Jump to content

επιλογη ψαριων


Recommended Posts

σαν αρχαριος εκανα και εγω μερικα λαθη στην επιλογη των ψαριων και τωρα θελω να τα διορθωσω.σε ενυδρειο λοιπον 80 καθαρων λιτρων με φυτα θελω να εχω 15 ροδοστομους 1 ζευγαρι ραμιρεζι και απο εκει και περα τι αλλο εχετε να μου προτεινεται?2 ζευγαρια ραμιρεζι θα ηταν λαθος?

ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

σαν αρχαριος εκανα και εγω μερικα λαθη στην επιλογη των ψαριων και τωρα θελω να τα διορθωσω.σε ενυδρειο λοιπον 80 καθαρων λιτρων με φυτα θελω να εχω 15 ροδοστομους 1 ζευγαρι ραμιρεζι και απο εκει και περα τι αλλο εχετε να μου προτεινεται?2 ζευγαρια ραμιρεζι θα ηταν λαθος?

ευχαριστω!

και παλι φιλε μου μου φαινονται αρκετα τα ψαρακια που σκεφτεσαι.....

ροδοστομοι

με τους μισους ροδοστομους,νομιζω οτι θα εισαι καλα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ξυφοφορους και αγγελοψαρα.

Φίλε όταν δεν γνωρίζουμε κάτι, καλύτερα να μην προτείνουμε.

Εκτός του ότι οι ξιφοφόροι θέλουν διαφορετικές συνθήκες από τα σκαλάρια, το ενυδρείο είναι πολύ μικρό για αγγελόψαρα.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ξυφοφορους και αγγελοψαρα.

:bowdown: ποτε δεν μπερδευουμε ζωοτοκα με ωοτοκα..

εχουν τελειως διαφορετικες συνθηκες νερου,και διαβιωσης.....!!!

αγαπητε εαν δεν ειμαστε σιγουροι για κατι ΔΕΝ το ποσταρουμε...μπερδευουμε ετσι τους φιλους χομπιστες που ρωτανε....

εαν δεν γνωριζεις,ασε τους εμπειροτερους να απαντησουνε.....

Link to comment
Share on other sites

τεσπα τα ειπαμε και με ενα φιλο και προθεση μου ειναι να βαλω και 3-4 κορυ και καμμια γαριδα για την αλγη η οτοκυκλους το θεμα ειναι αν με αυτο τον αριθμο ψαριων και αυτα τα ειδη τα ψαρια μου θα ειναι οκ και θα δειχνουν το χαρακτηρα τους.απο αποψης βιολογιας παντως εδω και 7 μηνες που τρεχει το ενυδρειο ειμαι οκ.παντως φιλε κλαζ απο οτι καταλαβα μου προτεινεις μονο 1 ζευγαρι ραμιρεζι και 6-7 ροδοστομους.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...