Jump to content

Το Ενυδρειο Μου


Michalis Efthimiou

Recommended Posts

Υγρο διοξειδιο ειναι αυτο που πηρες...κατι σαν το excel...καλο ειναι...

Τα φυτα καλα εκανες και τα εβγαλες απο το βαμβακι.....μπορει να αργησουν να βγαλουν ριζα.....μην τα σκαλιζεις,αστα.....

Link to comment
Share on other sites

ειναι καλη η δωσολογια που μου εδωσε? 1 μλ καθε μερα οταν ανοιγω το φως

οντως μερικα δεν εβγαλαν ριζα και αλλα εβγαλαν πολυ λιγη...ελπιζω τωρα να ειναι καλυτερα..

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να σου πω σιγουρα για την δοσολογια για το συγκεκριμενο.....πανω γραφει?

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που αγορασες ειναι αχρηστο για τα λιτρα σου και στο ειπα και πιο πανω..

Link to comment
Share on other sites

γραφει για γαλονια αλλα δεν καταλαμβαινω απο αυτα..

πηγα στο πετ σοπ για να αγορασω πραγματα για το μικρο ενυδρειο της κοπελλας μου και ρωτησα πληροφοριακα για το φαρμακο και μου ειπε οτι κανει στο ενυδρειο μου..του ειπα τα λιτρα του ενυδρειου μου και μου ειπε να βαζω 1 μλ καθε μερα και θα δω διαφορα..

Link to comment
Share on other sites

ωριστε η δοσολογια.. μπορειτε να μου πειτε αν ειναι καλο να βαζω 1 μλ καθε μερα? 120 λιτρα ειναι το ενυδρειο μου

post-60104-0-39805800-1426601822_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει...αφου στο ειπε το πετ σοπ..τοτε παω πασο...

Α ρε παιδια..εχετε λεφτα για πεταμα...

Φιλε,καταρχην αυτο δεν ειναι φαρμακο,ειναι υποκαταστατο co2 και σε μεγαλα ενυδρειο δεν κανει τιποτα.Αν ριχνεις 1μλ ειδικα,εκει ειναι που δεν θα κανει τιποτα...

Αυτο που πηρες,δεν κανει τα φυτα να μεγαλωνουν οπως το αεριο co2,απλα τα συντηρει...αυτο που σου ειπες αυτος στο πετ σοπ,για διαφορα,μη περιμενεις να τη δεις...

Καλο ειναι να ακουτε τι σας λεμε εδω,ετσι δεν θα πετατε τα λεφτα σας τζαμπα.

Αυτο που πηρες κανει για μικρα ενυδρεια αλλα και παλι οχι τιποτα τρελα πραγματα.

Link to comment
Share on other sites

απο τι καταλαβα οπως μας λετε και εχει νοημα, ειναι οτι στα πετ σοπ γενικα θελουν να πουλανε και δεν τους νοιαζει αν κανει καλο η κακο στο ενυδρειο μας..απλα αυτοι θελουν να πουλανε για το τομαρι τους.. οπως και να εχει αυτος με κοροιδεψε αν ειναι οντως ετσι.. αλλα επιδη ανοιξα το προιον δεν μπορω να του το επιστρεψω.. αρα θα το χρησιμοποιω μεχρι να τελειωσει και δεν θα παρω αλλο.. τουλαχιστον δωστε μου μια σωστη δοσολογια να βαζω μεσα και οτι γινει..

Link to comment
Share on other sites

Την επομενη φορα που θα πας να αγορασεις κατι,πρωτα θα ρωτησεις εδω και μετα θα πας και οτι σου πει απλα δεν θα το ακουσεις,θα παρεις οτι θα σου πουμε και τιποτα παραπανω.

Δεν χρειαζεται να πετατε τα λεφτα σας τζαμπα.Στο ειχα γραψει και πιο πανω οτι δεν κανουν αυτα τα σκευασματα για τα λιτρα σου.

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικαιο ..αλλα τωρα τι μπορω να κανω? να το χαρισω δεν θα βρω καποιον να το επιστρεψω δεν μπορω..να το αφισω να χαλασει και να το πεταξω?τουλαχιστον να το ριχνω στο ενυδρειο μου μεχρι να τελιωσει..αλλα δεν ξερω ποση δοσολογια να βαζω..

Link to comment
Share on other sites

http://www.aquavivere.gr/shop-products/psaria-filtra-enudreiou-exwterika-filtra-fluval/fluval-406  εξωτερικο φιλτρο

ακουω γνωμες.. +με αγορες ανω τον 50 ε ειναι δωρεαν η μεταφορα..ελπιζω να ισχυει και για κυπρο..

Link to comment
Share on other sites

Kορυφαιο. Ισως λιγο μεγαλο αλλα δεν πειραζει!

Link to comment
Share on other sites

στην κυπρο ειναι 150 ευρω αλλα το πιο μικρο που δεν μου συμφερει! ωραια τοτε σε κανα 2 μηνες θα φυλαξω χρηματα και θα το παρω αυτο..

θα μου στοιχισει η μεταφορα για κυπρο αν ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωριζω. Απο κει που θα το παρεις ρωτα! Παντως θα το φχαριστηθεις το φιλτρο!

Link to comment
Share on other sites

Διαθέτει 4 καλαθάκια για βιολογικά υλικά.


·         Όλα τα φίλτρα περιέχουν: Ενεργό άνθρακα, πορώδες μακαρόνι, σφουγγάρι, βανάκια φίλτρου, σωλήνες σπιράλ


αυτο ειναι το κατι αλλο παντος!!


Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...