Jump to content

Akridas Nano Reef


Akridas66

Recommended Posts

Δεν ειναι σκιμμερ Αιολε, το φιλτροκουτι του lido ειναι....θα παρει μαλλον ποδι και στη θεση του θα μπει μαλλον το tunze 9004....αλλιως κρεμαστο...θα δηξει....καντως το κουτι βλαιπω να φευγη σιγα σιγα....

Οποτε εχει δουλειτσα ακομα...κοιτα και εμενα μου αρεσει το ψηλο, δινει μια ατελεια, αλλα οντως μαλλον δεν ειναι λειτουργικο....

Ακολλητα να τα βαλω τα κομματια;;;

Link to comment
Share on other sites

Νικο κοιταξες σε leroy merlin για αυτο που μ ειπες; Ειναι διπλα απ την δουλεια μμ και λεω να παω να κοιταξω μπας και....

Επισης ειχε παρη το ματι μμ μια κολα της bison που εκανε για κοραλλια/βραχο...

Θυματε κανενας ονομασια μηπως παρω;;;

Link to comment
Share on other sites

ειναι η bison epoxy repair aqua.

εχω κολλησει αρκετα κοραλια με αυτη.κανει και για βραχο.

http://s3.praktiker.gr/myPraktiker.Images/Products/16865/gallery/20526/16865_0_L.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να ρωτήσω κάτι, γιατί θέλετε να πάτε στην Bison που τα 56g κάνουν περίπου 5,5 ευρώ και δεν θέλετε τις κλασσικές Tunze coral fix 112g , D-D aquascape 110g και orca construct 115g που η τιμή τους στα καταστήματα είναι 11,4 ευρώ περίπου (ίδια με την Bison αναλογικά σε ποσότητα)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω δεν την ξερω, απλα ηξερα οτι υπαρχει, επισης το πιο κοντινο πετ που εχει καποια ενυδρειακη ειναι περιπου 40χλμ πηγαινε/ελα, ενω πχ το leroy merlin ειναι 300 μετρα απ την δουλεια μμ....αρα με 2 ειμαι στην ιδια ποσοτητα με την tunze και DD....

Εφοσον εχει δοκιμαστη και δεν υπηρχε προβλημα, τοτε μονο η αποσταση(χρονος-βενζηνα) μου φτανουν για να παρω την bison....

Σημερα ειναι κυριακη οποτε απο βδομαδα θα παω στο leroy....επισης ειδα καποια feather dusters, αν τα λεω σωστα πανω στους βραχους και καποια σκουλικακια σαν "φαραω"(ετσι μου ειπε η αρραβωνιαστηκια μου οτι ισως ειναι, ασχολητεε ψαρεμα, εγω τις μπυρες :-Ρ)...

Κωστα Τ την βαζεις και στο νερο και κολαει;;; Η πρεπει να μηνει εκτος να "στεγνωση" πριν μπει στο ενυδρειο;

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα leroy merlin στην Πειραιώς, έχει στα 500 μέτρα μεγάλο γνωστό pet shop, την έχω κάνει με τα πόδια αυτή την απόσταση- που είμαι και τεμπέλης- και παλεύεται χαλαρά

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο στο αεροδρομιο λεω :-) και μενω λουτσα...θα βολευε απο καποιο online μαγαζι, αλλα ετσι και αλλιως θα παω να ψαξω για καποια πραγματα :-)

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς τα leroy merlin στην Πειραιώς, έχει στα 500 μέτρα μεγάλο γνωστό pet shop, την έχω κάνει με τα πόδια αυτή την απόσταση- που είμαι και τεμπέλης- και παλεύεται χαλαρά

Ενδιάμεσα από το leroy και psprmrkt είναι η δουλειά μου....στην φιλπρο αν ξέρεις....!

Link to comment
Share on other sites

Με τον βράχο θα σου έλεγα να κάνεις μια καμάρα!Αν θες κανένα κομμάτι βράχο έχω κάτι λίγα....πρέπει να σε φέρει ο δρόμος σου όμως από το Δ.Χαιδαρίου για να τον πάρεις!Πάντως μ΄αρέσει που το ψάχνεις και είμαι σίγουρος πως θα δούμε πολύ καλύτερο scape από αυτό που βλέπω τώρα!!gogogogo!!:P

Link to comment
Share on other sites

Ειχα κανει καμαρα βρε...αφου ειπα οτι σου "εκλεψα" την ιδεα...απλα επεσε οταν πηγα να την βαλω μεσα...

Πωπωωω ολοι μακρυα ειστε!!! Ευχαριστω για την προταση, να 'σαι καλα :-)

Οταν βρω τα "δομικα" υλικα που ψαχνω θα δω τι μπορω να κανω με οτι εχω και αν ειναι θα παω να παω κανα 2-3 κιλα ακομα :-)

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα εγω δεν την ξερω, απλα ηξερα οτι υπαρχει, επισης το πιο κοντινο πετ που εχει καποια ενυδρειακη ειναι περιπου 40χλμ πηγαινε/ελα, ενω πχ το leroy merlin ειναι 300 μετρα απ την δουλεια μμ....αρα με 2 ειμαι στην ιδια ποσοτητα με την tunze και DD....

Εφοσον εχει δοκιμαστη και δεν υπηρχε προβλημα, τοτε μονο η αποσταση(χρονος-βενζηνα) μου φτανουν για να παρω την bison....

Σημερα ειναι κυριακη οποτε απο βδομαδα θα παω στο leroy....επισης ειδα καποια feather dusters, αν τα λεω σωστα πανω στους βραχους και καποια σκουλικακια σαν "φαραω"(ετσι μου ειπε η αρραβωνιαστηκια μου οτι ισως ειναι, ασχολητεε ψαρεμα, εγω τις μπυρες :-Ρ)...

Κωστα Τ την βαζεις και στο νερο και κολαει;;; Η πρεπει να μηνει εκτος να "στεγνωση" πριν μπει στο ενυδρειο;

την πλαθεις κανονικα οπως ολες τις αλλες και κολαει και μεσα στο νερο.

καλη αρχη και απο εδω Αγγελε και με λιγη προσπαθεια θα σου κατσει το aquascape.

κριμα που χαλασε αυτο που ειχε φτιαξει εξω μιας και ηταν πραγματικα πολυ ομορφο.

Έγινε επεξεργασία - Κωστας Τ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Κωστα :-)

Αμα βρω την κολα και τα υπολοιπα θα το ξαναφτιαξω καλητερα :-)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες υπαρχει περίτωση ματαιωσης ή καθηστερισεις του project....

Θα δειξη....οτι και εαν γινει θα σας ενημερωσω!!!

Ευχαριστω για την βοηθεια και τις συμβουλες σας.....απλα το 2014 δεν "μπηκε" καλα για ολους μας....

Link to comment
Share on other sites

κριμα αδερφε ελπιζω να μην ειναι κατι σοβαρο, και εμενα χαλια μου μπηκε για τα καλα αλλα το προσπαθω για να ξεχνιεμαι..

Link to comment
Share on other sites

Με απολυσανε εχθες...δεν εχει να κανει με υγεια και τα σχετικα, απλα λογω εληψεις πορων δεν ξερω εαν θα συνεχισω.....

Αναλογα που θα με παει η κατηφορα-διαδρομη.....

Το ξερω ψηλε μου...κουραγιο!!! Εισαι μπουλντοζα!!!!:-)

Link to comment
Share on other sites

αδερφε κριμα ελπιζω και ευχομαι κατι να βρεθει συντομα και να το στησεις μην σε περνει απο κατω υπαρχουν και χειροτερα που δυστηχως δεν αλλαζουν....αν απο υγεια ειμαστε ενταξει ολα τα αλλα γινονται

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...