Jump to content

arxarios sto strwsimo


Recommended Posts

ρε παιδιά σε ένα ενυδρείο 45 λίτρων πια ποσότητα αμμωνίας πρέπει να προσθεσω για να ξεκινήσω το στρώσιμο?, τις πετρες και to decoration πρεπει να τα βαλω πριν το στρώσιμο η μετα ?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε ένα ενυδρείο 45 λίτρων πια ποσότητα αμμωνίας πρέπει να προσθεσω για να ξεκινήσω το στρώσιμο?, τις πετρες και to decoration πρεπει να τα βαλω πριν το στρώσιμο η μετα ?

καλημερα.απο τις πετρες και το ντεκορ δεν βγαζεις απολυτως τιποτε.!!!!!!

οσο αφορα το στρωσιμο για..........εδω

Link to comment
Share on other sites

το φιλτρο μου ειναι εσωτερικο και δεν ειναι βιολογικο, εχει σχεση αυτο ?

κα το εσωτερικο φιλτρο μπορει με το χρονο να αποκτησει βιολογια(ισως οχι τοσο καλη οσο του εξωτερικου),για το λογο οτι το εξωτερικο ειναιμεγαλυτερο,αρα εχει και μεγαλυτερη βιολογικη επιφανεια..........
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε ένα ενυδρείο 45 λίτρων πια ποσότητα αμμωνίας πρέπει να προσθεσω για να ξεκινήσω το στρώσιμο?, τις πετρες και to decoration πρεπει να τα βαλω πριν το στρώσιμο η μετα ?

Εγώ ένα έχω να σου πώ Υ-Π-Ο-Μ-Ο-Ν-Η!!!!!

Link to comment
Share on other sites

κα το εσωτερικο φιλτρο μπορει με το χρονο να αποκτησει βιολογια(ισως οχι τοσο καλη οσο του εξωτερικου),για το λογο οτι το εξωτερικο ειναιμεγαλυτερο,αρα εχει και μεγαλυτερη βιολογικη επιφανεια..........

:bowdown::thumbup::D;);););):blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

κα το εσωτερικο φιλτρο μπορει με το χρονο να αποκτησει βιολογια(ισως οχι τοσο καλη οσο του εξωτερικου),για το λογο οτι το εξωτερικο ειναιμεγαλυτερο,αρα εχει και μεγαλυτερη βιολογικη επιφανεια..........

Κάπου συμφωνώ και κάπου διαφωνώ! Πάντα μιλάμε για το φορτίο και τα λίτρα. Υπάρχουν εσσωτερικά φίλτρα πολύ "δυνατά" που μπορούν να παράγξουν καλή βιολογία.

Εγώ είχα ένα αρκετά καλό εσσωτερικό φίλτρο, όμως προτίμησα εξωτερικό 900λ/ω μόνο και μόνο:

1. Για να κερδίσω περισσότερο χώρο στο ενυδρείο μου.

2. Για αισθητικούς λόγους.

3. Το εξωτερικό μπορείς να το χειριστείς πιο εύκολα (π.χ. να κάνεις τις απαιτούμενες αλλαγές).

Link to comment
Share on other sites

Κάπου συμφωνώ και κάπου διαφωνώ! Πάντα μιλάμε για το φορτίο και τα λίτρα. Υπάρχουν εσσωτερικά φίλτρα πολύ "δυνατά" που μπορούν να παράγξουν καλή βιολογία.

Εγώ είχα ένα αρκετά καλό εσσωτερικό φίλτρο, όμως προτίμησα εξωτερικό 900λ/ω μόνο και μόνο:

1. Για να κερδίσω περισσότερο χώρο στο ενυδρείο μου.

2. Για αισθητικούς λόγους.

3. Το εξωτερικό μπορείς να το χειριστείς πιο εύκολα (π.χ. να κάνεις τις απαιτούμενες αλλαγές).

:bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΟΜΟΝΗ και όλα θα πάνε καλά.

Το καλύτερο είναι πολύ διάβασμα και αργά.

Μην βιάστείς για τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σε ένα ενυδρείο 45 λίτρων πια ποσότητα αμμωνίας πρέπει να προσθεσω για να ξεκινήσω το στρώσιμο?, τις πετρες και to decoration πρεπει να τα βαλω πριν το στρώσιμο η μετα ?

Για κοίτα και εδώ. Νομίζω θα σου φανεί χρήσιμο.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=100

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...