Jump to content

Δοσομετρικη Αντλια!


Recommended Posts

θα ηθελα να μου προτεινετε μια δοσομετρικη αντλια μιας και δεν εχω ιδεα!στην συναντηση που ειχαμε τις προαλες στην αθηνα τα παιδια μου ειπαν πως ειχαν την bubble magus με πολυ καλα αποτελεσματα!

εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο??την συγγεκριμενη την βρηκα στο παρακατω λινκ στο ebay

http://www.ebay.com/itm/Bubble-Magus-BM-T01-Triple-Dosing-Pump-6-FREE-REACTOR-SPONGES-/190896573602?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item2c72528ca2

αν την εχει βρει καποιος αλλου πιο φθηνα ας με ενημερωσει.μετα εχω δει την marine magic για την οποια εχει ανοιχτει και θεμα στο φορουμ.

http://www.ebay.com/itm/Marine-Magic-aquarium-dosing-pump-Triple-/281307483630?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item417f3b8dee

και μια ακομη για την οποια σε αλλο παρομοιο θεμα δυο συνχομπιστες ειπαν οτι την εχουν και δεν εχουν κανενα παραπονο!

http://www.ebay.com/itm/Accurate-MC-03-M-Dosing-Peristaltic-Metering-Pump-Triple-for-Aquarium-Lab-Reef-/321094037503?pt=UK_Pet_Supplies_Fish&hash=item4ac2b22fff

ολες οι γνωμες ειναι ευφπροσδεκτες το θεμα μου ειναι τοσο οικονομικο οσο και ποιοτικο!ευχαριστω εκ των προτερων για τις απαντησεις!!

Link to comment
Share on other sites

για την δεύτερη που την πήρα και εγω απο το ebay και την εχω αρκετούς μήνες θα σου πω το εξής σε βάθος χρονο που τσεκάρω αν θέλει καλιμπραρισμα δεν εχει χάσει ούτε σταγόνα όσα ml εχω μετρήσει την πρώτη μέρα τόσα ρίχνει και μετά απο μήνες εχει το εξής καλο ρίχνει με χρονο και οχι με ml μπορεί να ρίξει και 10 λεπτά συνεχόμενα σε 3 ταχύτητες το μόνο μείον που βάζω ειναι οτι μόλις πέσει το ρεύμα αν δεν φτιάξεις το ρολόι τις δεν ρίχνει προσοχη δεν χάνει κανένα απο τα προγραμμα τα τις μόνο την ώρα που πρέπει να ξανά βαλεις για να αρχίσει να ρίχνει το καλοκαίρι που θα φύγω λίγες μερες θα βαλω ups. ελπίζω να βοήθησα όπου θες ρωτά για τις άλλες δεν τις είχα ποτε δεν μπορω να πω κουβέντα.

να συμπληρώσω οτι μπορεί να ρίχνει 12 φορές την ημέρα.

Έγινε επεξεργασία - lykourgos
Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω και τα ειχα διαβασει ολα αυτα στο θεμα που ειχε ανοιξει καποιος για τη συγγεκριμενη.το μονο που δεν καταλαβα ειναι αυτο που λες οτι ριχνει με χρονο και οχι με ml.

Link to comment
Share on other sites

εννοώ οτι δεν δίνεις εντολή το ποσα ml θα ρίξει αλλα ποσα δευτερόλεπτα η λεπτά θα ρίχνει εκει θα πρέπει να δεις σε ποια ταχύτητα στο λεπτό ποσα ml ρίχνει.

Link to comment
Share on other sites

α καταλαβα,αρα μου λες οτι δεν θελει καλιμπραρισμα καθολου.ενω οι αλλες θελουνε?

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν λέω αυτο λέω οτι σε εμένα δεν εχει χάσει την αρχική ποσότητα που έριχνε και αυτο ειναι καλο για τις άλλες δεν ξερω αν θέλουν δεν τις εχω δουλέψει για αυτο ειναι καλο να περιμένεις να σου πουν και τα αλλα παιδιά που τις εχουν δουλέψει.

Link to comment
Share on other sites

Τσιπουρα βρες αντιστοιχο θεμα που ειχα ανοιξει παλια.τα εξηγω ολα εκει και θα δεις και διαφορα μοντελα

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

φιλε klaz πολυ ενδιαφερον το θεματακι!αν και ξεκινησε 21 σεπτεμβριου το 2011.δλδ απο τοτε δεν εχουν βγαλει τιποτα καλυτερο και δεν εχουν πεσει οι τιμες τους??σε δυο σημεια ελεγες πως αν μπορουσες θα επαιρνες τελικα την bubble magus αρα μου λες να παω εκει και εγω οπως μου ξαναειπαν??

Link to comment
Share on other sites

Απο τις κινεζες ειναι η πιο αξιοπιστη αλλα και η ακριβοτερη.απο τοτε δεν εχει βγει κατι διαφορετικο εκ ασιας αφου ετσι κι αλλιως σαν κατασκευες δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο ουτε καν σαν τεχνολογια.μια πλακετιτσα μια οθονιτσα, 3 μοτερακια και 3 λαστιχα...

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Και για να συμπληρωσω την τελευταια μου προταση δεν καταλαβαινω καποιους που σκορπανε 5πλασια χρηματα σε επωνυμες τετοιες '' τεχνολογιες''..

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Καταλαβα κ ξαναευχαριστω πολυ!αρα συμφωνεις να καταλυξω εκει.

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω την marine color.δεν ειναι και η πορσε της ασιας αλλα για τα λεφτα της ειναι μια χαρα.αν σου περισσευουν για την μαγκους παρε αυτην.

Mobile klaz speaking...

Link to comment
Share on other sites

Κ γω έχω την marine color απο fishstreet. Πιστεύω απο τις πιο οικονομικές. Κανει μια χαρα την δουλεια της.

Ρίχνει με ml όχι με χρονο.

Προβλήματα. Το ρολόι τρέχει λίγο πιο γρήγορα με συνέπεια στο μήνα να κερδιζει μερικά λεπτα. Απο όσο ξέρω είναι κοινο πρόβλημα της πλακέτας και στην αλλάζουν αλλά για τόσο μικρή διάφορα δεν αξίζει. Οποτε αλλαζω υγρά κανω κ μια μικρή ρύθμιση της ώρας. Κανένα λειτουργικό πρόβλημα εδώ.

Άλλο θέμα είναι οτι τα λαστιχακια τείνουν να πετάξουν εξω τις περισταλτικές αντλίες απο το κούμπωμα τους με συνέπεια μετα να μην ρίχνουν τα υγρά. Αυτό θέλει προσοχή και λύνεται πανευκολα με το να ασφαλίσεις τις περισταλτικές με tireup, ώστε να μην πεταχτούν με την πίεση. Με αυτή την αλλαγή κανένα πρόβλημα κ εδώ.

Τέλος να πω οτι απο όσο γνωρίζω είναι συμβατές με τις περισταλτικές αντλίες της bubble magus σαν ανταλλακτικά οπότε αν χρειαστεί μπορείς να προβεις σε αλλαγή-αναβάθμιση.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα.ευχαριστω πολυ.τελικα αποφασισα να παρω την bubble magus απο ebay αλλα εκει που ξεκιναει με 217 ευρω και αλλα 17 τα μεταφορικα,στο τελος μου προσθετει αλλα 50 που δεν ξερω τι ειναι.μπορει καποιος να με βοηθησει??προσθετω το λινκ απο το ebay http://m.ebay.com/itm/190896573602?nav=SEARCH

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα ελεγα να δωσω μεχρι 250 ευρω και με αυτο παει στα 280. Υστερα η δοσομετρικη π μου λετε εσεις την βρηκα στα 128.πολυ πιο φθηνη!αν ειναι αυτη και δεν κανω λαθος. http://m.ebay.com/itm/161277393713?nav=SEARCH

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Μολις μπηκα στο fish street.δεν την γνωριζα αυτη την ιστοσελιδα.εχει τη bubble magus 275$ και 35.95$ μεταφορικα.συνολο 311$- 225β¬.ειναι απο hong kong??θα εχει εξτρα χρεωση??

Έγινε επεξεργασία - Tsipouras
Link to comment
Share on other sites

αν λες αυτήν εμένα μου την βγάζει ποιο φτηνά http://www.fish-street.com/product_details.php?category_id=139&item_id=606&currency_code=EUR

δες το λινκ που σου έβαλα και μόλις 3€ μεταφορικά

Link to comment
Share on other sites

Λυκουργο σ ευχαριστω για τις αμεσες απαντησεις σου.αφου ειναι ετσι οπως λες θα κανω την προσπαθεια κ θα παρω τη magus και σας ρνημερωνω!

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Στο τελος της παραγγελιας επελεξε μια χαμηλη χρεωση να φαινεται στο τιμολογιο ωστε να μην φας τελωνειο. Σου δινει την επιλογη το site οταν ολοκληρωνεις την παραγγελια. Καλοδουλευτη.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεγαμε και νωριτερα gregog7.τελικα πηρα την bubblemagus απο fishstreet πριν δω το μυνημα σου fmnstr αλλα δεν προσεξα κατι στο τελος της παραγγελιας!ας ελπισουμε οτι δεν θα εχω εξτρα χρεωσεις!

Οσο ζεις μαθαίνεις...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...