Jump to content

Γέννα Microgeophagus Ramirezi


argy1

Recommended Posts

Ναι παιδια γιατι ειναι ετοιμα παλι...η θερμοκρασια τα κραταει λιγο πισω,μολις φυγει και αυτη παγωνια νομιζω θα εχουμε αυγα.Δυστυχως το ενυδρειο μου ειναι ανοιχτο και με 200βατ σε 98 λιτρα με τα βιας κραταω την θερμοκρασια στους 24-25.

Επισης οι καρδιναλιοι αποφασισα οτι θελω να φυγουν μονιμα και θα αφησω το ζευγαρι μονο του οποτε θα εχουμε νεα συντομα παλι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι παιδια γιατι ειναι ετοιμα παλι...η θερμοκρασια τα κραταει λιγο πισω,μολις φυγει και αυτη παγωνια νομιζω θα εχουμε αυγα.Δυστυχως το ενυδρειο μου ειναι ανοιχτο και με 200βατ σε 98 λιτρα με τα βιας κραταω την θερμοκρασια στους 24-25.

Επισης οι καρδιναλιοι αποφασισα οτι θελω να φυγουν μονιμα και θα αφησω το ζευγαρι μονο του οποτε θα εχουμε νεα συντομα παλι.

σωστος!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανέβασε την θερμοκρασία... στους 26-27... ψηλά γεννάνε τα ραμιρέζι.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα τα ψαρια μου γουσταρουν να τα βιντεοσκοπω και επιλεγουν ξανα Σαβατοκυριακο!

Ετοιμαζαν το σημειο απο το μεσημερι και τωρα εχουμε καμια 50αρια αβγα.Τραβαω βιντεο,τα ανεβαζω και επανερχομαι με λινκ!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον τελικα τα ψαρια μου γουσταρουν να τα βιντεοσκοπω και επιλεγουν ξανα Σαβατοκυριακο!

Ετοιμαζαν το σημειο απο το μεσημερι και τωρα εχουμε καμια 50αρια αβγα.Τραβαω βιντεο,τα ανεβαζω και επανερχομαι με λινκ!

Κάπως έτσι κάνουν οι κιχλίδες... 7-10 μέρες.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραιος Μιχαλη! με το καλο ευχομαι!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ επιτυχία... και ΜΗΝ αγχωθείς αν πάει κι αυτή "χαμένη".

Είναι σύνηθες να κάνουν αρκετές δοκιμές... ΠΡΙΝ αποφασίσουν να το πάνε "σωστά". Μετά... ΔΕΝ θα σταματάνε με τίποτα.- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Άντε Μιχάλη καλή επιτυχία και πάλι.Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχεις δικιο,απλα ειναι ψιλοχαλια τα βιντεο απο το κινητο και ειπα να βαλω τις φωτογραφιες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εδω ειναι το πρωτο βιντεο που η θυληκια ηταν ετοιμη να ξενικησει να βγαζει τα αυγα.

Θα ακολουθησουν και τα υπολοιπα μεσα στην ημερα.

http://youtu.be/tkYS5i0llPM

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τι ομορφες σκηνες, οσες φορες και να τις δω δεν τις χορταινω!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα με κανεις να γυρίσω στα ραμ!

+10000

Και λεω νταξει εκλεισα στις αφρικανες για το καινουριο, τωρα βαζεις αμφιβολιες!

Link to comment
Share on other sites

Πλάκα-πλάκα... θυμήθηκα ότι... έχω ανεβάσει κι εγώ τέτοιο(α) video!!!!!

Άντε με το καλό... να "σκάσουν".- ;)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

:buttrock: Άντε και με το καλό τα μικρά

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω!

Να κανω και μια ερωτηση τωρα γιατι ξεκινησε ενα προβλημματακι.Η θυληκια την επομενη μερα απο την γεννα προσεξα οτι εχει κοκκινο ισως ματωμενο το αριστερο της βραγχιο.Δεν νομιζω ομως να ειναι απο τραυματισμο και με τον αρσενικο τα πηγαινουν αψογα οπως φαινεται μεχρι στιγμης.Τα χρωματα της ειναι επισης κανονικα γιατι οταν ειναι στρεσαρισμενη παιρνει αλλο χρωμα και την καταλαβαινω (νομιζω).Ψαχνωντας λιγο σε κατι βιβλιαρακια της sera για ασθενειες διαβασα οτι συμβαινει συχνα (και στους δισκους) μετα την γεννα και οφειλεται σε ελειψη μεταλικων στοιχειων απο πολυ μαλακο νερο και τροφη χαμηλης περιεκτικοτητας σε βιταμινες.

Τα φωτα σας παρακαλω..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...