Jump to content

(Λασπο)Χωμα Σε Ενυδρείο


dim84

Recommended Posts

Βασικά νωπή θα δημιουργεί μια πιο λασπώδη κατάσταση που θέλω. Βέβαια το όλο στήσιμο θα είναι τέτοιο που θα υπάρχουν και μέρη που θα είναι τελείως στεγνή. Απόσο έψαξα το θέμα βρήκα αντικρουόμενες αναφορές όσον αφορα το πέτρωμα. Το μόνο που δεν θέλω είναι αντί για λάσπη να φτιάξω τσιμέντο..

Link to comment
Share on other sites

Στη μάντρα εκτός απο ποταμίσια είχε και άμμο θαλάσσης. Απλά δεν είμαι σίγουρος αν η θαλάσσης λασπώνει. Ξέρουμε αν και αυτή έχει τη τάση να πετρώνει?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε δεν ξερω για αμμο να σου πω αλλα το εγχειρημα σου φαινεται πολυ ενδιαφερον και πρωτοτυπο. Καλη επιτυχια και καρατα μας ενημερους.

Link to comment
Share on other sites

Thanks φιλε, θα ενημερώνω..

Link to comment
Share on other sites

Αμμο θαλασσης ειναι δυσκολο να βρηκες σε μαντρα γιατι εχει καταργηθει πλεον.Οταν εψαχνα να βρω για το ενυδρειο με τις Αφρικανες,πηρα 30 τηλεφωνα σε διαφορες μαντρες και πηγα και σε αλλες 10 και μο ειπαν το ιδιο πραγμα.Απαγορευτικε η αμμο θαλασσης γιατι δεν τους αφηνουν να πηγαινουν να μαζεψουν και να πουλησουν.Ολοι εχουν πλεον αμμο ποταμισια.Η αμμο θαλασσης δεν πετρωνει,πηγαινε σε μια παραλια και μαζεψε,γιατι σε μαντρα..δυσκολο να βρεις θαλασσης.

Η ψιλη αμμο θαλασσης θα γινει σαν λασπη αν ειναι νωπη.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η αμμος θαλάσσης δεν πετρωνει ;; Με τι επεξεργασία μπορούμε να τη χρησιμοποιήσουμε σε γλυκο νερο ;

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα η αμμος θαλάσσης δεν πετρωνει ;; Με τι επεξεργασία μπορούμε να τη χρησιμοποιήσουμε σε γλυκο νερο ;

Σιγουρα δεν πετρωνει,την χρησιμοποιουν πολλοι,μαζι τους και εγω στις Αφρικανες μου.

Καμια επεξεργασια,καλο πλυσιμο και μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ σε ευχαριστω πολυ !!! Θα μαζεψω :) :)

Link to comment
Share on other sites

Μεσα απο το νερο ή απο την παραλια εξω ;;

Link to comment
Share on other sites

Απο την παραλια αλλα η παραλια να ειναι καθαρη.

Δεν χρειαζεται βρασιμο,πολλα πλυσιματα και εισαι μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...