Jump to content

Mikrogeophagus Ramirezi Project


bbetta

Recommended Posts

@gyristroula ευχαριστώ !

Θοδωρή είχα μονο τα καθόλου ρυπογόνα νέον για ενα μηνα και τάιζα ελάχιστα. Δεν εκανα μια αλλαγή νερού. Απλα θα μπει φρέσκο νεράκι που στα άπιστο βοηθούσε πολυ στις γέννες αυτή η μέθοδος. Δεν ήταν αυτός ο σκοπός μου τωρα βεβαια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι οκ αλλα προσεχε το με τα νιτρικα! Ειναι ευαισθητα! Αυξησε θερμοκρασια και δωσε bloodworms. Δουλευει αυτοματα!

Link to comment
Share on other sites

Για τα νιτρικά μην ανησυχείς, σίγουρα δεν έχουν ανέβει ανησυχητικά. Σκέψου και ότι το ενυδρείο τρέχει με τρία φίλτρα και αεραντλία και τάιζα λιτά. Τώρα αρχίζουν τα γερά ταίσματα με κατεψυγμένες και θα κάνω αλλαγές 35% ανά βδομάδα. Θερμοκρασία θα πάμε 27.5 αρχικά και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΩΣ τα δέχτηκες... και με το καλό οι απόγονοι.

Έχω ένσταση για τον βυθό σου... αλλά τώρα πλέον ΔΕΝ μπορείς να κάνεις και πολλά.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ Νίκο! Για το χαλίκι ξέρω αλλά στην πραγματικότητα είναι χοντρόκοκκη άμμος με σμιλευμένες άκρες από την Dennerle 1-2mm. Το έχω 5+ χρόνια και θα αλλάξω βυθό μόνο όταν αλλάξω στήσιμο.

Τα ψαράκια πάνε πολύ καλά, τρώνε και κολυμπάνε μαζί. Το θηλυκό είναι γεμάτο αυγά.... Ελπίζω να τα αφήσει κάπου!

Link to comment
Share on other sites

Το έγραψα για να το διαβάσουν κι' άλλοι και να το αποφύγουν.

ΜΗΝ ξεχνάμε ότι μιλάμε για μικρό-γεωφάγους... οπότε παίρνουν την άμμο στο στόμα και την φιλτράρουν.- ;)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εχουμε ασθένεια... Κάντε ενα κόπο μέχρι την αντίστοιχη κατηγορία

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...