Jump to content

Αναβαθμιση Απο 96 Λιτρα Σε 250 Rimless Reef


Recommended Posts

Προχωράμε γερά!!!Δημοσιευμένη  εικόνα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελα λεμε να γεμιζει!!!

Σιγα σιγα Αγγελε γιατι μας τελειωσαν τα λεφτα!!!Που θα παει ομως θα γεμισει!! :bigemo_harabe_net-117:
Link to comment
Share on other sites

Εσεις εχετε κανει μια πολυ τυπαδικη παρεα και θα κανετε πολυ ωραια πραγματα παιδες :bow:

Το προχωρατε και καλα και γρηγορα :jig:

Βεβαια το δυσκολο ειναι να κρατηθεις οταν το εχεις μπροστα σου το θηριακι!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ξαναπες το Μιχάλη!!Όποιος περνάει από το σπίτι αυτό το διάστημα τρώει χωσιμο.Και φυσικά οι άλλοι δύο της παρέας είναι οι εύκολοι στόχοι:lol: Η αλήθεια είναι ότι μέχρι εδώ έχει προχωρήσει γρήγορα το project μου και ελπίζω να πάει έτσι καλά μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάει ρε φίλε, γιατί να μην πάει; Στο χέρι μας είναι

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για κυκλοφορια τι θα μου προτεινατε?Στο μικρο τωρα εχω μια jebao wp-10 και μια coralia 1600lt/ωρα.Σκεφτομουν να παρω μια wp-25 και τον διπλο controller και να τα συνδεσω master-slave η μονη της μια rw-8 η μια wp-25.Εσεις τι θα βαζατε?

Link to comment
Share on other sites

Το σαμπ σημερα το γεμισα με νερο για δοκιμη,  προχωραμε σιγα-σιγα

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρε αν ημουν στη θεση σου θα πηγαινα στην rw8 :thumbsu:

Οχι πως εχουν καμια τρελλη διαφορα αλλα πιο πολυ στο ευρως της ροης που ειναι μεγαλυτερο στην 8!

Στην τιμη εχουν διαφορα?

Ισως ετσι να μπορεις να χρησιμοποιησεις και την 10αρα και να εχεις λιγο πιο τυχαια ροη!

 

Καλη επιτυχια με το sump παιδες :jig:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η διαφορά στην τιμή από fishstreet είναι μικρή.Απλά σκεφτόμουν αν θα ήταν καλύτερο να πάρω τον διπλό κοντρολλερ και Αντλια wp-25 η απλά να πάρω την rw-8 και να παίζω τυχαία.Κι εγώ κλείνω προς την 8.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω νομιζω πως αυτο ειναι καλυτερη λυση φιλε :thumbsu:

Εχει και τοσο μεγαλο ευρως στη ροη που ισως να σου βγαζει την κυκλοφορια σε ολο το ενυδρειο μονη της,αν την τοποθετησεις σε καιριο σημειο!

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις απο αυτον τον βραχο?http://fish.aquaristic.net/en/Marine-Reef-Rock/Evolution-Reef-Rocks.html Ειναι σε πολυ καλη τιμη και με ενα πακετο 15 κιλων θα ειμαι κομπλε με 40+20 ευρω μεταφορικα

Link to comment
Share on other sites

Εχει παρει κανεις απο αυτον τον βραχο?http://fish.aquaristic.net/en/Marine-Reef-Rock/Evolution-Reef-Rocks.html Ειναι σε πολυ καλη τιμη και με ενα πακετο 15 κιλων θα ειμαι κομπλε με 40+20 ευρω μεταφορικα

 

Οπως βλεπω απο τις φωτογραφίες ειναι βράχος απο νεκρά κοράλλια φιλε....

 

Link to comment
Share on other sites

+1!

Αν καταληξεις σε αυτα γιωργο,πολυ πολυ πολυ καλο ξεπλυμα/καθαρισμα γιατι εκει εχουν πεθανει πολλοι οργανισμοι!

Link to comment
Share on other sites

Οπως βλεπω απο τις φωτογραφίες ειναι βράχος απο νεκρά κοράλλια φιλε....

Αυτό Θανάση είναι κακό?Γιατί έχω βρει και σε ελληνικό κατάστημα νεκρά κοράλλια και το σκεφτόμουν
Link to comment
Share on other sites

+1!

Αν καταληξεις σε αυτα γιωργο,πολυ πολυ πολυ καλο ξεπλυμα/καθαρισμα γιατι εκει εχουν πεθανει πολλοι οργανισμοι!

Και καλο βρασιμο Γιωργο και μην ξεχασεις γενναια ποσοτητα αντιφωσφωρου.

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο βαλτο στα ενυδρεια μελων νομιζω οτι ειναι ποιο σωστο.

Link to comment
Share on other sites

Και καλο βρασιμο Γιωργο και μην ξεχασεις γενναια ποσοτητα αντιφωσφωρου.

Α ωραία οπότε να τα πάρω απλά σωστή προετοιμασία.Έτσι κι αλλιώς πάντα βάζω στον ριακτορα παραπανίσια ποσότητα αντιφωσφορου
Link to comment
Share on other sites

Αν μπορεί κάποιος συντονιστής να το μεταφέρει στην σωστή κατηγορία

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγινε! Αν θες αλλο τίτλο εδω ειμαστε.

Ευχαριστω Λυκουργο!!!!

 

Link to comment
Share on other sites

βρασιμο για απολυμανση και μετά τριψιμο με βουρτσα για να φύγει ότι εναι σαθρο εξωτερικά. Μετα μπορεις να τα αφησεις για μερικες ημερες σε μια λεκανη με νερο, με ενα κυκλοφορητη και αντιφωσφορο για να φύγουν και κάποιες ποσότητες φωσφορικων που έχουν προσροφηθει.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συνεχιζουμε ακαθεκτοι!!Χθες με τα παιδια(bouboulas,vasilis4x4) κολλησαμε επιτελους τα υδραυλικα και σημερα γιναν δοκιμες.Δυστυχως λογω ελλειψης χωρου στην καρτα μνημης δεν βγηκαν φωτογραφιες απο τα κολληματα αλλα βγαλαμε σημερα που εγινε δοκιμη με γλυκο νερο και μικρο διορθωσειςzOyAbbV.jpgga6PQMu.jpgtSRxKiQ.jpgaAX3CWK.jpg

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...