Jump to content

Controller Θερμοκρασιας


giwrgos26

Recommended Posts

καλησπερα παιδια πριν 4 μερες παρηγγειλα μεσω internet τον γνωστο stc-1000 220v απο ενα ελληνικο σαιτ και αντι αυτου μου στειλανε εναν willhi wh7016c.

θελω να συνδεσω επανω τον θερμοστατη και 2 ανεμιστηρες.

τους πηρα τηλ για παρατηρηση και μου ειπαν οτι και αυτος κανει ακριβως την ιδια δουλεια.

μπορειτε να με βοηθεισετε με την συνδεσμολογια γιατι δεν εχω ιδεα? και εαν φυσικα κανει για αυτη την δουλεια?

μερικες φωτογραφιες.

http://postimg.org/image/4nh6rvxfp/

http://postimg.org/image/49fusadc5/

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως φιλε μου δεν ειναι ο ιδιος.Δεν μπορεις να συνδεσεις ταυτοχρονα και ψυξη και θερμανση.

Ριξε μια ματια εδω http://www.aquazone.gr/forums/topic/77329-controller-eaaniienaossao-stc-1000/

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου ειπε ο rastafari ...ή ψυξη ή θερμανση μπορεις να συνδεσεις!

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ δεχτηκες να κρατησεις κατι που δεν παρηγγειλες,ακομα και να εκανε την ιδια χρηση δεν ειναι αυτο που πληρωσες!

Αν δεν γινομε αδιακριτος ποσο σου κοστισε?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για την απαντηση.

αυτο που ποσταρες το εχω δει και απο εκει θα ακολουθουσα τα βηματα για να συνδεσω τον πραγματικο stc-1000.

και απο εκει καταλαβα οτι δεν ειναι ιδιος απο την αρχη.

οποτε θα τους παρω τηλεφωνο, θα το στειλω πισω και θα απαιτησω να επιστραφουν τα χρηματα μου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που σου ειπε ο rastafari ...ή ψυξη ή θερμανση μπορεις να συνδεσεις!

Εγω δεν μπορω να καταλαβω γτ δεχτηκες να κρατησεις κατι που δεν παρηγγειλες,ακομα και να εκανε την ιδια χρηση δεν ειναι αυτο που πληρωσες!

Αν δεν γινομε αδιακριτος ποσο σου κοστισε?

στο σαιτ που το παραγγειλα τον πηρα σαν stc-1000 220v (μεχρι και τις σωστες φωτογραφιες ειχε) κοστισε 30 ευρω

εχθες που μου ηρθε το ειδα οτι τελικα δεν ειναι ο ιδιος. δεν τον εχω βαλει να δουλεψει.

Link to comment
Share on other sites

στο σαιτ που το παραγγειλα τον πηρα σαν stc-1000 220v (μεχρι και τις σωστες φωτογραφιες ειχε) κοστισε 30 ευρω

εχθες που μου ηρθε το ειδα οτι τελικα δεν ειναι ο ιδιος. δεν τον εχω βαλει να δουλεψει.

οταν τον πληροσα (αντικαταβολη) ηταν τυλιγμενος σε συσκευασια δεν μπορουσα να καταλαβω οτι δεν ειναι ιδιος

Link to comment
Share on other sites

Κριμα γιατι τον πληρωσες κιολας δυομιση φορες πανω απ οτι στο ebay!!

Μην τους την χαρισεις παντως . . .

Link to comment
Share on other sites

Οντως τον πληρωσες 2-3 φορες πανω,γιαυτο και σε ρωτησα ποσο τον πηρες,επειδη ειπες ελληνικο σιτε!

Απο ebay τον πληρωσα 11€!

Link to comment
Share on other sites

Να τον επιστρεψεις πισω.......

Ποιο μαγαζι ειναι;;;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

απο αυτο το καταστημα το πηρα.

προτιμησα να κανω την αγορα απο ελληνικο καταστημα απο οτι σε εξωτερικου και ιδου.

ελλας το μεγαλειο σου.

θα απαιτησω να μου επιστραφουν τα χρηματα.

χωρια το θεμα με το λαθος controller και την λαθος πληροφορηση μου εδωσε και λαθος αποδειξη 23 ευρω αντι 34 που πληροσα.

Link to comment
Share on other sites

Παναγο ειναι ατυχος γιατι συμφωνα με το αρθρο σου αυτα ισχυουν απο τις 13/6

Βεβαια υπαρχει και ο συνηγορος του πολιτη . . .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

 Υπάρχει κάποιος άλλος controller εκτός από τον stc-1000 να επιλέξω για πιο αξιόπιστο? Περίπου στα ίδια λεφτά να είναι όμως :sword: :sword:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γιατί εκτός απ' τον stc-1000; Μια χαρά αξιόπιστος είναι.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιατί εκτός απ' τον stc-1000; Μια χαρά αξιόπιστος είναι.

 

Πολλές χαρές , όχι μόνο μία :)

Link to comment
Share on other sites

Τον πρώτο που παράγγειλα, μου τον καβάτζωσε ο πατέρας μου και τον έβαλε σε κλωσσομηχανή με εντολή να ανάβουν οι λάμπες κάθε 0.01 βαθμό πτώσης θερμοκρασίας και μιλάμε για εκκόλαψη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά μήπως είσαι λίγο υπερβολικός?Η χαμηλότερη επιλογή που έχει είναι 0,3 βαθμούς αν δεν κάνω λάθος

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η χαμηλότερη επιλογή που έχει είναι 0,3 βαθμούς αν δεν κάνω λάθος

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σωστός ....

Link to comment
Share on other sites

Λάθος τα είπα έχετε δίκιο. Μόλις φτάσει στους 37.6 αν θυμάμαι καλά ανάβουν τα φώτα και σβήνουν στους 37.9.

Anyway δεν έχει σημασία αυτό, σημασία έχει ότι είναι πολύ έμπιστο για την δουλειά που θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...