Jump to content

Αγορα Ταιστρας


george78

Recommended Posts

καλησπερα παιδια ,στο ενυδρειο μου φιλοξενω δυο οσκαρ (ζευγαρι) κ θελω να αγορασω μια ταιστρα σε περιπτωση που βρεθω εκτος καποιες μερες.Η τροφη που δεινω ειναι της JBL stick M(το καθε "ραβδακι" ειναι περιπου 1-2 cm).

Εχετε να μου προτεινετε καποια ταιστρα οπου να χωραει την τροφη αυτη?Τελευταια φορα ειχα της Σερα οπου δεν εμεινα κ πολυ ευχαριστημενος νομιζω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ψωνίζεις απο ebay, αν όχι δες το λινκ και πάρε ιδέες.

http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_from=R40&ghostText=&_sacat=0&_nkw=fish+auto+feeder&rt=nc&LH_FS=1

Link to comment
Share on other sites

κατι σε ποιο γρηγορο?"παιζει"να φυγω σε σε 5-6 μερες κ μεσω ebay θα ερθουν μετα απο κανενα μηνα.Επισης θα προτιμουσα καποια δοκιμασμενη ωστε να μου την προτεινατε.Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

αυτή την ταίστρα μπορείς να τη βρεις νομίζω σε όλα τα γνωστά ενυδρειακά καταστήματα. λίγο (έως αρκετά) πιο ακριβή βέβαια..

Link to comment
Share on other sites

Για πόσες μέρες θα λείπεις και χρειάζεσαι ταίστρα;

;

7-10 μερες θα λείψω

Link to comment
Share on other sites

αυτή την ταίστρα μπορείς να τη βρεις νομίζω σε όλα τα γνωστά ενυδρειακά καταστήματα. λίγο (έως αρκετά) πιο ακριβή βέβαια..

Εεεεε ποια εννοείς ;

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου αν πας σε περιστρεφομενη καλυτερα για αυτη την περιοδο να μην βαλεις στικς καλυτερα να βαλεις ποιο στρογγυλη τροφή .

όσο ποιο ομοιομορφη και στρογγυλοποιημένη ειναι η καθε μονάδα τροφής τοσο πιο αρτια δουλευει η ταιστρα.

Εγω χρησημοποιώ της juwel και για περιοδους 15-20 μερες χωρις προβλημα βεβαια η συγγεκριμενη ειναι μονο για τα ενυδρεια της juwel.

Έγινε επεξεργασία - tepe
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω μια περιστρεφομενη της eheim (κοστος 40€) κ ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την fish mate f14 και ταιζω τώρα 5 μήνες αποκλειστικά με αυτή. Ούτε μπαταρίες δεν έχω αλλάξει. Μόνο την ξαναγεμίζω κάθε 14 μέρες. Το καλό της είναι ότι βάζεις ακριβώς την ποσότητα που θες, ακόμα και να εναλασεις τροφές.. Αλλά είναι μπελάς λίγο στο γέμισμα και θέλει και σύνδεση με μπουρμπουλιθρατορ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την fish mate f14 και ταιζω τώρα 5 μήνες αποκλειστικά με αυτή. Ούτε μπαταρίες δεν έχω αλλάξει. Μόνο την ξαναγεμίζω κάθε 14 μέρες. Το καλό της είναι ότι βάζεις ακριβώς την ποσότητα που θες, ακόμα και να εναλασεις τροφές.. Αλλά είναι μπελάς λίγο στο γέμισμα και θέλει και σύνδεση με μπουρμπουλιθρατορ.

Link to comment
Share on other sites

Μελος του φορουμ πριν λιγο εχει βαλει αγγελια για ταιστρα,ειναι σαν τη δικη μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Με 10 ευρω την ημερα σου τα ταιζω εγω!!!!!!χιχι!!!

Έγινε επεξεργασία - boner
Link to comment
Share on other sites

Η τροφη δικια μου εε!!!!χαχα!!Αυτη η ταιστρα της εχεημ παντως ειναι καλη περιπτωση!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...