Jump to content

Vieja Synspilum


tasos269

Recommended Posts

Επιτελους πηρα τα μωρα μου πισω .

Μετα απο τη ζημια που επαθα με τα εντερικα προβληματα των κιχλιδων, καταφερα να σωσω 3 απο τα 6 . Ξεκινησα το ενυδρειο μου απο την αρχη και νατα παλι σε 500λιτρα

,
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφα ψαρακια! Μου διαφευγει ομως το συμβαν! Για ξαναθυμισε μας τι εγινε και κανε και μια παρουσιαση στο καινουριο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη αντιμετωπισα εντερικο προβλημα με υδρωπικια σε κιχλιδες 35εκατοστων (πρισμενες κοιλιες, μονοπλευρο κολυμπι,λευκα κοπρανα), Ξεκινησα θεραπεια με METRONIDAZOLE οταν εχεις να κανεις με θηρια οι δοσολογιες ειναι μεγαλες και εκτος αυτου δεν ηξερα τελικα ποσα ειχαν μολυνθει εκτος απο αυτα τα οποια φαινονταν. Αποφασισα να κανω θεραπεια σε ολο το ενυδρειο μιας και δεν υπηρχε εκεινη την στιγμη χωρος για να τα χωρισω.

Εκτος απο την χορηγηση φαρμακου μεσω τροφης και του νερου εκανα και κατευθειαν στο ψαρι με συριγγα και για να τελειωσω αυτα τα οποια ειχαν κανει υδρωπικια δεν σωθηκαν ,ειχε εγκλωβιστη και ο αερας στη νηκτικη κυστη με αποτελεσμα να ειναι στον αφρο πλαγιασμενα και να ειναι ευκολος στοχος καννιβαλισμου αφου δεν μπορουσαν να κολυμπισουν.

ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΤΡΙΑ ΠΟΥ ΧΑΘΗΚΑΝ ΠΑΡΟΛΟΥ ΠΟΥ ΕΔΩΝΑ ΑΝΑΜΕΙΚΤΗ ΤΡΟΦΗ ΤΡΕΦΟΝΤΑΝ ΜΕ ΤΡΟΦΗ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΧΡΩΜΑ( ΚΟΚΚΙΝΑ ΜΠΙΛΑΚΙΑ) ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΕΤΡΩΓΑΝ ΣΠΙΡΟΥΛΙΝΑ ΑΥΤΑ

Link to comment
Share on other sites

Αφου καταφερες και εσωσες κι αυτα παλι καλα! Να σου ζησουν φιλε μου! Παρουσιαση εχεις κανει; Ειχες καμια γεννα;

Link to comment
Share on other sites

Γεννα οχι εξαλου γινονταν χαμος δεν υπηρχε χωρος για γεννα. Τωρα εχω μεσα ενα μικρο στα 15 εκατοστα και πιστευω οτι το καλοκαιρι που τρελενονται τα αρσενικα ,ειναι δυο κατι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Αυτα δεν ειναι μωρα,αυτα ειναι θηρια!Χαχα!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...