Jump to content

Corydoras panda vs red cherry shrimp


Recommended Posts

Kαλησπέρα σας!Πήγα σήμερα σε ένα μαγαζί και είδα κατι μικρα γατόψαρα τα Corydoras panda και ρωτάω : Εχω κάτι γαρίδες στο ενυδρείο μου θα τις πειράξουν? και μου λέει ο καταστηματάρχης : Αν είχες καραβίδες θα τις πείραζαν.Τις γαρίδες αποκλείεται!

Μπορεί να μου πεί καποιος τι ισχύει?Για να μήν κάνω κανένα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Τα Corydoras είναι εξαιρετικά φιλήσυχα ψαράκια, αυτό που λέμε κοιτάζουν την δουλειά τους και δεν ενοχλούν τους συγκατοίκους :bowdown: Τα Panda δε είναι πολύ χαριτωμένα (δυστυχώς εμένα μου έμεινε μόνο ένα :thumbup::D;) ) αλλά και αρκετά ευπαθή σε σχέση με άλλα πιο εύρωστα (π.χ. Aeneus). Σύμφωνα με το pet shop αλλά και με "γηραιά" και έμπειρα μέλη του Aquazone κaλό είναι να τα βάζουμε (τα corydoras γενικότερα) μόνο σε πολύ καλά στρωμένα ενυδρεία που "τρέχουν" ήδη για κάποιους μήνες.

Δες επίσης στο:

http://www.tsamisaquarium.gr

έχει ένα ενδιαφέρον άρθρο για την φροντίδα των corydoras.

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά απο διάβασμα στο ιντερνετ και συνομιλόντας με διάφορα ατομα πηγα και τις αγόρασα.Είναι πολυ ησυχες κοιτάνε την δουλεία τους (δουλευουν πάρα πολύ) και είναι και πολύ όμορφες.Τις συνηστώ ανεπιφύλαχτα. :bowdown::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετά απο διάβασμα στο ιντερνετ και συνομιλόντας με διάφορα ατομα πηγα και τις αγόρασα.Είναι πολυ ησυχες κοιτάνε την δουλεία τους (δουλευουν πάρα πολύ) και είναι και πολύ όμορφες.Τις συνηστώ ανεπιφύλαχτα. :bowdown::thumbup:

Δηλαδή η red cherry shrimp είναι καλές με οποιοδήποτε ψάρι;;; δεν πειράζουν κανένα;;;;

Έγινε επεξεργασία - _Black_dragon_
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...