Jump to content

Κατασταλαξαμε Στα Convict!!!


JOHN1801

Recommended Posts

E το χεις κανει λιγο Αφρικανικο! Αυτο στην μεση ειναι αληθινο ή ψευτικο; Εμενα μ αρεσε οπως το εχεις πιο πανω με καμια ριζα!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ειναι αληθινο ή ψευτικο; Αν ειναι ψευτικο... οχι σκουπιδια, οχι πλαστικα σε θαλασσες και ακτες... και ενυδρεια! ;)

Link to comment
Share on other sites

νομίζω αληθινό...απ'οτι κατάλαβα ξύλινο είναι! τώρα οσο για το αν δείχνει λιγο προς Αφρική μεριά δεν ξερω...................ίσως στη πορεία να βγει κάτι άλλο!!

Link to comment
Share on other sites

Ε βασικα οχι απλα δειχνει αλλα ειναι αφρικανικο στησιμο! :bigemo_harabe_net-82:

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμή μαζί με το ζευγάρι έχω στο ενυδρείο και 6 μικρά από τη δικιά τους γεννα,τα υπόλοιπα τα χαρισα.τα μικρά είναι 3 αρσενικα και 3 θυληκα.τι λέτε,υπάρχει περίπτωση να δημιουργηθεί ζευγάρι από αυτά?

Link to comment
Share on other sites

ναι υπάρχει .δεν έχουν κόλλημα αυτά !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μην βαλεις φυτα που φυτευονται δεν θα μεινει τιποτα. Βαλε καμια δυο ριζες να διακλαδωνονται και θα με θυμηθεις. Δεσε και πανω καμια ανουμπια ή καμια μος και θα εισαι πρωτος!

Αυτα ειναι τα ψαρακια που λεγαμε πριν κανα 3μηνο-4μηνο

τα συγκεκριμενα ψαρακια δεν μου εχουν πειραξει ποτε anubias barteri var. angustifolia------echinodorus bleheri(blehrae)(αγορασμενο απο ΙΚΕΑ παρακαλω!!!!!!)------echinodorus ozelot--------και valisneria sp. gigantea(την βαλισνερια την τσιμπανε ελαφρως στη μεγαλη πεινα τους αλλα μεγαλωνει ακαθεκτη)...................................αντιθετα κερατοφυλο και ολες τις moss οπως επεισης και pistia startiotes που η ριζα τους μοιαζει με το κερατοφυλο τα ξεσκιζουν την πρωτη μερα που μπαινουν στο ενυδρειο....επεισης δεν εχουν αφησει ορθια valisneria nana η οποια νομιζω ηταν ο καλυτερος μεζες που προσφερα στα ψαρια :bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-76:

Link to comment
Share on other sites

τα συγκεκριμενα ψαρακια δεν μου εχουν πειραξει ποτε anubias barteri var. angustifolia------echinodorus bleheri(blehrae)(αγορασμενο απο ΙΚΕΑ παρακαλω!!!!!!)------echinodorus ozelot--------και valisneria sp. gigantea(την βαλισνερια την τσιμπανε ελαφρως στη μεγαλη πεινα τους αλλα μεγαλωνει ακαθεκτη)...................................αντιθετα κερατοφυλο και ολες τις moss οπως επεισης και pistia startiotes που η ριζα τους μοιαζει με το κερατοφυλο τα ξεσκιζουν την πρωτη μερα που μπαινουν στο ενυδρειο....επεισης δεν εχουν αφησει ορθια valisneria nana η οποια νομιζω ηταν ο καλυτερος μεζες που προσφερα στα ψαρια :bigemo_harabe_net-59::bigemo_harabe_net-76:

Χεχεχε σωστος! Παιζει αναλογα και το ψαρι αλλα γενικως δεν πολυτρωνε σκληρα φυτα οπως μερικα που ανεφερες!

Εγω ομως το λεω απο την αποψη οτι απ το σκαψιμο που ριχνουν δεν θα μεινει τιποτα οπως του εχει ξανασυμβει του Γιαννη αν θυμαμαι καλα στην πρωτη γεννα!

Εχινοδορος απο ΙΚΕΑ; Ποσο;

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

Ναι υπαρχουν καποια φυτα στο ικεα.αν θελετε δειτε στην κατηγορια φυτων με τιτλο φυτα απο ικεα.εχουν ανοιχτει 2 θεματα εκει στα οποια μπορειτε να βρειτε καποιες πληροφοριες γι αυτα.

Έγινε επεξεργασία - george13
Link to comment
Share on other sites

ακομα δεν πρόλαβα να βάλω το βράχο στη μέση του ενυδρειου και το ζευγάρι τον γεμισε αυγά μέσα! αλλη μια γεννα.........δεν βλέπω όμως να τα κρατάνε γιατί τα πιτσιρίκια κάνουνε συνεχείς επιθέσεις πάνω στα αυγά!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...