Jump to content

Το Ενυδρειο Μου


Michalis Efthimiou

Recommended Posts

Ωραια! Συγχαρητητρια για τη δουλεια! Το πρωτο πραγμα που επειγει ειναι να παεις ενα καλο εξωτερικο φιλτρο!

Βαλε μια μπαλαντεζα ρε συ! Πρωτον θα φαινεται πιο ομορφο μιας και δεν θα φαινονται μες στη μεση τα μαρκουτσια, δευτερον θα βαραει η ροη του φιλτρου στον θερμαντηρα και θα ζεσταινει καλυτερα το νερο.

Την ανουμπια βαλτην οσο μπορεις σε σκια γιατι θα σου γεμισει αλγη! Εγω θα την εβαζα στα κατω κομματια, στα κλαδακια του ξυλου!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
Link to comment
Share on other sites

καταρχας ευχαριστω.. η μπαλαντεζα τι ειναι? αυτο με την ανουμπια το σκευτηκα αλλα δεν γινετε διοτι εκει που τις εχω βαλει δεν τις εδεσα καθολου.. αν τις βαλω κατω στα κλαδακια θα αναγκαστω να τις δεσω και δεν θελω να τις τραυματισω

Link to comment
Share on other sites

H μπαλαντεζα ρε συ, προεκταση καλωδιου με μπριζα!

Δεσε τις ρε συ, δεν τις τραυματιζεις! Τυλιξε με μια διαφανη μπετονια πολλες φορες το κορμο! Δεν ειναι αναγκη να το σφιξεις τερμα! Μετα που θα μαυρισουν απο την αλγη θα λες γιατι δεν το εκανα απο την αρχη!

Link to comment
Share on other sites

Δεσε τις ρε συ, δεν τις τραυματιζεις! Τυλιξε με μια διαφανη μπετονια πολλες φορες το κορμο! Δεν ειναι αναγκη να το σφιξεις τερμα! Μετα που θα μαυρισουν απο την αλγη θα λες γιατι δεν το εκανα απο την αρχη!

+1

Link to comment
Share on other sites

post-60104-0-99633600-1425041384_thumb.jpg

post-60104-0-24658000-1425041420_thumb.jpg

post-60104-0-42602400-1425041519_thumb.jpg

post-60104-0-89492500-1425041603_thumb.jpg

εκανα την αλλαγη με τις ανουμπιες

κοιταξτε λιγο τα φυτα που σας εστειλα..φαινονται φαγομενα τα φυλλα τους...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι φαγωμενα,μαλλον χαλανε απο καποια ελειψη πο εχεις η απο χαληλο φωτισμο.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομιζω να φταιει ο φωτισμος.. μαλλον θα χρειαζονται ταμπλετες

Link to comment
Share on other sites


δειτε το βιντεο και λυστε μου την απορια..αυτα τα rasporas ζευγαρονουν με αυτο τον τροπο?

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω φιλε μου ,αυτο που εστειλες θα με βοηθισει πολυ

αλλα με τις κινησεις τους μοιαζει να ζευγαρονουν..πες μου την γνωμη σου αν ειναι ευκολο..

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα δεν νομιζω οτι ζευγαρωνουν,χωρις να ειμαι 100% σιγουρος,μαλλον παιζουν μεταξυ τους.

Ποσα εχεις?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω οτι ειναι δυσκολο να ζευγαρωσουν για τον λογο οτι ειναι 2 μονο και δεν ειναι πυκνοφυτεμενο το ενυδρειο μου..αλλα ειναι λιγο περιεργα..

Link to comment
Share on other sites

Μονο 2 εχεις?

Σχεδον αποκλειεται να πηρες 2 και να εχεις ζευγαρι που να τα εχει βρει μεταξυ του..θελεις πολυ περισσοτερα για να πετυχεις κατι.

Link to comment
Share on other sites

rastafarian γνωριζεις απο που παραγγελουν αυτα τα φυτα? μερικοι κυπριοι παραγγελουν απο αυτους και τα πουλανε πιο ακριβα οπως και στα πετ σοπ.. αν ξερεις κατι περισσοτερο θα ηθελα την βοηθεια σου να τα παραγγειλω και εγω απο εκει..

http://prntscr.com/6bsoeh

http://prntscr.com/6bsonq

http://prntscr.com/6bsppt

Link to comment
Share on other sites

Την εγγερια βαλτην δεξια ή αριστερα γωνια, πισω και τη hygrophilia στην αλλη γωνια! Την bacopa απλωσε την στη μεση πισω, αναμεσα στα αλλα δυο και τον εχινοδορο βαλτον κοντα στην πετρα, στη μεση! Τις ανουμπιες καπου σε σκια ολες μαζεμμενες κοντα και το μικροσορουμ εκει που ειναι αλλα ολο μαζι ωστε να φαινεται πυκνο!

Link to comment
Share on other sites

θοδωρη ακουσα τις συμβουλες σου και ετσι εκανα οριστε φωτο

post-60104-0-05936600-1425667699_thumb.jpg post-60104-0-21775300-1425667776_thumb.jpg
sos sos sos!!!
Σας ελεγα οτι τις προηγουμενες μερες νομιζα οτι τα ρασπορας μου ηταν ζευγαρι και μου ειπετε πως οχι. αλλα νομιζω πως εχω δικαιο οτι ειναι ζευγαρι χωρις να θελω να κανω πως τα ξερω ολα.. ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΙΟς!!! ΟΡΙΣΤΕ ΜΕΡΙΚΕς ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕς ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΤΗΝ ΓΝΩΜΗ ΣΑΣ ΟΙ ΠΙΟ ΕΜΠΕΙΡΟΙ!!!!
post-60104-0-95123700-1425667958_thumb.jpg post-60104-0-79017900-1425667983_thumb.jpg post-60104-0-78299700-1425668023_thumb.jpg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι ζευγαρι καλως να σου ρθουν οι απογονοι αλλα εμενα σαν εξογκωμα μου φαινεται!

Link to comment
Share on other sites

μακαρι να ειναι ζευγαρι!

αλλα αν ειναι εξογκωμα πως γινεται αυτο?εννοω απο που μπορει να προηλθε?

Link to comment
Share on other sites

Αρχικα τα ρασμπορας δεν κανουν ζευγαρια με την εννοια των κιχλιδων. Δηλαδη δεν ειναι μονογαμικα και μενουν μαζι!

Το εξογκωμα δεν μπορω να ξερω απο τι προηλθε αλλα και δεν ειμαι και σιγουρος γιατι δεν ειναι καθαρες οι φωτο. Στην τριτη φωτο παντως μου φαινεται σαν πρησμενη κοιλια!

Link to comment
Share on other sites

εγω παντος νομιζω οτι ειναι εγκυμοσυνη λογο του οτι γενικα πριστικε λιγο το ψαρι σε εκεινο το σημειο !

μπορεις να μου δωσεις μερικες πληροφορειες σχετικα με την εγκυμοσυνη τους? και οντως αν ειναι εγκυος τι πρεπει να κανω για να κρατησω τα νεογενητα?

Link to comment
Share on other sites

Εδω ειναι το προφιλ και γραφει και για την αναπαραγωγη!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...