Jump to content

ΨΥΚΤΕΣ ΝΕΡΟΥ ?


Recommended Posts

Μήπως ξέρει κανείς αν οι ψύκτες του νερού αποβάλλουν μεγάλη θερμότητα

στο χώρο οπου λειτουργούν ?

Επίσης θέλω να ρωτήσω αν υπάρχουν προβλήματα με την χρήση τέτοιων

μηχανημάτων ?

Link to comment
Share on other sites

κανείς βρε παιδιά μια απαντησούλα !!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω να σου απαντήσω αν αποβάλλουν θερμότητα και πόση στο χώρο που λειτουργούν (δεν είχα ποτέ μου), όπως και δεν αντιλαμβάνομαι τι εννοείς με το "αν υπάρχουν προβλήματα με την χρήση τέτοιων μηχανημάτων"... Σε σχέση με τι?

Ακόμα, δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει αυτή η ερώτηση με ψάρια και μάλιστα στη ενυδρειακή κατηγορία συζήτησης "Γενικά περί γλυκού νερού"...

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι ότι αναφέρεσαι στα ψυκτικά μηχανίματα για τα ενυδρεία!

Το μόνο που γνωρίζω απο την γενική μου παιδεία (δεν είχα ποτέ τέτοιο εξοπλισμό) είναι πως οτιδήποτε παράγει ψύξη αποβάλει και θερμότητα (πχ το ψυγείο)!

:thaman:

Ελπίζω να σε βοήθησα κάπως!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα και εγώ ποτέ αλλά τη θερμοκρασία να δημιουργήσει βρε αδερφέ. Εδώ το ψυγείο που είναι ψυγείο δεν καταλαβαίνεις τίποτα από μια μικρή ψήκτρα τώρα λογικά τη θερμότητα να βγει! Τέλος πάντων γνώμη λέω βασιζόμενη στην λογική, ίσος κάποιος να γνωρίζει περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

Αααααα... Ετσι πείτε ντε..!

Οχι ΨΥΚΤΕΣ ΝΕΡΟΥ λοιπόν, αλλά ΨΥΚΤΙΚΟ ΝΕΡΟΥ ή τσίλερ (chiller). Εγώ κατάλαβα για του ψύκτες πόσιμου νερού που βρίσκουμε στα γραφεία και άλλους δημόσιους κλειστούς χώρους...

Περισσότερο τα χρησιμοποιούν οι θαλασσινοί, οπότε καλύτερα να απευθυνθείς εκεί στην ανάλογη κατηγορία εξοπλισμού.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...