Jump to content

Blackwater Peru


MfJones

Recommended Posts

Ναι.. εχουν μπει ψαρια και καποια εχινοδορους, απλα περιμενω να φυγει ακομα η πετρα. Μετα απο το σπιτι θα βαλω και φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τα ψαρια γεννησαν..... ομολογω οτι δεν το περιμενα τοσο νωρις^^ Λογικα ειναι τζουφια τα αυγα, ειχαν κανει αρκετα τωρα εχουν μεινει λιγα λογικα τα τσιμπησαν.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ πιθανον να ηταν ζευγαρι απο πριν!

Αν ειναι τζουφια θα ειναι ασπρα! Ειναι ασπρα;

Αντε βρε αγορι μου, βαλε μας καμια φωτο, μην μας κρατας σε αγωνια!

Link to comment
Share on other sites

Απο πριν λιγο δυσκολο... τα ψαρια τα πηρα 3 cm και ηταν σε ενυδρειο με αλλα 50 ψαρια. Τωρα ανεβαζω... προσπαθω δηλαδη μου εχει σπασει τα νευρα με το μεγεθος των φωτο...

Link to comment
Share on other sites

Απο μικρα στο κλαρι!

Ε βαλτες κι εσυ στο photobucket! Nα δουμε κι εμεις φωτο και οχι μινιατουρες!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον 2 με τα ''αυγα'' και 2 οπως ειναι περιπου τωρα. Δυστυχως δεν βγαλει ακομα τη πετρα γιατι τα ξυλα εχουν κατσει αλλα σηκωνονται ελαχιστα, οποτε κανω υπομονη. Ξυλο δεν εχω μεχρι στιγμης, ειναι λες και τα φυλανε ολα μαζι. Αυτη την εντυπωση μου δινουν. Απλα πρεπει να ειναι πολυ αρχαρια γιατι βλεπω και αυγα να αιωρουνται μεσα στο ενυδρειο.

post-57734-0-50224800-1422904744_thumb.jpg

post-57734-0-90911600-1422904752_thumb.jpg

post-57734-0-61407700-1422904771_thumb.jpg

post-57734-0-06413700-1422904789_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κορυντορας μεσα; Για αυγα κορυ μου φαινονται!

Το ενυδρειο μου αρεσει παρα πολυ φιλε! Κανεις καλη δουλεια!

Link to comment
Share on other sites

Κορυδορας εκει πανω?? Χμμμ Λες? Δε νομιζω κυριως λογω της συμπεριφορας, αλλα θα το μονιτοραρω σε διαρκεια χρονου να το σιγουρεψουμε. Τα κορυ μπηκαν πριν 4 μερες επισης... Τι διαολο!!! χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις κορυντορας και βλεπω καλα πως ειναι πανω στο τζαμι, ειναι δαγκωτο κορυντορας!

Link to comment
Share on other sites

E οχι ρε φιλε γεννα πανω στο τζαμι... κριμα να χασω τοσα ψαρια.. λες και τα βαλανε για μεζε. Δεν εχει φυγει ακομα η πετρα.. κατα τα αλλα θα το φτιαξω ακομα το scape.

Link to comment
Share on other sites

Eτσι γεννανε τα κορυ! Αν παρατηρησεις και καλυτερα θα βρεις κι αλλου! Αν παρεις χαμπαρι πως γεννανε, ισως βρεις και καμια μπαλα απο αυγα που μπορεις να παρεις σε γεννηστρα και να τα μεγαλωσεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κανένα νέο από το ενυδρείο σου; Πώς πάνε τα σκαλάρια σου; Καμιά νέα φωτό;

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πανε τα σκαλαρακια... εμεινε η ομαδα που πρεπει και μεγαλωνουνε. Το ενυδρειο τελικα το φυτεψα... δεν αντισταθηκα που λεει και ο ρουβας. Γενικα ολα καλα, θα ανεβασω και φωτο σε λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Και καποιες φωτο, δυστυχως δε μπορω να τους πιασω καλα.. κουνιουνται οι μπαγασες

post-57734-0-69657000-1425761577_thumb.jpg

post-57734-0-06893100-1425761583_thumb.jpg

post-57734-0-62758400-1425761587_thumb.jpg

post-57734-0-15715000-1425761596_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα πανε τα σκαλαρακια... εμεινε η ομαδα που πρεπει και μεγαλωνουνε. Το ενυδρειο τελικα το φυτεψα... δεν αντισταθηκα που λεει και ο ρουβας. Γενικα ολα καλα, θα ανεβασω και φωτο σε λιγο.

Πόσα δλδ; Καλό το φύτεμα αλλά έχασε λίγο το βιοτοπικό....Μια χαρά είναι όμως!

Link to comment
Share on other sites

Πόσα δλδ; Καλό το φύτεμα αλλά έχασε λίγο το βιοτοπικό....Μια χαρά είναι όμως!

Απο φυτα ναι, εβαλα απο διαφορες ηπειρους. 6 ατομα ειναι η ομαδα μου πλεον!

Link to comment
Share on other sites

Εαν θα μπορουσε καποιος διαχειριστης να σβησει το παρον θεμα να κανω μια κανονικη παρουσιαση! Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εαν θα μπορουσε καποιος διαχειριστης να σβησει το παρον θεμα να κανω μια κανονικη παρουσιαση! Ευχαριστω!

Δεν χρειαζεται να σβησουμε το θεμα,κανε κανονικα την παρουσιαση σου στη κατηγορια ενυδρεια μελων.

Αυτο θα μεινει για πληροφοριες που θα μπορει να διαβασει καποιος αλλος.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο φυσικό στήσιμο!!

Να σαι καλα αδερφε, το εχω μονταρει αρκετα ακομα. Με λιγα πετρακια ακομα και σημερα εβαλα και κατα πολυ ανωτερο φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να σβησουμε το θεμα,κανε κανονικα την παρουσιαση σου στη κατηγορια ενυδρεια μελων.

Αυτο θα μεινει για πληροφοριες που θα μπορει να διαβασει καποιος αλλος.

Σωστος, δεν το σκεφτηκα ετσι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Σημερινες, μετα απο αλλαγες και μετρησεις.. Ολα φυσιολογικα, το ph μονο με χαλασε λιγο γιατι μετρησα 7 απο 6.8 που ειχε σταθεροποιηθει. Λογικα στην αλλαγη δεν το αφησα πολυ ωρα με τυρφη, ειδωμεν θα μετρησω κι αυριο.

post-57734-0-06026000-1426102564_thumb.jpg

post-57734-0-54635500-1426102569_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...