Jump to content

Rio Tocantins Biotope


Snakehead

Recommended Posts

Πολύ όμορφο και οι ψάρακες σούπερ..!

Από τι διαδικασία πέρασαν τα ξύλα για να μπουν? Ή είναι αγοραστά?

Link to comment
Share on other sites

ακόμη ένα βιντεακι

Aν δεν ανοιγες το πλανο στο τελος, νομιζει κανεις οτι η ληψη ειναι στο ποταμι :bigemo_harabe_net-64:

Ευγε φιλε :bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

ΥΠΕΡΟΧΟ ενυδρειο!!!!! Φανταστικό aqua scape και ωραία επιλογή ψαριών. Πράγματι το στήσιμο ειναι παρα πολυ φυσικό, νομίζει κανείς οτι ειναι κομμάτι της φύσης σε ενα ντοκιμαντέρ. Μπράβο σου φίλε!

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ ορε παλικάρια!!

καλά την ατάκα την είπε ο adlib . τι αγοραστά ρε τρελέ??? θα αγόραζα πλατανόριζες? αααααααχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Ναι ωραιος, πολυ ωραιος....αλλα δεν μας απαντας.....τα επεξεργαστηκες τα πλατανια πριν τα βαλεις; :)

Αντε αγορινα μου θα γεννησουμε μεχρι να μαθουμε...

Περιμενει στην ταρατσα μου πλατανι μπολικο για να μπει στο ενυδρειο και με ενδιαφερει.....

Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε να δείτε. το ότι εγω έβαλα ρίζες πλάτανου δε πάει να πει ότι αν έχουμε ένα πλάτανο τον ξεριζώνουμε να φτιάξουμε ενυδρείο. το μέρος που πηρα τις ρίζες είναι απλά αγνό και παρθένο. οι ρίζες η μόνη επεξεργασία που έχουν υποστεί είναι πλύσιμο με το λάστιχο και αυτο μονο και μονο για να φυγουν οι σκόνες. έχουν τρέξει πολλά aquascape με τις εν λόγω ρίζες όπως και το ενυδρείο που στηθηκε στο διαγωνισμο στο metropolitan του Αβυσσος χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα για τα ζωντανα που έχω φιλοξενήσει. και πιστεψτε με είναι πολλά. σύγουρα μερικοι θα αντιδράσουν και συγουρα μερικοι θα ενθουσιαστούν. απλά πετυχαμε το μέρος και πηραμε ρίζες ξερές αλλα και βυθιζόμες στο νερό απο πεντακάθαρο ποταμάκι. σαν το red moorwood δεν υπάρχει ξύλο απλά το πλατάνι δίνει μια πολύ φυσική προσεγγιση στα βιοτοπικά ενυδρεία. και για μένα προσωπικά αυτο είναι πλέον το ζητούμενο στα ενυδρεία που στήνω,

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε να δείτε. το ότι εγω έβαλα ρίζες πλάτανου δε πάει να πει ότι αν έχουμε ένα πλάτανο τον ξεριζώνουμε να φτιάξουμε ενυδρείο. το μέρος που πηρα τις ρίζες είναι απλά αγνό και παρθένο. οι ρίζες η μόνη επεξεργασία που έχουν υποστεί είναι πλύσιμο με το λάστιχο και αυτο μονο και μονο για να φυγουν οι σκόνες. έχουν τρέξει πολλά aquascape με τις εν λόγω ρίζες όπως και το ενυδρείο που στηθηκε στο διαγωνισμο στο metropolitan του Αβυσσος χωρις κανένα απολύτως πρόβλημα για τα ζωντανα που έχω φιλοξενήσει. και πιστεψτε με είναι πολλά. σύγουρα μερικοι θα αντιδράσουν και συγουρα μερικοι θα ενθουσιαστούν. απλά πετυχαμε το μέρος και πηραμε ρίζες ξερές αλλα και βυθιζόμες στο νερό απο πεντακάθαρο ποταμάκι. σαν το red moorwood δεν υπάρχει ξύλο απλά το πλατάνι δίνει μια πολύ φυσική προσεγγιση στα βιοτοπικά ενυδρεία. και για μένα προσωπικά αυτο είναι πλέον το ζητούμενο στα ενυδρεία που στήνω,

ευχαριστώ πολύ για τα καλά σας λόγια

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Σημειώνω το υπογραμμισμένο και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασα πολλές και διαφορες , απο στικάκι , φυλλαρακι κτλ αλλα στη κατεψυγμένη ερχονται κατευθειαν και τρώνε απ το χέρι μου. mysis , artemia , μοσχοκαρδια τα παντα τρωνε.

Link to comment
Share on other sites

Ποσα cm είναι τα ψάρια;Εχεις καμμία υποψία για αρσενικά κ

θυληκά;

Υπέροχο αποτέλεσμα! :)

το ένα είναι 5-6cm τα άλλα 3cm. αρσενικό εχω συγουρα και αν μεινουν ετσι τα χρωματα στα υπόλοιπα έχω χαρέμι.

ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Για άλλη μια φορά έκανες πολύ καλή δουλειά φίλε! Και στο ενυδρείο και στην επιλογή ψαριών!

Σε αυτό το ενυδρείο θα μείνουν; Είναι αρκετά τα λίτρα;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ Θόδωρα. να σαι καλά αδερφε.

να σου πω την αληθεια σκεφτομαι να τα βάλω με μια "προσθηκη" στα 200 λίτρα. θα το δω αυτη τη βδομαδα. το set up θα ειναι ιδιο. για το μεγεθος που ειναι τώρα έχουν όση άπλα χρειαζεται αλλα το σκεφτομαι σοβαρα να τα βαλω στο μεγαλυτερο.

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια Πολλά ρε τρελέ. καλη χρονια να έχεις , με υγεία.

ευχαριστω πολύ

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...