Jump to content

το πιρανχο-reef μου (!)


antonis t83

Recommended Posts

πριν 11 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Δημήτρη ειλικρινά είδες το θέμα με το κατάστημα και επιμένεις ότι έγραψα κάτι κακό ? Ο χειρισμός από τον συντονιστή ήταν σωστός ??

Επειδή αναγνωρίζω τα λάθη μου ζητάω συγμωμη απο σένα και από το Θανάση γιατί στα νεύρα μου πάνω είπα κάτι λάθος. 

Αλλά αυτό ήταν το μόνο μου λάθος. 

 

 

Από εμένα δεκτή η συγνώμη σου....Δέν είμαστε άγνωστοι και σε ξέρω και με ξέρεις....Ας τα λύσουμε τα θέματα μας χωρίς δράματα....μεγάλα παιδιά είμαστε και έχουν δεί πολλά τα μάτια μας για να αντιδρούμε έτσι (από όλες τις πλευρές)....Χόμπι κάνουμε και το χόμπι θα πρέπει να είναι η "ευχάριστη δραστηριότητα στον ελεύθερο μας χρόνο"

Link to comment
Share on other sites

πριν 25 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Δημήτρη ειλικρινά είδες το θέμα με το κατάστημα και επιμένεις ότι έγραψα κάτι κακό ? Ο χειρισμός από τον συντονιστή ήταν σωστός ??

 

 

Να σου υπενθυμισω οτι η επιπληξη ηρθε επειδη ανοιγες αναρμοστα topic σε ασχετες κατηγοριες και σε κυνηγουσαμε για να τα διαγραψουμε και οχι για αυτα που γραφτηκαν μεσα στο θεμα του καταστηματος.

Αν δεν το θυμασαι εχεις την δυνατοτητα να διαβασεις την αιτιολογια του warn για να θυμηθεις και να παψεις επιτελους να δημιουργεις λαθος εντυπωσεις στα μελη!!

 

Οσο για τα pm που αναφερεις μπορεις να τα παρεις backup σε mail και να τα διαγραψεις....

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε φίλε δεν θα μου μάθεις εσύ το φόρουμ ούτε τρόπους. 

Γιατί σαν εσένα ήρθαν και έφυγαν πολλοί. 

Εγώ όμως ήμουν πάντα εδώ 

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν και όρια. 

Πρώτα την πέφτεις στο κατάστημα. 

Μετά στους πελάτες του .

Μετά στο φόρουμ.

Και τώρα στους συντονιστές. 

 

Ο συντονιστής σου απαντά και σου δίνει λύση στο πρόβλημα σου και εσύ ανταπαντάς με ειρωνεία και απειλές.

 

Βασικά δεν το κατάλαβα αυτό για τα λεφτά????

Γιατί ζητάς συγγνώμη μόνο από το Δημήτρη και τον Θανάση? Δηλαδή οι υπόλοιποι τα περνούμε από κάπου και δεν το ξέρω?

Αν θες να μην συμμετέχεις στο φόρουμ δικαίωμα σου άλλα να μας ειρωνεύεσαι για τις συναντήσεις και για τους πόσους ξέρεις εσύ αυτό παρά πάει!

Εκτός και αν υπάρχει άλλος σκοπός....

 

Και φίλε Αντώνη κανείς από εμάς  όπως λες δεν θα σου μάθει ούτε το φόρουμ ουτε τρόπους. 

Αυτούς άλλωστε τους έχεις ή δεν τους έχεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 9 ώρες, το μέλος fishbone! έγραψε:

Όλα έχουν και όρια. 

Πρώτα την πέφτεις στο κατάστημα. 

Μετά στους πελάτες του .

Μετά στο φόρουμ.

Και τώρα στους συντονιστές. 

 

Ο συντονιστής σου απαντά και σου δίνει λύση στο πρόβλημα σου και εσύ ανταπαντάς με ειρωνεία και απειλές.

 

Βασικά δεν το κατάλαβα αυτό για τα λεφτά????

Γιατί ζητάς συγγνώμη μόνο από το Δημήτρη και τον Θανάση? Δηλαδή οι υπόλοιποι τα περνούμε από κάπου και δεν το ξέρω?

Αν θες να μην συμμετέχεις στο φόρουμ δικαίωμα σου άλλα να μας ειρωνεύεσαι για τις συναντήσεις και για τους πόσους ξέρεις εσύ αυτό παρά πάει!

Εκτός και αν υπάρχει άλλος σκοπός....

 

Και φίλε Αντώνη κανείς από εμάς  όπως λες δεν θα σου μάθει ούτε το φόρουμ ουτε τρόπους. 

Αυτούς άλλωστε τους έχεις ή δεν τους έχεις.

 

Διονύση στο κατάστημα την έπεσα επειδή είπα ότι είναι υπερβολικά ακριβό ? Έχω πει και καλές κουβέντες στο παρελθόν. 

Δεν γίνεται η κριτική να την θέλουμε μόνο όταν είναι καλή.

 

Στους πελάτες του την έπεσα επειδή είπα ότι "κάποια πρόβατα θα βρεθούν να τα πάρουν" ? (Και εγώ πελάτης τους είμαι) 

 

Στο φόρουμ τι εννοείς ότι την έπεσα?

Επειδή νόμιζα ότι οι συντονιστές διέγραψαν το θέμα, παρά την παρότρυνση αρκετών μελών να μην διαγραφεί. 

 Και γιαυτό Ζήτησα συγνώμη για την αντίδραση μου γιατί εκείνη τη στιγμή 

Δεν ήξερα ότι το διέγραψε το κατάστημα. 

 

Στους συντονιστες πως την έπεσα ? Ούτε αυτό το κατάλαβα. 

 Που ξαφνικά μου βάζουν τριήμερη απαγόρευση λες και είμαι κανένας σεσημασμενος ?

Και αν ο συντονιστής δεν ήξερε ποιος είναι ο Αντώνης μέσα στο aquazone όλα αυτά τα χρόνια,  κακώς. 

 

Όσο για τα υπόλοιπα,  βέβαια στο ποστ μου υπάρχει ειρωνεία αλλά είναι πικρή αλήθεια. Ότι έτσι έφυγε πολύς κόσμος.

Απειλές που είδες ????????????

 

Από τον Θανάση και τον Δημήτρη ζητάς συγνώμη γιατί αυτοί είναι το aquazone και αν κάποιος το αγαπάει πιο πολύ από εμένα είναι μόνο αυτοί.

 

Εγώ αν δεν το αγαπούσα ήδη δεν θα έγραφα ή θα επεδιωκα να γίνει ban ο λογαριασμός μου ώστε και τυπικά να παψω να υπάρχω εδώ μέσα.

 

Δεν είπα πουθενά ότι κάποιος συντονιστής τα παίρνει από κάποιο κατάστημα. 

 

Ο Δημήτρης με έκρινε χωρίς να έχει δει το θέμα του μαγαζιού αλλά δεν με πειράζει. Τον αγαπώ όπως και να χει. 

 

Δόξα το θεό έχω τρόπους και χαίρομαι γιαυτό που είμαι και γιαυτα που έχω προσφέρει και μου αρκεί που κανένα μέλος του φόρουμ που δεν έχει εμπαθεια το ξέρει.

 

Απάντησα σε όλα. 

 

Φιλικα

 

Link to comment
Share on other sites

Αντωνη sorry  για την καθυστερημενη απάντηση αλλα ρε φιλε παλι γυρνωντας απο ταξίδι βλεπω οτι επανερχεσε σε ενα θεμα που θεωρητικά εχει τελειώσει ενα μηνα πριν και νομιζω οτι απαντήθηκε απο εμενα στο ποστ 446 αλλα και στο επόμενο απο τον @SOTIRIS.

Σου παραθέτω το ποστ ακριβώς  ως εχει:

  

Αντώνη αν και μόλις γύρισα από διακοπές κάθησα και διάβασα όλα τα ποστ και  θα σου απαντησω μιας και αναφέρθηκες στην συντονιστική ομάδα.

 Σαν παλιό μέλος γνωρίζεις τους κανόνες του φόρουμ. Οποτε σου απαντώ.

Το να κάνεις κριτική σε ένα μαγαζί μπορείς,  ιδιαίτερα σε δικό του τομέα που μπορεί να σου απαντήσει. Αναφέρθηκες στις τιμές που σου φάνηκαν υπερβολικές και το έγραψες. Έως εδώ καλά. 

Η συνέχεια όμως στο ότι οι πελάτες του είναι πρόβατα είναι προσβλητική και ανοίγει μια αντιπαράθεση σε προσωπικό επίπεδο με οποιονδήποτε πελατη/ μέλος του φόρουμ που θα το διαβάσει. Όταν μπήκε το άλλο μέλος και άρχισε να ξεφεύγει η συζήτηση σας έγινε warning ότι πρέπει να κατέβουν οι τόνοι . Όταν συνεχίστηκε τότε το μαγαζί ζήτησε να κλειδωθεί το θέμα που όπως γνωρίζεις ( σαν παλιό μέλος) είναι δικαίωμα του καθενός σε δικό του θέμα.

Και τώρα θα σε γυρίσω στο ότι ήσουν και παλιός συντονιστής ... παρόλο που γίνεται σύσταση από τον  @rastaman και κλειδώνει το θέμα εσύ ανοίγεις άλλο στο πόρταλ και αφού πάλι το κλειδώνει και το κάνει αόρατο συνεχίζεις. Οπότε όπως καταλαβαίνεις και γνωρίζεις ( σαν παλιός συντονιστής) το επόμενο βήμα είναι το  restriction για 2-3 24ωρα.

Άρα για να μην αφήνουμε υπόνοιες ότι είχε σχέση το μαγαζί,  η ποινή αυτή επιβάλλεται για να πέφτουνε οι τόνοι όταν κάποια μέλη ξεφεύγουν ώστε να έχουν το χρόνο να χαλαρώνει και η συζήτηση άλλα και οι ίδιοι. 

Νομίζω ότι έγινα κατανοητός και δεν υπάρχει λόγος παρεξηγήσεων.

 

 

 

Οπότε σημερα θα σου ξαναπω οτι την ποινή επιβλήθηκε διοτι παρα τις προειδοποιήσεις εσυ άνοιγες νεα θέματα στο πορταλ.

Το θεμα κλειδώθηκε διοτι το κατάστημα το ζητησε και ειναι δικαίωμα του οπως καθε μελους . ΕΣΥ αν μου ζητήσεις να κλειδωθεί ενα θεμα σου ειμαι υποχρεωμένος να το κανω.

Τα ποστ και ο διαπληκτισμος σου με το αλλο μέλος ηταν επιεικως απαράδεκτα με βρισιές , τοπικιστικά και ρατσιστικά σχόλια που δεν χωράνε εδω μεσα.

Ομως ολα αυτα φενεται οτι λύθηκαν και πέσανε οι τόνοι και με το αλλο μέλος και ολα καλα....

Και μετα απο ενα μηνα επανερχεσε για ενα λογο που ειναι καθαρα τεχνικός που πραγματικά ο @rastaman προσπαθεί να σου λυσει και μας κατηγορείς για εμπάθεια στο πρόσωπό σου.  Δεν ξερω τι αλλο να πω...

 

Η απάντηση αυτη ερχεται για να μην μένουν μετέωρα ερωτήματα και εντυπώσεις !

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Το μόνο άδικο είναι ότι δεν φαίνεται πουθενά το θέμα του καταστήματος για να δούμε που εγώ ήμουν εγωιστης ρατσιστής και που έβρισα???

Που εγώ προκάλεσα?

Ένα μέλος του φόρουμ μου έγραψε 

"αλβανε πάνε ψάρεψε κανένα ψάρι στους καταρράκτες"  και κάνετε warning εμένα ? 

Που δεν του απάντησα αναλόγως.

Σε μενα ποιος θα δώσει το δίκιο μου?

Το άδικο είναι ο λόγος που με κάνει να γράφω και αν δεν δικαιωθω εδώ δεν θα με ξανά δείτε. 

Θυμάμαι πολύ καλά τι έγραφα και στο θέμα.

Δεν τσιμπησα στις προκλήσεις 

Και θυμάμαι και στο πόρταλ που άνοιξα ένα θέμα με έντονο ύφος ρώτησα γιατί σβήστηκε ? 

Κατευθείαν σβήστηκε και εκείνο το θέμα και άνοιξα δεύτερο θέμα λέγοντας απλά ότι περιμένω ενημέρωση με π.μ. Από κάποιον συντονιστή,  πράγμα που θα μπορούσε να έχει γίνει ήδη από έναμ έστω συντονιστή.

 

Εσείς Δημιουργείτε εντυπώσεις και προφανώς κάπως έτσι έφτασαν και στον Δημήτρη, αλλά δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα. 

Αφού πλέον δεν υπάρχουν αποδείξεις λέμε ότι φταίει ο Αντώνης,  τα έκανε μπάχαλο και το συνεχίζει κιόλας,  μήπως είναι βαλτός??

 

Ωραία ας κλειδωθεί και το συγκεκριμένο θέμα αφού έχω το δικαίωμα. 

Μήπως έχω το δικαίωμα να διαγραφεί κιόλας?

Νομίζω το έχω. 

Γιατί θεωρώ ότι υπάρχει ένα κλίμα εις βάρος μου.

Δεν περίμενα κάποιος συντονιστής να μην πάρει το μερος του συναδέλφου του,  αλίμονο. 

 

Να κλειδωθεί ή να σβηστεί το θέμα ολο

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

@antonis t83Ο χρόνος μου είναι περιορισμένος παρόλο αυτά θα σου απαντήσω και εγώ.

Ως πρώην συντονιστής ίσος να θυμάσαι ότι πολλές φορές λέγονταν διάφορα και κάποια θέματα παίρνανε φωτιά και καλούμασταν εμείς να τα σβήσουμε. Δυστυχώς δεν είχαμε χρόνο να τα προλαβαίνουμε όλα.

Προκυμμένου ο κάθε ένας να γράφει το κοντό και το μακρύ του τα θέματα τα κλειδώναμε αλλά ήταν ορατά προς τα μέλη.

Κάποιοι που τα διάβαζαν (μερική και μετά από μήνες) έβλεπαν ότι δεν μπορούν να γράψουν και άνοιγαν νέο παραπλήσιο θέμα ή ως συνέχεια του κλειδωμένου, να σου ξανά μανά νέο μπάχαλοσυζήτηση.

Έτσι άρχησαν στα θέματα να μπαίνει ΑΖΑΧ ώστε να αποτρέψουμε νέες καταστάσεις.

και τώρα έρχεσαι εσύ και κάνεις το ίδιο και αναρωτιέμαι γιατί.

 

Αρκετές φορές στο παρελθόν δημιουργούνταν θέματα με τα μαγαζιά και εμείς έπρεπε να βγάζουμε το φίδι από την τρύπα. Έτσι αποφασίστηκε το κάθε μαγαζί να διαχειρίζεται μέσα στα πλαίσιο του γενικού κανονισμού την κατηγορία τους και να απαντά ή όχι, να κλειδώνει ή όχι την κατηγορία του. Πρωτίστως αυτό έγινε ώστε να μην αφήνουμε υπονοούμενα ότι μεροληπτούμε υπέρ του ενός ή του άλλου καταστήματος.

 

Όταν όμως θίγονται μέλη εκεί επεμβαίνουμε και πάντοτε με βάση τον κανονισμό πράττουμε τα δέοντα.

Το ότι αποκάλεσες τα μέλη πρόβατα είναι προσβλητικό και γνωρίζω ότι καμιά φορά κάποια πράγματα αλλιώς θέλουμε να τα πούμε και αλλιώς βγαίνουν στον γραπτό λόγο.

όπως και να έχει κάποια μέλη θίχτηκαν απο αυτά τα λόγια (κάποια διαμαρτηρήθηκαν δημόσια κάποια ποιο κομψά με πμ προς τους συντονιστές)  και έπρεπε χωρίς να μεροληπτούμε να επέμβουμε.

Τώρα γνωρίζεις ότι είμαστε άνθρωποι και δεν προλαβαίνουμε να τα δούμε και να τα διαβάσουμε όλα και είναι λογικό να μας ξεφεύγει όλο και κάτι και κάποιοι να αδικούνται όντος. Αυτό όμως δεν γίνεται εσκεμμένα.

Και για να μην νομίζουν τα μέλη ότι μεροληπτούμε και της επιθέσεις εναντίον σου της καταπίνουμε θα ποστάρω τα παρακάτω όπου δέχτηκες επίθεση.

 

Γράφτηκε από μέλος

 

«ΓΙΑ ΤΟ ΑΛΒΑΝΙΚΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ ΕΜΕΙΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΟΒΑΤΑ…»

«ΜΗΠΩΣ ΕΚΑΝΕΣ ΒΟΥΤΙΕΣ  ΚΑΙ  ΕΨΑΧΝΕΣ ΤΠΤ ΠΥΡΑΝΧΑΣ ΣΤΟΥΣ ΚΑΤΑΡΑΚΤΕΣ ΣΟΥ ΦΙΛΕ ANTONIS ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΤA ΒΡΕΙΣ ΤΣΑΜΠΑ ΕΝΤΕΛΩΣ TA PIRANXAS????»

 

Αυτό είναι ρατσιστικό και προσβλητικό και απαντήθηκε από συντονιστή δημόσια προς το μέλος που έγραψε τα παραπάνω.

 

«Θα σε παρακαλουσα να χαλαρωσεις,να χαμηλωσεις τους τονους σου και να εκφραζεσαι πιο κοσμια προς τα υπολοιπα μελη...»

 

Και η απάντηση από το μέλος

 

«Α και συγνώμη για τους φιλους  Αλβανούς που ανέφερα δεν το θελα το παίρνω πισω..»

 

Οφείλω να πω πως δεν πήρε πίσω την  προσβολή αλλά δεν μπορούμε όπως είπα να τα παρακολουθούμε όλα. Η συνθήκες που επικρατούν μας έκανε να έχουμε πολύ περιορισμένο χρόνο.

 

Επειδή εγώ ακόμη δεν κατάλαβα που αισθάνεσαι αδικημένος και που σε αφήσαμε ξεκρέμαστο θέλω να μας το πεις με απλά και λίγα λόγια.

Δεν ξέρω αν σου έφταιξε το κατάστημα αλλά εμείς που σου φταίξαμε, που σε αδικήσαμε, πες μας και αν έχεις δίκαιο να σου ζητήσουμε και συγνώμη, δεν είμαστε αλάθητη.

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δεν διαχειριστηκατε σωστά τη συζήτηση. 

Κάποιοι προσπαθούσαν να κάνουν διάλογο με επιχειρήματα και κάποιοι απλά τρολαραν. 

Πολλοί παρακολουθουσαν το θέμα και μάλιστα με π.μ. με στηριξαν αλλά φοβήθηκαν να πάρουν θέση ή απλά αδιαφορησαν. 

Δεν ήθελαν οι περισσότεροι να σβηστεί η συζήτηση. 

 

Και οπως έγραψα και πιο πάνω σε άλλα post θεωρώ προσβολή να μου γίνεται στέρηση δημοσιεύσεων και να έχω warning στο προφίλ μου και ξαφνικά να μην μπορώ να στείλω π.μ.

 

Εσείς αν δεν μπορείτε να ξεχωρίσετε ανθρώπους που έχουν προσφέρει εδώ μέσα,  είναι δικό σας πρόβλημα. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αντώνη, όπως και νά χει έγιναν κάποιες ενέργειες για ένα θέμα όπου ήσουν λίγο περισσότερο  "καυστικός" απο όσο θα έπρεπε, και αυτό ποιό πολύ όπως είπε και ο Χρήστος για το "μέλη=πρόβατα" , παρά τόσο για την συζήτησή σου με το κατάστημα. 

Πολύ καλά έκανες και είπες την γνώμη σου για το κατάστημα, και όντως παλαιότερα είχες γράψει και καλά λόγια στο εν λόγω κατάστημα, και εγώ είμαι υπέρ να γίνεται αυτό οχι μονο απο εσένα αλλά και απο άλλα μέλη, καθώς και το κατάστημα θα διορθώνεται σε τυχών αστοχίες ή κάποια λάθος πολιτική ή θα επιβραβεύεται για την καλή πολιτική του. Σκέψου πάντως οτι όλοι άνθρωποι είμαστε και κάνουμε λάθη και το ίδιο συμβαίνει είτε ειναι κατάστημα, είτε συντονιστές, είτε το οτιδήποτε. Το θέμα είναι να γίνεται με όμορφο τρόπο, και φυσικά χωρίς να αποκλείουμε και τον "καυστικό" τρόπο, αλλά χωρίς να υπερβαίνουμε κάποια πλαίσια. 

Το οτι τα "μελη =πρόβατα" ναι υπερβαίνει τα πλαίσια.  το οτι " ψάρεψε πιράνχας στους καταρράχτες , κλπ " και αυτό υπερβαίνει τα πλαίσια.

 

Θα έλεγα να τελειώσει εδω,  να συνεχίσεις να γράφεις στο φόρουμ, και φυσικά να ξανακάνεις κριτική σε κατάστημα αν κάτι θεωρήσεις οτι δεν σου αρέσει ή δεν αρμόζει με κάποια ορθή πολιτική που θα ήθελες να ακολουθήσει το οποιοδήποτε κατάστημα, αλλά φυσικά με όμορφο διάλογο, επιχειρήματα κλπ, και θα δείς οτι θα σχολιάσουν και άλλα μέλη, αλλά και το κατάστημα θα απαντήσει με τα δικά του επιχειρήματα, και θα γίνει ενας ωραίος διάλογος για να λυθούν απορίες, προβληματισμοί και ίσως αδικίες. 

Μπορεί μερικές φορές να βγαίνουμε απο τα ρούχα μας, για ποικίλα θέματα.  Εκεί πρέπει να δείξουμε πόσο δυνατοί χαρακτήρες είμαστε. Και βάζω και τον εαυτό μου μέσα.

 

Αυτά απο εμένα.  Τα υπόλοιπα τα είπε ο @Χρήστος  που θα ελεγα και με κάλυψε. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευγενιε επειδή ακούω πολλές φορές αυτό το περί "πρόβατα " να το ξαναγράψω!!

 

Είπα ""οι τιμές σας έχουν ξεφύγει.

Πως γίνεται να είστε πολύ πιο ακριβοι από τα πιο ακριβά μαγαζιά της Ευρώπης! Αλλά προφανώς κάποια πρόβατα θα βρεθούν να τα πάρουν.

Γιαυτό συνεχίζεται""

 

Έβρισα τα μέλη ? 

Παρεξηγηθηκαν οι πελάτες ? 

Και εγώ πελάτης είμαι και θα ξαναψωνισω. Δεν έχω εμπαθεια με το κατάστημα. 

Απλά κάποιοι ήθελαν να κλείσει το θέμα και το επαιδιωξαν με κάθε τρόπο.

Και το καταφεραν.

Όσοι παρακολουθουσαν κατάλαβαν πολύ καλά.

 

Αυτοί που παρεξηγουνται από μια τέτοια κουβέντα να κοιτάξουν να παρεξηγηθουν με πιο σοβαρά θέματα. 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως Αντώνη δε σε ξέρω, σε γνώρισα από την αντιπαράθεση για τις τιμές του καταστήματος. Συμφωνώ σε ό,τι είπες σχετικά με το εν λόγω μαγαζί, απορώ όμως γιατί ασχολείσαι παραπάνω... Γιατί είναι ανάγκη να αντιληφθούν όλοι τί ακριβώς εννοούσες; Εγώ θα το άφηνα εδώ και δε θα απαντούσα άλλο, εξ' άλλου εδώ είμαστε για να μιλήσουμε για τα ενυδρεία μας και εσύ έχεις πολλά να πεις και να μεταφέρεις πολλές γνώσεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος invisiblesurfer έγραψε:

Εγώ πάντως Αντώνη δε σε ξέρω, σε γνώρισα από την αντιπαράθεση για τις τιμές του καταστήματος. Συμφωνώ σε ό,τι είπες σχετικά με το εν λόγω μαγαζί, απορώ όμως γιατί ασχολείσαι παραπάνω... Γιατί είναι ανάγκη να αντιληφθούν όλοι τί ακριβώς εννοούσες; Εγώ θα το άφηνα εδώ και δε θα απαντούσα άλλο, εξ' άλλου εδώ είμαστε για να μιλήσουμε για τα ενυδρεία μας και εσύ έχεις πολλά να πεις και να μεταφέρεις πολλές γνώσεις.

 

Φίλε μου με το μαγαζί δεν έχω κάτι και δεν ασχολούμαι άλλο.

Απλά είμαι ενοχλημενος από τη συμπεριφορά των συντονιστων απέναντι μου.

 

Αυτό ξεκινάει από την προειδοποίηση και τις 3 μέρες στέρηση δημοσιεύσεων ως τη γενικότερη τοποθέτηση στα ποστ τους εναντίον μου. 

Ένας αντικειμενικος δεν υπάρχει ?

Τι υπάρχει ? 

Φόβος ?

Να μην χαλαστει το φιλαράκι μας που έκανε το warning? 

 

Αν δεν φύγει από το προφίλ μου το έχω πει ότι δεν πρόκειται να γράψω τίποτα άλλο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος antonis t83 έγραψε:

 

Φίλε μου με το μαγαζί δεν έχω κάτι και δεν ασχολούμαι άλλο.

Απλά είμαι ενοχλημενος από τη συμπεριφορά των συντονιστων απέναντι μου.

 

Αυτό ξεκινάει από την προειδοποίηση και τις 3 μέρες στέρηση δημοσιεύσεων ως τη γενικότερη τοποθέτηση στα ποστ τους εναντίον μου. 

Ένας αντικειμενικος δεν υπάρχει ?

Τι υπάρχει ? 

Φόβος ?

Να μην χαλαστει το φιλαράκι μας που έκανε το warning? 

 

Αν δεν φύγει από το προφίλ μου το έχω πει ότι δεν πρόκειται να γράψω τίποτα άλλο. 

 

 

Περίμενα από εσένα Αντώνη μια αντρική συγνώμη για αυτά που έγραψες, όχι στο θέμα του μαγαζιού, αλλά μετέπειτα στο πορταλ.

Μια συγνώμη παντελονάτη. Μάγκες έκανα λάθος για αυτά που έγραψα πάνω στα νεύρα μου και τέλος.

Συγνώμη που να τη νιώθεις πραγματικά. Εσύ όμως  προτίμησες να γράψεις ζητώ συγνώμη μόνο από το Δημήτρη, και μόνο από το Θανάση αλλά δε φταίω, με αναγκάσανε κλπ κλπ. Αυτό φανερώνει ή ότι δεν θυμάσαι τι έγραψες, ή συνεχίζεις να πιστεύεις αυτά που έγραψες.

Θέλω να πιστεύω πως δεν ισχύει ούτε το ένα ούτε το άλλο.

Η συμπεριφορά σου ήταν λάθος και παραλίγο να δημιουργήσεις  σοβαρό πρόβλημα στο φόρουμ.

Το κάθε μαγαζί που μπορεί να αισθανθεί ότι δυσφημείται, ξέρεις ότι μπορεί να κινηθεί νομικά, όχι εναντίον του Αντώνη ή του Σωτήρη αλλά στο φόρουμ.

Κανένας από τους συντονιστές δεν θέλει να βρίσκεται στη δύσκολη θέση που εσύ μας έβαλες και συνεχίζεις να μας κρατάς.

Ένας μήνας πέρασε και ακόμα δε θέλεις να καταλάβεις γιατί ο συντονιστής, αναγκαστικά διέγραψε το θέμα, και αναγκαστικά έκανε χρήση του 3μερου restriction.

Μιας και θεωρείς ότι το warning  είναι άδικο, και πρόβλημα, μπορείς να απευθυνθείς στο διαχειριστή, @TAN για να πράξει εκείνος ότι νομίζει.

Πραγματικά ακόμα και τώρα περιμένω να επανορθώσεις για τα γραφόμενα σου στο πορταλ.

Προσωπικά δεν έχω να χωρίσω κάτι μαζί σου.

 

 

 

 

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Ωραία επειδή συνεχίζεται και χωρίς λόγο να διαιωνιζεται η αμαρτωλή συμπεριφορά μου η οποία βέβαια έχει σβηστεί και δεν φαίνεται πουθενά  και με εκνευρίζει εκτός από το να με κουράζει.

 

Ζητάω να κλειδώσει εδώ το θέμα μιας και δεν υπάρχει σημείο επαφής όπως λένε. 

Αυτό τουλάχιστον να γίνει σεβαστό. 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

Το κάθε μαγαζί που μπορεί να αισθανθεί ότι δυσφημείται, ξέρεις ότι μπορεί να κινηθεί νομικά, όχι εναντίον του Αντώνη ή του Σωτήρη αλλά στο φόρουμ.

Κανένας από τους συντονιστές δεν θέλει να βρίσκεται στη δύσκολη θέση που εσύ μας έβαλες και συνεχίζεις να μας κρατάς.

 

Οποτε στο απυροβολητο? Νομιζα οτι εγινε θεμα για αυτα που εγραψε για τα ΜΕΛΟΙ....

 

πριν 1 ώρα, το μέλος SOTIRIS έγραψε:

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 13 ώρες, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Ωραία επειδή συνεχίζεται και χωρίς λόγο να διαιωνιζεται η αμαρτωλή συμπεριφορά μου η οποία βέβαια έχει σβηστεί και δεν φαίνεται πουθενά  και με εκνευρίζει εκτός από το να με κουράζει.

 

Ζητάω να κλειδώσει εδώ το θέμα μιας και δεν υπάρχει σημείο επαφής όπως λένε. 

Αυτό τουλάχιστον να γίνει σεβαστό. 

 

 

 

 

...όντος δεν έχει κανένα όφελος να το διεονίζουμε το θέμα τα μέλη νομίζω πως έβγαλα τα συμπεράσματα τους.

Το θέμα κλειδώνει.

:locked:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...