Jump to content

Pan Rio 240


PanaGreco

Recommended Posts

Το παρέλαβα και αρχίζω να μαζεύω τα υλικά. Αυτή την φορά δεν θα βιαστώ !!!!!

Μείνετε συντονισμένοι :)

Παρακαλώ τις συμβουλές σας τώρα που είναι νωρίς.

Θα μπεί κυρίως η κλασική ψαροσύνθεση των δίσκων με cories ,rams ,cardinals και αρκετά φυτά.

Link to comment
Share on other sites

καλογεμιστο φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Χεχεχε μεγειες μεγειες. Αν δεν βιαστεις ειπαμε, θα το κανουμε παρεα!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επανέναρξη συνονόματε!! :)

Υ.Γ. το έπιπλο το συναρμολόγησες ή το πήρες έτοιμο?

Έγινε επεξεργασία - nospanos
Link to comment
Share on other sites

με το καλο να γεμισει!!!

Link to comment
Share on other sites

Το κρατάω ή το αφαιρώ το εσωτερικό φίλτρο? Ιδού η απορία. Υπάρχει πουθενά κανένα video πως αφαιρείτε χωρίς να γίνει ζημιά?

Link to comment
Share on other sites

Στα φυλλαδια δεν λεει πως μπορει να βγει?

Οχι βέβαια !!!! Σιγά μη σου λέγανε πως να βγάλεις το φίλτρο τους :)

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι κολλημενο με 2 "πρεζες" να το πω, τεσπα, σε δυο σημεια με σιλικονη, το ζεστανης με ενα πιστολακι για μαλλια και με πολυ προσοχη την κοβεις με μια φαλτσετα ή ενα καλο μαχαιρακι, τρελη προσοχη μην το χαραξης, τα υποληματα της σιλικονης τα βγαζεις με μια ειδηκη ξυστρα απ οσο ξερω, ειναι για τζαμια...

Αμα δεν καιγεσε περιμενε να μας πει κανας φιλος πως το εκανε εκεινος, μην σε παρω στον λαιμο μμ, ειναι και καινουργειο....

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ειναι κολλημενο με 2 "πρεζες" να το πω, τεσπα, σε δυο σημεια με σιλικονη, το ζεστανης με ενα πιστολακι για μαλλια και με πολυ προσοχη την κοβεις με μια φαλτσετα ή ενα καλο μαχαιρακι, τρελη προσοχη μην το χαραξης, τα υποληματα της σιλικονης τα βγαζεις με μια ειδηκη ξυστρα απ οσο ξερω, ειναι για τζαμια...

Αμα δεν καιγεσε περιμενε να μας πει κανας φιλος πως το εκανε εκεινος, μην σε παρω στον λαιμο μμ, ειναι και καινουργειο....

Φίλε μου έχει 6 ''πρέζες'' σιλικόνης.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μέλος πριν απο κανά δίμηνο αφαίρεσε το εσωτερικό του φιλτρο, δε θυμάμαι ποιος ήταν αλλα θα τον βρω και θα σου πω. Το είχε βγάλει πολυ εύκολα.

Link to comment
Share on other sites

Ενα μέλος πριν απο κανά δίμηνο αφαίρεσε το εσωτερικό του φιλτρο, δε θυμάμαι ποιος ήταν αλλα θα τον βρω και θα σου πω. Το είχε βγάλει πολυ εύκολα.

Σε ευχαριστώ. Το ερώτημα όμως να φύγει ή να μείνει παραμένει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλογεμιστο :bigemo_harabe_net-64: .οσο αναφορα το φιλτρο η γνωμη μου ειναι να το αφησεις ,δεν ξερεις τι μπορει να γινει.και εξωτερικο να εχεις κανε το μεσα μηχανικο.στο δικο μου ετσι εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

φιλε καλογεμιστο :bigemo_harabe_net-64: .οσο αναφορα το φιλτρο η γνωμη μου ειναι να το αφησεις ,δεν ξερεις τι μπορει να γινει.και εξωτερικο να εχεις κανε το μεσα μηχανικο.στο δικο μου ετσι εχω κανει.

Τι έχεις βάλει μέσα στο δικό σου?και με ποιά σειρά?

Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου και εγώ, να προτείνω να αφήσεις το φίλτρο μέσα. Βάλε σφουγγάρια και λίγο βιολογικό και θα είσαι μια χαρά. Τα εσωτερικά της juwel είναι καλά φίλτρα. :)

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσαι φίλε μου το καινούργιο σου απόκτημα και σου εύχομαι καλογέμιστο.

Όσο για το εσωτερικό φίλτρο εγώ στην θέση σου θα το κράταγα.Πρώτον γιατί σε τόσα λίτρα σίγουρα θα χρειαζόσουν δύο φίλτρα (την στιγμή που μιλάς για δίσκους)

και δεύτερον γιατί κατά την γνώμη μου κάνει πολύ καλή δουλειά (σε 120 Lt κρατάω δύο χρυσόψαρα με αντίστοιχο εσωτερικό φίλτρο και πρώτη φορά είδα το ενυδρείο

με τόσο καθαρό νερό).

Αυτά φυσικά είναι δική μου άποψη.

Καλή συνέχεια και μην ξεχνάς τις φωτογραφίες.......

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν την ειπα την γνωμγ μμ, σορυ, κρατα το φιλτρο, ειναι οντως καλα φιλτρα, δεν χτυπαει πολυ στο ματι, ειδηκα εαν το κρυψης με ριζα και εαν δεν κανω λαθος περνει και τον θερμοστατη μεσα, οποτε δεν φαινετε απ οξω....

Εεε οοοολο και κανενα δισκοπουλο παραπανω θα βαλεις...αστο να ειναι καλημενοοοος....

Καντο μηχανικο οπως ειπε ενας φιλος πιο πριν.....

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ θα σου πρότεινα να το κρατησεις το εσωτερικό. Ειναι σε τέτοια θεση που εύκολα κρύβεται αν θέλεις και ειναι πιο διακριτικό απο κάποια αλλα όπως εκείνο του μέλους που σου είπα ότι το είχε αφαιρέσει. Μονο καλό θα κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...