Jump to content

Petran's Reef !!!!


petran halen

Recommended Posts

και ναι!!! ηρθε το φωτιστικο!!! τελικα πηρα 6 ×39 watt. t5. συντομα οι λαμπες του και φυγαμεεε και ασφαλως νεα κοραλλια ειδη κολησαν πανω στους βραχους μου!!!

Ευγε καλοριζικο ποιο πηρες?
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη μου ΚΑΨΟΥΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑΑΑΑ. Duncanopsammia !!!!!!!!

και ενα ακομα spsaki. για την μικρη μου συλλογη. seriotopora !!!

Καλοριζικα Πετραν να τα δεις δεντρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η μεγαλη μου ΚΑΨΟΥΡΑ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΜΠΗΚΕ ΜΕΣΑΑΑΑ. Duncanopsammia !!!!!!!!

ωραιο!!!

και ενα ακομα spsaki. για την μικρη μου συλλογη. seriotopora !!!

αντε σιγα σιγα να γινει κτηνος!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μια πανοραμοκη απο πανω!!!! ποζεραδικηηη!! και επισης.. ΕΡΧΕΤΑΙ Κ Η ΔΟΣΟΜΕΤΡΗΚΗΗΗ. ΜΟΥ!!!!σφαιραααα. παμεεε!!!

Έγινε επεξεργασία - petran halen
Link to comment
Share on other sites

μια πανοραμοκη απο πανω!!!! ποζεραδικηηη!! και επισης.. ΕΡΧΕΤΑΙ Κ Η ΔΟΣΟΜΕΤΡΗΚΗΗΗ. ΜΟΥ!!!!σφαιραααα. παμεεε!!!

δεν φαινετε Πετρο

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο γίνεται όλο και καλύτερο. Πολύ ωραία τα καινούργια κοράλια, με το καλό να γίνουν τεράστια!! :thumbsu:

Ποιο φωτιστικό πήρες?

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλο να μεγαλωσουν και να το γεμίσεις! Κανε λιγο κρατεί ομως, εισαι ασυγκράτητος!! :P

Link to comment
Share on other sites

πηρα ενα μεταχειρισμενο φωτιστηκο που το βρηκα σε ευκαιρια. 6 ×39 watt t5.. ;) γιατι ειμαι ασυγκρατιτος χαχαχαχα!! 4. 5 sps ακομα και 3. 4. clams και 2 3 ψαρακια κ τελος ας πουμε...!!! τωρα που επεσαν 2 τα νιτρικα μου ΠΕΤΑΜΕΕΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπεραααα σε ολους σημερα λοιπον εκανα μερικες τροποοισεις στο ρεεφακι μου.. και ξεκινω.. ΜΠΗΚΕ ΔΟΣΟΜΕΤΡΗΚΗ!!! Jedao dp 4

Εβγαλα το γιαλλυνο φιλτρο (πλατη πλαγια) και εβαλα την chaeto σε γενιστρα ομορφα και νοικοκυρεμενα.. !!! Αντιφωσφορο σε εσωτερικο φιλτρακι για καλυτερη ροη κιολας!

Jedao wp 10 να φυσαει τα sps μου μιας και βγηκε η κεφαλη απο το γιαλλινο!!!και ενα δωρο μιας κ λατρευω τα (πιατα) απο τον καλο μου φιλο!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει και κατι ακομα που θα το μοιραστω μαζι σας σε μια δυο βδομαδες... να στρωσει καλα καλα... ενα ζωο που το γουσταραααα. Πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι οργανωτικος μεγαλωσε ο χωρος ευγε απλα βαλε μου την χαετο σε ποιο μεγαλο κουτι μεγαλωνει γρηγορα.

Link to comment
Share on other sites

Η δοσομετρηκη θα σου λύσει τα χέρια φιλε μου....

Το ενυδρείο αρχίζει να εξελίσσεται πολυ καλά....

Μπραβο σου.......

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο!! Οντως μια δοσομετρικη εηναι απαραιτητη!!

Πολυ καλη επιλογη το ψαρακι!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η δοσομετρικη λύνει χερια. Η chaeto θελει και αλλο χωρο, την βλεπω λιγο στριμωγμένη. Αλλα το ενυδρειο,σου φαινετε να προχωράει αργα και σταθερα. Άντε και στα καλυτερα! :)

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τον japonicus..το ψαρη εφαγε prime reef μεσα απο τη σακουλα στη προσαρμογη,καπακι μολις μπηκε λεω πετρο δεν νιωθει,ριξτου και ξαναεφαγε παλι, εχτες το βραδυ πελλετς στην κυριολεξια δεν αφηνει κανεναν να φαει!!! Και επειδη εκανα καποιες δουλειες στο ενυδρειο ερχοταν μεσα στα χερια μου ε και ειπα ταισε τον και εφαγε σχεδον απο τα δαχτυλα μου.. με το yellow tang δεν εχει θεμα σημασια δεν δινει ο ενας στον αλλον... ελπιζω πως εαν παει ετσι το καταραμενο πρωτοζωο δεν θα με ενοχλησει...!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...