Jump to content

Επιλογη Ψαριων


nickst

Recommended Posts

ευχαριστω πολυ τον φιλο θοδωρη.

αν κανεις ξερεις για τους γεωφαγους ας μου πει παιδια.μακαρι να κανω ωραιο και ομορφο χωρο για αυτα τα υπεροχα ψαρια

Link to comment
Share on other sites

όλα θα γίνουν .υπομονή θέλει .

άντε περιμένουμε το αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

εννοειται υπομονη θελει.
μεχρι στιγμης εδω βγαλει τα σχεδια για την βαση.θα γινει με μελαμινη 18αρα σε παχος.

ελπιζω να το σηκωσει χαχα.

σε κανα δυο εβδομαδες με το καλο θα κανω και παραγγελια για την κατασκευη του ενυδρειου.

και θα παρω και φιλτρα ψαρια κτλ.επειδη εχω ειδη 5 λιτρ σιποραξ που δουλευουν 2 χρονια και επειδη μαλλον την αλλη εβδομαα θα το ξεστησω το ενυδρειο μεχρι να καντο το αλλο να τα βαλω τα σιποραξ χυμα μεσα στο 60λιτρο που κανω αλλαγες νερου με τον κυκλοφορητη που ειχα στο σαμπ απλα να κινειται το νερο μεσα?θα χαθει η βιολογια λεε αν δουλευουν ετσι για κανα δυο εβδομαδες?χωρις ψαρια κτλ σκετα τελειως σε νερο μεσα απο το ενυδρειο

Link to comment
Share on other sites

Xωρις ρυπους τα βακτηρια αδρανουν! Καλο ειναι να βαλεις κατι ή να μην το ξεστησεις μεχρι να σου πουν οτι ειναι ετοιμο το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε συ δεν μπορεις να περιμενεις και να ξεστησεις στο τελος;

Link to comment
Share on other sites

μα πρεπει να μπει η βαση στην θεση που ειναι αυτο το ενυδρειο τωρα.
αν μεσα στο κουβα βαλω και 3 γκαπυ με τα μικρα τα ανκιστρους μεσα?αλλα τα σιποραξ θα ειναι πεταμενα χυμα και ο κυκλοφοριτης απλα θα ρουφαει και θα πεταει χυμα μεσα στον κουβα τον 60λιτρο.θα γινει δουλεια ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Η βαση θα ειναι σταθερη; δεν θα ειναι δηλαδη σσν ενα τραπεζι;οχι ρε συ τα ψαρια στον κουβα για τοσο διαστημα.

Link to comment
Share on other sites

Καμια μικρη γυαλα δεν εχεις να μπορεσεις να βολευτεις γι αυτο διαστημα;

Link to comment
Share on other sites

Εχω το 60 λιτρο αλλα χωρα 1λιτρο σιποραξ μονο.τα αλλα 4 λιτρα που θα τα βαλω?για να μην χρειαστει να περιμενω στο καινουργιο ενυδρειο κανα μηνα να στρωθουν απο την αρχη τα φιλτρα για αυτο σκεφτομαι τον 60λιτρο ορθογωνιο μαυρο κουβα που εχω για τις αλλαγες νερου.

Link to comment
Share on other sites

Οκ βαλε το υπολοιπο σιποραξ μεσα σε ενα τουλι και αστο μεσα στο ενυδρειο με τα ψαρια.δεν θα εχεις θεμα ετσι

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τουλι με το siporax όπως σου λέει ο φίλος παραπάνω αλλά εγω θα σου πρότεινα επιπλέον να το βάλεις πάνω από την έξοδο ενός κυκλοφορητή. Να έχει ροή δηλαδή εκείνο το σημείο.

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τουλι με το siporax όπως σου λέει ο φίλος παραπάνω αλλά εγω θα σου πρότεινα επιπλέον να το βάλεις πάνω από την έξοδο ενός κυκλοφορητή. Να έχει ροή δηλαδή εκείνο το σημείο.

+1 και από εμένα

Link to comment
Share on other sites

Βάλε το τουλι με το siporax όπως σου λέει ο φίλος παραπάνω αλλά εγω θα σου πρότεινα επιπλέον να το βάλεις πάνω από την έξοδο ενός κυκλοφορητή. Να έχει ροή δηλαδή εκείνο το σημείο.

Σωστος ο Πανος! Αλλα και τιποτα να μην κανεις, απ την στιγμη που το ενα λιτρο θα ειναι κομπλε, το μοιραζεις στα δυο ενυδρεια σαν μπολι και απλα προσεχεις το ταισμα τις πρωτες μερες!

Ψαρια βρηκες;

Link to comment
Share on other sites

Κατι βρηκα απο αυτους που μου ειπατε.

ξερετε τι τιμες παιζουν περιπου τα ψαρια που θελω γιατι σαν ακριβα πολυ να τα βρηκα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ουαρου γυρω στα 8 με 10 ευρω! Τους γεωφαγους νομιζω πιο θα τους βρεις πιο τσιμπημενους!

Link to comment
Share on other sites

17 ευρο τα βρηκα τα ουαρου πανακριβα....

και οι γεωφαγοι ξερω εχουν βαση και των αλλων ειδων brasillineris,surinamensis κτλ παιζουν γυρω στα 6-7 ευρο.

και τους βρηκα 16,5.

παρα πολυ ακριβες τιμες δεν ειναι βρε παιδια?

Έγινε επεξεργασία - george13
Link to comment
Share on other sites

Για τα πρωτα νομιζω ειναι καλα.τι μεγεθος βρηκες.?

Και απο που;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γι αυτο σε ρωτησα το μεγεθος.

Δες και αλλου τοτε.απλα ειναι λιγο σπανια να τα βρεις και μαλλον τα κοπανανε.κατσε να δεις τι θα πουν και οι υπολοιποι

Link to comment
Share on other sites

Ωπ τα ακριβιναν; Τελευταια φορα που τα ειχα δει κανανε κανα 8αρι! Οντως ειναι λιγο σπανια και πανεμορφα ψαρια! Ριξε μια ματια και αλλου παντως μηπως τα βρεις και πιο φθηνα!

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοειται θα κοιταξω και αλλου θοδωρη εξαλλου μεχρι να ερθει η ωρα να τα παρω θα περασουν δυο τρεις εβδομαδες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...