Jump to content

Moss Project


Recommended Posts

Ρε συ Αγγελε,οκ υπαρχει και αυτη η μεθοδος που την κανουν οι εταιριες που εχουν τα παντα.Απλα δεν καταλαβαινω γιατι να κανεις μια τετοια εγκατασταση με ολον αυτο τον εξοπλησμο και με αλλαγες νερου και να μη φτιαξεις ενα ενυδρειο που να εχεις μεσα μονο φυτα και να τα αναπτυσεις.Το emersed το κανεις με πολυ λιγα πραγματα,σχεδον μηδαμινα,αν ειναι να στησω ολοκληρο συστημα για να αναπτυσω φυτα...δεν συμφερει..

Φογγερ υπαρχουν πολυ φθηνα στο ebay.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Για να πεις οτι το εκανες βρε 'συ, να δεις παει, μετα κανεις κατι αλλο και μετα κατι αλλο....

Εδω δοκιμασαμε μος σε μπλεντερ με μπυρα και γαλα, λιγο νερο και 50βατ(μαξ!) θα μας σταματησουν!!!

Ολα αυτα πιστευω οτι τα κανουμε για να δοκιμασουμε κατι νεο και να εχουμε και κατι να ασχολουμαστε(εγω τουλαχιστον για να μην πειραζω τα αλλα ενυδρεια συνεχεια), μολις δω πως θα παει αυτο θα παω σε κατι αλλο...

Επισης την ανοιξη θα το βγαλω εξω να περνει φυσικο φουλ φως και δεν θα εχω τπτ....τωρα το κανω ολο αυτο λογω χειμωνα και κρυου σπιτιου(18 βαθμους εχω με μια σομπα), απο ανοιξη και μεχρι ισως και Οκτωμβρη δεν χρειαζεσαι τπτ....

Οτι ειπα τωρα το ειπα γιατι νομιζω οτι προς τα εκει παει ο Βασιλης, αλλιως σορρυ, γραφτε λαθος..:-)

Τα εχω δει τα φογκερ στο ebay και ημουν στο τσακ, με εβαλαν σε σκεψεις μονο τα αθλια λεντακια που εχουν καποια και οτι αυτα εχουν καποιο ανταλακτικο που δεν ξερω καθε ποτε αλλαζεται και εαν θα βρω μετα...

Έγινε επεξεργασία - Akridas66
Link to comment
Share on other sites

Βρε καλα κανετε και δοκιμαζετε νεα πραγματα αλλα εμενα μου φαινετε υπερβολικο να κανω ολο αυτο το πραγμα με τοσο εξοπλησμο για να αναπτυσσω μονο κλαδεματα.:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να σας ευχαριστήσω για τις απαντήσεις σας.

Άγγελε ναι το σκεπτικό μου είναι παρόμοιο με το δικό σου.Θα βάλω τον θερμοστάτη και βλέπουμε.Θα ενημερώσω για νέα...Αν περάσουν κάποιες βδομάδες και δεν πάμε καλά θα κάνω αυτό που είπε ο Κώστας.Έτσι και αλλιώς όλη η διαδικασία γίνεται λόγω Χειμώνα.
Ευχαριστώ
Βασίλης
Link to comment
Share on other sites

Χθες αργά το βράδυ έβαλα τον θερμοστάτη, τώρα η υγρασία έχει αυξηθεί αρκετά και τα φυτά πετάξαν ρίζες!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...