Jump to content

Ενυδρείο Νότια Αμερική


giannisss

Recommended Posts

Δεν ξέρω τι χώρο σου τρώει η πλάτη.. Αλλά είναι απλά υπέροχη!!!

Αν γεμίσει και από βαλισνεριες στα αριστερά πίσω από την ρίζα.. θα γίνει πανέμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο!

Πολύ όμορφο!!

Δεν ξέρω τι χώρο σου τρώει η πλάτη.. Αλλά είναι απλά υπέροχη!!!

Αν γεμίσει και από βαλισνεριες στα αριστερά πίσω από την ρίζα.. θα γίνει πανέμορφο!

Ευχαριστώ πολύ παιδιά !!

Η πλάτη τρώει περίπου 10 λίτρα αλλά στο μάτι κόβει ίσως και παραπάνω μιας και έχει αρκετό ογκο εσωτερικά σε σπηλιές ... και εμένα μου αρέσει πάντως το αποτέλεσμα ! :D

Βαλισνεριες θα μπούν και άλλες καθως και anubias nana πολλές επάνω στα ξύλα

Έγινε επεξεργασία - giannisss
Link to comment
Share on other sites

Ομορφο και πρωτοτυπο ενυδρειο! Καλη δουλεια!

Τα φυτα δεν ειναι Αμερικα ομως!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδια! Τα φυτα με εξαίρεση την anubias την οποία πραγματικά λατρεύω είναι ειτε αμερικανικά ειτε μπορει κάνεις να τα βρει σε ολο το κόσμο...Απο την Άλλη ολα τα υπόλοιπα θα είναι Αμερικανικά Sturm :D

Απο ψαρια περιμένω 10 corydoras aeneus την Δευτέρα και σκέφτομαι σίγουρα ένα ζευγάρι ancistrus και ενα ζευγάρι Bolivian Ramirezi εεε και μαλλον θα κλείσω εκει...εαν δω ότι με παίρνει Απο χώρο και από τις μετρήσεις του νερού ισως μπει ενα κοπαδακι tetra αλλα το βλεπω χλωμό... :D

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο το αποτέλεσμα!!! Άντε με το καλό να μπούν και τα ψαράκια μέσα!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σαν πολλα ψαρια μου φαινονται

για το ενυδρειο μιας και ολα κολυμπουν στα

χαμηλα στρωμματα του ενυδρειου (εκτος τα tetra)

και αν σου γεννησει εστω και ενα ειδος θα γινει της τρελης

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Οποία ψαρια και να επιλέξεις, σου προτείνω να μην βάλεις πολλά ειδη, αλλα λίγα κει μεγαλύτερο αριθμό αν είδος. Θα το χαρείς και εσυ και τα ψαρια περισσότερο ;) .

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο και φυσικό background. :):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα σου πρότεινα για τα λίτρα σου να κρατούσες τα κορυ και ενα από τα δυο ζευγάρια που αναφέρεις με προσωπική επιλογή τα Bolivian Ram. Πιστεύω ότι θα δείς καλύτερες συμπεριφορές αν τα έχεις λίγο πιο χαλαρά. Σκέψου και το ενδεχόμενο γέννας των Ραμ....

Link to comment
Share on other sites

τα dolicopterus μου αρέσουν καλύτερα αν ειναι να βάλλω ένα απο τα δύο ... στο ενυδρείο θα μπούν πρώτα τα corydoras επειτα τα ancistrus και βλέποντας εαν με παίρνει θα μπεί οτιδήποτε άλλο ... σίγουρα πάντως εαν μπει το δευτερο ζευγάρι, θα αργήσει πολύ .... !!

Σας ευχαριστώ πολύ παιδιά !!

Link to comment
Share on other sites

Αν πας για ανσιστρους, ο dolichopterus ειναι αυτος και οχι αυτος μην σε κοροιδεψουν!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Προτεραιότητα μου θα είναι σίγουρα τα ancistrus ... .το έθεσα λίγο λάθος στο προηγούμενο πόστ μου -δικο μου λάθος , μπορεί να ειναι dolicopterus μπορεί και όχι ... το ζευγάρι που θα μου έρθει θα έιναι ή dolicopterus ή sp3 albino ή L081 ... το ζευγάρι να πώ ότι θα είναι σίγουρα αυτό που θα περιμένω μιάς και θα μου τα στείλει ο Husky Jim , τον οποίο και ευχαριστώ πολύ που θα μου εμπιστευτεί ψαράκια δικής του γέννας !

Link to comment
Share on other sites

Λιγο δυσκολο. Σημερα τα εβαλες;

Το θηλυκο κατα την περιοδο αναπαραγωγης εχει εντονη την βουλα στο σωμα και την γραμμη στο ματι! Το αρσενικο εχει πιο μυτερα πτερυγια!

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα τα έβαλα μαζι με ενα κοπάδι pristella ... ακόμα δεν έχουν βγάλει τα χρώματα τους αυτό ειναι το μόνο σίγουρο ... σαν εικόνα ... το ένα είναι λιγο πιο μεγαλοσωμο ... περισσοτερο ας πουμε γεροδεμένο , έχει εντονο το μάυρο στίγμα επάνω στο ραχιαιο πτερυγιο και το ενα έχει μακρύ μυτερο φτερό , το αλλο μακρυ και στρογγυλο φτερο ... απλα και τα δύο έχουν μακρύ ... θα δούμε ... !! πάντως είναι λιγάκι ντροπαλά ...

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει, φαινεται οτι ειναι σημερινα! Μην αγχωνεσαι σε λιγο θα βγαλουν τα χρωματα!

Link to comment
Share on other sites

Το ελπίζω... Οι τιμες ειναι σωστές, διατροφή καλή ( βέβαια θα τα αφήσω 2-3 μέρες) μιας και φορτώθηκε απότομα το ενυδρείο με αρκετά ψάρια παρόλο που δεν ειχα σκοπό να τα βάλω τοσο νωρίς... Οπότε με σωστή διατροφή και σωστές συνθήκες όπως ειπα ελπίζω να φτιάξουν χρώμα!! ... Ετσι για μια άποψη παραπάνω... Τι θα πρότεινες για τροφή ? Εχω πολλές στο νου μου και άλλες πολλές εχω παρει ακόμα απλά θα ήθελα να ακούσω μια ακόμα πρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...