Jump to content

Κιχλιδες-Κλοουν


Recommended Posts

καλημερα.εχω δει σε μερικες φωτο και δημοσιευσεις οτι βαζουν κλοουν μαζι με κιχλιδες.ειναι συμβατα????εαν ναι μα πιοα ειδη???ευχαριστω :rasp:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.εχω δει σε μερικες φωτο και δημοσιευσεις οτι βαζουν κλοουν μαζι με κιχλιδες.ειναι συμβατα????εαν ναι μα πιοα ειδη???ευχαριστω :rasp:

Όχι δεν ειναι συμβατά καθώς οι clown ζουν σε άλλες συνθήκες νερού. Πολλά site όμως παρουσιάζουν τα ψάρια αυτά καθώς και τους pleco ικανούς να ανταπεξέλθουν στις σκληρές συνθήκες νερού και πειρακτηριών κιχλίδων. Εγώ προσωπικά δεν το δοκιμάζω προς το παρόν αφού δεν αντιμετωπίζω πρόβλημα άλγης. Έχω όμως θέσει και εγώ με τη σειρά μου ερώτηση στους πιό έμπειρους του είδους γιατί στο μέλλον ίσως χρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites

Κιχλίδες είναι πολύ μεγάλη οικογένεια και αρκετά είδη θα μπορούσαν να μπούνε με κλόουν , αν δεν σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή .

Εγώ αυτό που σου προτείνω είναι να ψάχνεις και να διαβάζεις για τις απαιτήσεις των ψαριών και μετά να επιλέγεις .

Για να σου προτείνουμε εμείς είναι λίγο δύσκολο ….

Συμβουλή μου είναι να κοιτάξεις πρώτα να δεις τι ταιριάζει με τα νερά σου σε σχέση με αυτά που βρίσκεις στα μαγαζιά της περιοχής σου και πριν κάνεις την αγορά ρωτάς εδώ για να σου πουν όποιοι ξέρουν.

Link to comment
Share on other sites

Κιχλίδες είναι πολύ μεγάλη οικογένεια και αρκετά είδη θα μπορούσαν να μπούνε με κλόουν , αν δεν σε ενδιαφέρει η αναπαραγωγή .

Εγώ αυτό που σου προτείνω είναι να ψάχνεις και να διαβάζεις για τις απαιτήσεις των ψαριών και μετά να επιλέγεις .

Για να σου προτείνουμε εμείς είναι λίγο δύσκολο ….

Συμβουλή μου είναι να κοιτάξεις πρώτα να δεις τι ταιριάζει με τα νερά σου σε σχέση με αυτά που βρίσκεις στα μαγαζιά της περιοχής σου και πριν κάνεις την αγορά ρωτάς εδώ για να σου πουν όποιοι ξέρουν.

καλημερα!ευχαριστω πολυ για το ενδιαφερον!θα το ψαξω κι'αλλο και θα ξαναρωτησω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...