Jump to content

Νεος Μπαμπάς


kostasfast

Recommended Posts

Καλησπερα εδω και αρκετο καιρο τα σκαλαρια μου προσπαθουσαν για απογονους αλλα ειχαν διαφορα προβληματα με τους συγκατικους και ειχαμε αποτυχιες αυτη τη φορα αφησα μονα τους τα σκαλαρια στο 240λτ ενυδρειο και διαβαζοντας το αρθρο του Χρηστου πανω απο 50 φορες, οχι μονο ειχαμε αυγα γενησαμμε και μεγαλωνουμε ειμαστε στην πεμπτη μερα και προχωραμε φωτο συντομα

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

aVBqdr.jpg

Link to comment
Share on other sites

Pmno7t.jpg

Link to comment
Share on other sites

575e9D.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

PTUYkJ.jpg

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν!!

Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητήρια. Περιμένουμε νεότερα!! Μπορείς να τα ταΐσεις με βραστά κρόκο αυγού διαλυμένη μέσα σε λίγες σταγόνες νερού ενυδρειου αν δεν εχεις δυνατότητα να πάρεις ζωοπλαγκτο.

Link to comment
Share on other sites

Mπράβο ρε αγόρι!!Αυτά είναι ευχάριστα νεα!!

Δώσε μας αν θέλεις περισσότερες λεπτομέρειες όπως και το link του Χρήστου για να τα έχουμε όλες τις πληροφορίες συγκεντρωμένες . . .

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquazone.gr/forums/topic/13671-oeaeunea/

τα λεει ολα ανλυτικα ακολουθησα τις οδηγιες του ειναι αναλυτικοτατος στις τιμες δυσκολευτικα λιγο αλλα η γεννα πετυχε και ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

σορρυ για την καθυστεριση διαβαζα για τα diy και αφαιρεθηκα ποσο ομορφα πραγματα εχουν φτιαχτει και δεν ειχα ιδεα.

Link to comment
Share on other sites

Ωραιος! Κολυμπανε ή ακομη; Να ξερεις απο δω και περα ειναι τα δυσκολα. Πολυ προσοχη με τις αλλαγες νερου και τις αλλαγες των παραμετρων! Τροφη εχεις ετοιμασει;

Αυτο το αρθρο του Χρηστου εχει βοηθησει κοσμο και κοσμακι!

Link to comment
Share on other sites

τωρα ξεκινησαν ολα κολυμπι παντα σε σμηνος και οι γονεις απο κοντα σαν μπραβοι καθονται δεξια και αριστερα χαχαχα

JI4vHG.jpgGK68oW.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτα ειναι! Προσοχη στην τροφη και τις αλλαγες νερου και ολα θα πανε σπεσιαλ! Αληθεια τι τροφη δινεις! Και να σου πω, ασχετο με το θεμα, κανε μια παρουσιαση τα ενυδρεια σου, ειδικα τα πρωτα να τα καμαρωσουμε!

Link to comment
Share on other sites

τροφη μου ειπαν πανω κατω εχω λιγη αρτεμια φτιαχνω και diy ακομα καλα ειμαστε εχω βαλει και την ταιστρα καθε 4 ωρες εχει 4 ταισματα και κανω δινω τα diy τις ωρες που μπορω οποτε απο θεμα ταισματος πιστευω ειμαστε καλα τωρα για τις αλλαγες τις φοβαμαι θα κανω μικρες αλλα οχι και πολυ συχνες μην χασω τις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Το αρθρο του Χρηστου δινει σαφης οδηγιες για το ποως να κανεις τις αλλαγες! Ειναι απαραιτητες για να μην σηκωθει αμμωνια απο τα πολλα ταισματα.

Η τροφη που πρεπει να δινεις, πρεπει να ειναι πολυ πολυ ψιλη, σαν πουδρα για να μπορουν να την φανε τα μωρα! Εχει και ετοιμες του εμποριου! Με την ταιστρα τι δινεις;

Link to comment
Share on other sites

γενικως δεν εχω πολυ χρονο, σημερα βρηκα την αφορμη μου εδωσαν χαρα τα ατιμα και ενθουσιαστικα και ειπα να την μοιραστω μαζι σας

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

με αρτεμια κροκο αυγου και σπιρουλινα ειμαι ενταξει? υπαρχει κατι αλλο που μπορω να ταισω? καποια διυ τροφη ή κατι αλλο που προτεινετε?

Link to comment
Share on other sites

Το καλυτερο ειναι η αρτεμια! Επισης μπορεις και ινφουσορια. Απο εμποριο, εχει αρκετες καλες, της ocean nutrition, hikari κτλ κτλ!

Link to comment
Share on other sites

Το αρθρο του Χρηστου δινει σαφης οδηγιες για το ποως να κανεις τις αλλαγες! Ειναι απαραιτητες για να μην σηκωθει αμμωνια απο τα πολλα ταισματα.

Η τροφη που πρεπει να δινεις, πρεπει να ειναι πολυ πολυ ψιλη, σαν πουδρα για να μπορουν να την φανε τα μωρα! Εχει και ετοιμες του εμποριου! Με την ταιστρα τι δινεις;

με την ταιστρα εχω κανει τροφη φλεικς με σπιρουλινα σκονη και τα κανω ενδιαμεσα ταισματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...