Jump to content

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Ποια η γνώμη σας για την εν λόγω τροφή κοραλιών?

Coral_Frenzy_The_Ultimate_Coral_Food.jpg

Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια σε φόρουμ του εξωτερικού, και μάλιστα πολλοί την χαρακτηρίζουν ως την καλύτερη τροφή κοραλιών που κυκλοφορεί!

Όσοι την έχουν δοκιμάσει λένε ότι είδαν απίστευτα χρώματα και ανάπτυξη στα κοράλια τους.

Δυστυχώς δεν υπάρχει στην Ελλάδα, αλλά υπάρχει και το ebay!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Την αγορασες Πανο?

Όχι δεν την αγόρασα ακόμα, γι'αυτό έφτιαξα και το θέμα για το αν αξίζει να την πάρω.

Δεν την έχει χρησιμοποιήσει κανένας να μας πει στα ελληνικά? :D

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν την εχει κανείς! Μπορείς να την αγοράσεις εσυ ( :P ) και μετα να αφιερώσεις λίγο χρόνο να μας πεις την γνώμη σου και τις εντυπώσεις σου! ! .........και αν είναι όντως καλή να την πάρουμε και εμείς! :bigemo_harabe_net-64:

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν την εχει κανείς! Μπορείς να την αγοράσεις εσυ ( :P ) και μετα να αφιερώσεις λίγο χρόνο να μας πεις την γνώμη σου και τις εντυπώσεις σου! ! .........και αν είναι όντως καλή να την πάρουμε και εμείς! :bigemo_harabe_net-64:

Μάλλον έτσι θα γίνει, απλά δεν ξερω πότε θα την παραγγείλω γιατί δεν είναι του χεριού μου(δεν σκαμπάζω απο παραγγελίες μέσω paypal) και περιμένω έναν φίλο μου να την παραγγείλει.

Αν την πάρω θα ενημερώσω!

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι και εγώ για παραγγελία, αν θέλεις και βολεύει μπορούμε να κάνουμε μαζί την παραγγελία ή αν μαζευτούν και άλλοι (να μειωθούν και τα μεταφορικά εποχές που είναι!). Μπορώ να τα παραγγείλω και εγώ αν θες.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρομαι και εγώ για παραγγελία, αν θέλεις και βολεύει μπορούμε να κάνουμε μαζί την παραγγελία ή αν μαζευτούν και άλλοι (να μειωθούν και τα μεταφορικά εποχές που είναι!). Μπορώ να τα παραγγείλω και εγώ αν θες.

Αν θες να τα παραγγείλεις εσύ κανένα πρόβλημα! Ίσα ίσα με διευκολύνεις! Πιστεύω ότι αν μαζευτούμε άτομα θα μας έρθει και φτηνότερα στα μεταφορικά.

Tί λέει η εταιρεία:

http://www.coralfrenzy.com/

Ένα τρομερό βίντεο που στην ουσία λέει τα πάντα:

Και οι αντιδράσεις των κοραλιών:

Link to comment
Share on other sites

Kαι εδώ λινκς για αγορά:

http://www.ebay.com/itm/CORAL-FRENZY-REEF-AQUARIUM-FOOD-28-GRAMS-/271219349617?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f25eed871#shId

http://www.amazon.com/Coral-Frenzy-%60The-Ultimate-Food%60/dp/B001ELTOXS

http://www.marinedepot.com/Coral_Frenzy_%60The_Ultimate_Coral_Food%60_Phytoplankton_Fish_Coral_Food-Coral_Frenzy-CF1111-FIFDDRPP-vi.html

Εκτός και αν το βρούμε πουθενά φτηνότερα.

Αν μαζευτούμε πάνω απο 3 άτομα τα μεταφορικά μειώνονται κατα πολύ!

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Κ
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς δε στέλνει; κανένα από τα δύο δεν έχει την Ελλάδα στις εξαιρέσεις..

Link to comment
Share on other sites

εμένα στο λίνκ αυτό:

http://www.ebay.com/itm/CORAL-FRENZY-REEF-AQUARIUM-FOOD-28-GRAMS-/271219349617?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3f25eed871#shId

μου βγάζει εκεί που λέει Shipping and Payments Για ελλάδα 12,45$ μεταφορικά για 1 τροφή, 15,75 για 2 και 17,90 για 3 και πάει λέγοντας.

Άρα στέλνει ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

σωστά..

Άρα για να σου το βγάζει και σένα θα στέλνει!

εμένα μου λέει δεν στελνει! τι να πω.... :(

Λυκο μήπως δεν στο εμφανίζει εσένα? Γιατί δεν γίνεται να βγάζει σε μας και σε σένα να μην βγάζει...

Τέλος πάντων, εφόσον στέλνει ελλάδα, θέλετε να κανονίσουμε μια μαζική παραγγελία στο φόρουμ? ;)

Να φτιάξουμε ένα ξεχωριστό θέμα στο φόρουμ για συμμετοχές όπως γίνεται με petcumulus ή waterwaves πχ. Γιατί αν πάρουμε εμείς οι 3 μόνο(βασικά ο Λυκουργος δεν επιβεβαίωσε κάτι) θα βγουν φτηνότερα τα μεταφορικά, αλλά μετά για να μου την στείλετε εμένα, για μένα θα είναι το ίδιο σαν μεταφορικά ενώ αν μαζευτούμε πάνω απο 5 άτομα γλυτώνουμε όλοι μας πολύ! Ούτως η άλλος δεν βιάζομαι προσωπικά για συγκεκριμένο χρόνο. Δεν ξέρω για σας.

Θέλετε?

Αν γίνει η παραγγελία, θα το αναλάβεις ShadowVValker ?

Βασικά όποιος θέλει το αναλαμβάνει εκτός απο μένα γιατί εγώ δεν σκαμπαζω απο ebay... :(

Έγινε επεξεργασία - Παναγιώτης Κ
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορώ να την αναλάβω εγώ, και αν και θα ήθελα να τη δοκιμάσω σχετικά σύντομα, έχω αρκετή τροφή ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορώ να την αναλάβω εγώ, και αν και θα ήθελα να τη δοκιμάσω σχετικά σύντομα, έχω αρκετή τροφή ακόμα.

Θές να ανοίξουμε θέμα με συμμετοχές για παραγγελία?

Θές να ανοίξω εγώ ή εσύ? Όπως θές!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 7 months later...

Την χρησιμοποιησα εγω και μπορω να πω οτι κάνει καλη δουλεια. Ειναι σκόνη. Την χτυπάς στο μίξερ και είναι έτοιμος ο "χυλός". Μετα μέσα στο ενυδρείο και μέσα σε 1 λεπτο τα κοράλια φουσκώνουν (trachyphilies, bubble coral, caulastrea.) και τα ζωανθους κλεινουν(προφανος έχουν να ασχοληθουν με το γεύμα τους).

όσο για τα σκληρά κοράλια.... την περίοδο που έριχνα την τροφή, δεν ειχα ουτε ενα οποτε δεν μπορω να εκφέρω γνώμη για σκληρά κοράλια.

Πάντως θα ήθελα να ξαναδοκίμαζα. Μου άφησε μονο θετικές εντυπώσεις.

(απο που μπορούμε να την προμιθευτούμε? εμένα μου την είχαν χαρίσει)

Έγινε επεξεργασία - submarine1981
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...