Jump to content

Microbacter7


Recommended Posts

ξερει καποιο παλικαρι αυτο

http://brightwellaquatics.com/products/microbacter7.php

απο οτι καταλαβα στις οδηγιες πρεπει να κλεινω το οξυγονο οταν το χρησιμοποιω και λεει και αλλα πραγμτα τα οποια δεν τα καταλαβαινω (δυσκολα αγγλικα)

αν καποιος το χει μια βοηθεια !!ευχαριστω και καλα τσικνισματα!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως από τα καλύτερα βακτήρια. Για τη δοσολογία ακολούθησε τις οδηγίες. Δεν νομίζω να λέει να κλείσεις το οξυγόνο, αντιθέτως όταν ρίχνουμε βακτήρια το ενυδρείο θέλει καλή οξυγόνωση. Μάλλον λέει να κλείνει το όζον.

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως λεει και λιτρα στις οδηγιες οχι μονο γαλονια νομιζα οτι το skimmer ειναι η αερανλια που λεει !ευτυχως που βρεθηκες γιατι επρεπε να κανω μεταφραση για να καταλαβω τι λεει !!ευχαριστωωωωω!!!

Link to comment
Share on other sites

Στις οδηγίες αναφέρει πως όταν ρίχνει βακτηρίδια πρέπει να κλείσεις αποστειρωτές όπως uv lamp και ozonizers όπως επίσης πρέπει να κλείσεις και το σκίμμερ για κάποιες ώρες(εώς και 4) ανάλογα με τις απαιτήσεις του ενυδρείου σου. Ακόμα έχει δύο δοσολογίες την high nutrient method που αναφέρεται σε ενυδρείο με αυξημένο τον αριθμό των θρεπτικών και στην low nutrient method που αναφέρεται σε ενυδρεία που έχουν χαμηλά θρεπτικά και για την διατήρησή του σε χαμηλά επίπεδα τέλος αναφέρει και μία ακόμα δοσολογία με την οποία κάνεις recovery όταν έχεις κάνει κάποια αλλαγή στην βιολογία π.χ. προσθέτοντας καινούργιο βράχο ή ψάρια.

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ!εκανα ακριβεις μεταφραση και λεει αυτα που μου λες φιλε μου!πολυ καλο ζουμη κανει δουλεια !!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...