Jump to content

Sos Γεννα!


themikyri

Recommended Posts

ΑΜΕΣΑ

Παρακαλω πρωτες πληροφοριες για γεννα MOLLY SILVER BALOON.Εβαλα 5 στη γεννηστρα που εσωσα,αλλα τα μεγαλα ορμανε.Πως συνεχιζουμε ??

Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας περισσότερες πληροφορίες για το ενυδρείο σου. :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αυτα που λεει στο προφιλ.Εβαλα τωρα και μια γεννηστρα πλαστικη διαφανη της JBL.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι κατά της γεννήστρας. Αν έχεις καμπόμπα και εγκέρια οι οποίες φτάνουν μέχρι την επιφάνεια, τότε τα ικανά ψαράκια θα επιβιώσουν.

Με άλλα λόγια προτείνω να αφήσεις τα ψαράκια μέσα χωρίς να τα μεταφέρεις σε γεννήστρες.

Link to comment
Share on other sites

Στην καμπομπα κρυβονται αλλα δεν τα βλεπω να γλυτωνουν.Ο μονομαχος μου φαινεται φαγωμενος !

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον Δημητρη! Μην αγχωνεσαι φιλε μου ποσα θα ζησουν! Αν εχεις τα καταλληλα φυτα και κρυψωνες συντομα θα γεμισεις! Και αν τα λιτρα σου ειναι αυτα που βλεπω στο προφιλ, πολυ πιο συντομα απ οτι νομιζεις!

Ποσα αρσενικα εχεις και ποσα θηλυκα;

Τωρα και καποιες ασχετες με το θεμα παρατηρησεις/ σκεψεις! Τα beta δεν ταιριαζουν με τα μολυ και τα μολυ μπαλουν ειναι ψαρια γεννετικα επιραγμενα απο τον ανθρωπο και καλο ειναι να τα αποφευγουμε!

Link to comment
Share on other sites

Αγορασα μονο 2 θηλυκιες,φαινεται ηταν ετοιμη.Παντως δεν εχουν προβλημα με τον μονομαχο.

Μονο πειτε μου ποτε αρχιζω να τα ταιζω ?? ARTEMIA powder JBL.

Νιωθω λιγο...μπαμπας χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Στην καμπομπα κρυβονται αλλα δεν τα βλεπω να γλυτωνουν.Ο μονομαχος μου φαινεται φαγωμενος !

Αγορασα μονο 2 θηλυκιες,φαινεται ηταν ετοιμη.Παντως δεν εχουν προβλημα με τον μονομαχο.

Μονο πειτε μου ποτε αρχιζω να τα ταιζω ?? ARTEMIA powder JBL.

Νιωθω λιγο...μπαμπας χαχαχαχα

Όπως τα λές όμως , έχει ο μονομάχος πρόβλημα. :)

Αρχίζεις να ταίζεις άμεσα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειχε στο ενα δαχτυλο νερο του ποτηριου,και εχει στα 60 λιτρα !Ας κανει οτι αγριευει και εχω και γατο ! :bbq:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα τον κρατούσα με τα μόλλυ μέσα. Μιλάμε για άλλες παραμέτρους νερού.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο πίνακας που παραθέτεις δεν έχει καν τον συνδυασμό. :)

Link to comment
Share on other sites

18 καθετως+7 οριζιντιως

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο , δεν το είδα ... Δυστυχώς και πάλι δεν ταιριάζουν τα ψαράκια.

Τα μεν θέλουν σκληρό νερό τα δε μαλακότερο. Έχεις ρίξει μια ματιά στα προφίλ τους ;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων αυτη τη στιγμη δεν βγαινω για αλλο ενυδρειο και δεν νομιζω οτι σε γυαλα θα ειναι καλυτερα.Αν δειξει σημαδια στρεςς η αρχισει να δυσανασχετει θα δω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέω σε εσένα , δεν τα λέω μόνο σε εσένα. Είναι και για τα υπόλοιπα μέλη , νέα και μη που μπορεί να διαβάσουν κάποια στιγμή το συγκεκριμένο νήμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Απο που ειναι αυτος ο πινακας; Δεν ειναι και πολυ σωστος!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τις απαντησεις,δυστυχως οι πληροφοριες απο WARDLEY-SERRA-JBL sites,forum κλπ διαφερουν.

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρείες καλά κάνουν και δίνουν τέτοιες πληροφορίες. Το θέμα είναι τι κάνουμε εμείς για τα ζωντανά μας. ;)

Καλή συνέχεια να έχεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου δεν χρειαζεσαι τις εταιρειες για να σου πουν τι και πως. Εγω παντως δεν θα εβαζα πλατυ και γκαπυ με δισκους που λεει ο πινακας ουτε φανσυ χρυσοψαρα με πλεκο!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τελος παντων αυτη τη στιγμη δεν βγαινω για αλλο ενυδρειο και δεν νομιζω οτι σε γυαλα θα ειναι καλυτερα.Αν δειξει σημαδια στρεςς η αρχισει να δυσανασχετει θα δω.

Το ότι είναι "φαγωμενος" συχνά είναι σημάδι κακής διαβίωσης.

Στάλθηκε από το GT-S6500 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν μιλαμε για επιμιξιες κλπ αλλα για τις παραμετρους. Δεν βρηκα κατι που να ξεφευγει απο τα ορια των ψαριων,εξαλλου τα αγοραστα ειναι μεγαλωμενα με νερο βρυσης + αντιχλωριο (Αθηνα μενω),οποτε αν προσπαθησεις για κατι αλλο θα τα στρεσσαρεις χειροτερα.Ιχθυολογος που δουλευει σε πετ σοπ τα λεει αυτα,κατι ξερει.Αποκλεισαμε πολλα αλλα που θα μπορουσαν να εκνευρισουν τον μονομαχο παντως...απλως δεν επρεπε να μου φορτωσει την ετοιμογεννη !

Link to comment
Share on other sites

Εδω δεν μιλαμε για επιμιξιες κλπ αλλα για τις παραμετρους. Δεν βρηκα κατι που να ξεφευγει απο τα ορια των ψαριων,εξαλλου τα αγοραστα ειναι μεγαλωμενα με νερο βρυσης + αντιχλωριο (Αθηνα μενω),οποτε αν προσπαθησεις για κατι αλλο θα τα στρεσσαρεις χειροτερα.Ιχθυολογος που δουλευει σε πετ σοπ τα λεει αυτα,κατι ξερει.Αποκλεισαμε πολλα αλλα που θα μπορουσαν να εκνευρισουν τον μονομαχο παντως...απλως δεν επρεπε να μου φορτωσει την ετοιμογεννη !

Επέτρεψέ μου να διαφωνήσω. :)

Link to comment
Share on other sites

Οτι ναναι σου ειπε ο ιχθυολογος του πετ..και ο πικανας ειναι πολυ λαθος δυστυχος...

Λες οτι ο μονομαχος σου ειναι φαγωμενος αλλα δεν εχει προβλημα.Δεν ειναι μονο θεμα παραμετρων,που ειναι διαφορετικες ετσι και αλλιως,αλλα ειναι και θεμα διαβιωσης των ψαριων αλλα και διαφορετικων διατροφικων συνηθιων.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το ενυδρειο ειναι δικο σου και μπορεις να βαλεις οτι θελεις μεσα! Οπως επισης μπορεις να ακουσεις καποιον που εχει κινητρο το κερδος σε σχεση με μας που σου τα λεμε αφιλοκερδος!

Τα γκαπυ παντως ειναι ψαρια τα οποια τσιμπολογανε ουρες οποτε αν καποια στιγμη δεις τον μονομαχο σου μαδημενο μην απορησεις!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...