόνο του τότε βλέπεις και την μαγεία της φύσης ρε παιδί μου....που στις λίμνες ειδικά έχει πολύ μεγάλο κομμάτι να κάνει...σε σχέση με το ενυδρείο τουλάχιστον...αν έχει περάσει μέσα σε ένα χρόνο τώρα στάδια η λίμνη μου...

Υ.Γ. Τα ψαράκια παρότι μεταφέρθηκαν σε άλλο μέρος χαίρουν άκρας υγείας προς το παρόν...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...