Jump to content

σαλιγκαράκια


Recommended Posts

καλησπέρα!!!!πριν αρκετο καιρο ειχα βρει στο ενυδρειο 3 σαλιγκαρια...τα εβγαλα..μετα βρηκα αλλα 2 αλλα τα αφησα μεσα..εκανα καθαρισμο στο ενυδρειο και αλλαξα και νερο και ολα οκ..αλλα τα σαλιγκαρακια δεν τα ξανα ειδα όμως..υπάρχει περίπτωση να τα ρουφηξε η σκουπα βυθου;;;;χθεσ(εχει περασει ενας μηνας απο τοτε) παρατηρησα στο τζαμι κολλημενα πολυ μικρα σαλιγκαρακια που το κελυφος τους φαινοταν πολυ μαλακο και ειδα και ενα μεγαλο(σε σχεση με τα αλλα)..συνολικα ειναι 9(οσα μπορεσα να μετρησω),λογικα θα υπαρχουν κι αλλα κατω απ τα χαλικια...πρεπει να προσεχω οταν καθαριζω τον βυθο;αν γεμισω πολλα πως θα μπορεσω να απαλλαγω;με την γνωστη μεθοδο ''μαρουλι''; ;)

Link to comment
Share on other sites

kalispera koita otan egw to epa8a ayto eixa enan klooun mesa sto enudreio o opoios ta eksafanise kai genikotera apo auta pou mou eipan sto enudreiadiko einai oti gia ton klooun ta saligkaria apoteloun meze.... apla sou anametadidw oti mou eipan tote emena isws na kanw kai la8os 8a sou poun kai oi upolipoi pou kseroun sigoura pio polla apo emena ;)

filika

xristina :D

Link to comment
Share on other sites

χριστίνα εχω μεσα 2κλοουν αλλα καθε τοσο βρισκω και αλλα...δεν θελω να μου τα φανε και ολα,θελω να κρατησω μερικα,απλα δεν θελω να γεμισω....

Link to comment
Share on other sites

χριστίνα εχω μεσα 2κλοουν αλλα καθε τοσο βρισκω και αλλα...δεν θελω να μου τα φανε και ολα,θελω να κρατησω μερικα,απλα δεν θελω να γεμισω....

eilikrina makari na eixa tis gnwseis gia na se voi8isw para panw se magazi me enydreia rwtises?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Όταν υπάρχουν κλόουν (ή και άλλα σαλιγκαροφάγα), ο πληθυσμός των σαλιγκαριών μειώνεται μέχρι ενός σημείου και παραμένει σταθερός.

Αν τα σαλιγκάρια είναι πολύ λίγα από την αρχή, τότε πιθανό να τα χλαπακιάσουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...