Jump to content

Glo A-1556 2X24W


mouseman

Recommended Posts

Καλησπερα στην ωραια παρεα του θαλασσινου.

Μετα απο λιγο ψαξιμο για το τι πατεντα θα κανω ωστε να προσθεσω 2 ακτινικες στο καπακι του rio ειπα να βαλω εναν μετασχηματιστη της glo.

Αυτη την στιγμη εχω 3 στην διαθεση μου απο αυτα http://www.petsupermarket.gr/3145/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/glo-t5-ballast-2x-24w.html και λεω να χρησιμοποιησω το ενα, μου τα εχει δωσει ενας φιλος αλλα εχω την εξης απορια και εδω θα ηθελα τις γνωσεις σας και την εμπειρια σας πανω σε αυτο πριν παω να ρωτισω σε καποιο καταστημα.

Για τα λιτρα μου (200) θα χρειαστω 180w περιπου το εργοστασιακο καπακι του ενυδρειου περνει 2χ45 Τ5 (λευκες) και με τον glo θελω να προσθεσω ακτινικες.

Αν βαλω 2χ45w θα αντεξει το συστημα η ειναι φτιαγμενο μονο για 24w ? εξισου και το input power 54w max να υποθεσω. Θα αντεξει λετε ? post-59252-0-62896500-1409600785_thumb.jpg

Μηπως θα μου καψει τις λαμπες ποιο γρηγορα η ακομα χειροτερα μηπως δεν θα εχουν την αποδοση που χρειαζομαι για τα κοραλια μου?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ωραια παρεα του θαλασσινου.

Μετα απο λιγο ψαξιμο για το τι πατεντα θα κανω ωστε να προσθεσω 2 ακτινικες στο καπακι του rio ειπα να βαλω εναν μετασχηματιστη της glo.

Αυτη την στιγμη εχω 3 στην διαθεση μου απο αυτα http://www.petsupermarket.gr/3145/%CF%80%CF%81%CE%BF%CF%8A%CF%8C%CE%BD%CF%84%CE%B1/glo-t5-ballast-2x-24w.html και λεω να χρησιμοποιησω το ενα, μου τα εχει δωσει ενας φιλος αλλα εχω την εξης απορια και εδω θα ηθελα τις γνωσεις σας και την εμπειρια σας πανω σε αυτο πριν παω να ρωτισω σε καποιο καταστημα.

Για τα λιτρα μου (200) θα χρειαστω 180w περιπου το εργοστασιακο καπακι του ενυδρειου περνει 2χ45 Τ5 (λευκες) και με τον glo θελω να προσθεσω ακτινικες.

Αν βαλω 2χ45w θα αντεξει το συστημα η ειναι φτιαγμενο μονο για 24w ? εξισου και το input power 54w max να υποθεσω. Θα αντεξει λετε ? attachicon.gifP9012850.JPG

Μηπως θα μου καψει τις λαμπες ποιο γρηγορα η ακομα χειροτερα μηπως δεν θα εχουν την αποδοση που χρειαζομαι για τα κοραλια μου?

Δεν θα δουλέψει φίλε μου,το μέγιστο του μετασχηματιστή ειναι 2x24W....

Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιησω βαζοντας 1 λαμπα 45w θα δουλευει σωστα λετε χωρις να το φορτωσω με δευτερη λαμπα? δηλαδη να βαλω 2 glo με 1 λαμπα στο καθενα?

Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιησω βαζοντας 1 λαμπα 45w θα δουλευει σωστα λετε χωρις να το φορτωσω με δευτερη λαμπα? δηλαδη να βαλω 2 glo με 1 λαμπα στο καθενα?

Δεν θα ανάψει ούτε με αυτον τον τρόπο,καθε κανάλι ανάβει μέγιστο 24w......

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα ανάψει ούτε με αυτον τον τρόπο,καθε κανάλι ανάβει μέγιστο 24w......

Εχω δοκιμασει την μια ακτινικη 45w και εχει αναψει κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει την μια ακτινικη 45w και εχει αναψει κανονικα.

Δεν τρεμόπαιζε?

Link to comment
Share on other sites

Οχι αναψε κανονικα και αυτο ειναι που μου εκανε εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Οχι αναψε κανονικα και αυτο ειναι που μου εκανε εντυπωση.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα αφου ρωτισα και σε καποιο καταστημα που πουλανε αυτου του ιδους μετασχηματιστες μου ειπαν οτι δεν θα μπορεσω να τα δουλεψω για τα λιτρα μου και οτι θα χρειαστω 2χ39w για να ειμαι καλυμενος.

(οποτε μιας και εχω 3 τεμ απο αυτα πανε για πουλημα).

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...