Jump to content

Χαιρετισμός


jormax

Recommended Posts

post-61113-0-54186500-1434286805_thumb.jpg καλησπέρα παιδιά! Αν και σας παρακολουθώ αρκετό καιρό διαβάζοντας άρθρα σας και συμβουλές, ομολογώ πολύ χρήσιμες, αποφάσισα να φτιάξω μια υποτυπώδη λιμνούλα σε βαρελάκι 100l με αντλία και φίλτρο (όχι με σφουγγάρι) στο μπαλκόνι.

Δουλεύει καλά περίπου ένα μήνα (προ εβδομάδος προσέθεσα 2 Oranda και 2 Shubunkin ) . Τα ψάρια τα βλέπω όλο ζωντάνια ,τρώνε παίζουν, κάνω τις απαραίτητες αλλαγές νερού, δεν ξέρω αν χρειάζεται να κάνω αναλύσεις νερού ή κάτι άλλο (αλάτια κλπ) . Φυτά δεν βρίσκω σε καλές τιμές και ψάχνω δεξιά αριστερά. Μου αρέσουν τα καλαμοειδή τα επιπλέοντα και ότι ανθίζει .Αν έχετε να μου προτείνετε κάποια που να εμπορεύονται στην Ελλάδα από τα επιπλέοντα και ότι ανθίζει θα το εκτιμούσα. Ξεκινώ τώρα μια άλλη κατασκευή που δεν είναι της ώρας να σας αναφέρω, όταν τελειώσει θα σηκώσω φωτό. Σας ευχαριστώ και χάρηκα για την εγγραφή μου. Τώρα αισθάνομαι πιο σίγουρος.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες!

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο Αquazone.gr !!!

Link to comment
Share on other sites

:welcome:  :welcome:  :welcome:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα ! :)

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες!!!

Για τα Shubunkin, ρίξε μια ματιά στο παρακάτω (700 λιτρα το ελάχιστο!)

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=900+1499+902&pcatid=902

 

 

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στην παρέα.

 

               :welcome:

 

Αν ήμουν στη θέση σου θα κρατούσα μόνο τα orada. :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες! Κάνε μας μια παρουσίαση! Είναι μέσα ή έξω η λιμνούλα; :)

Στάλθηκε από το G320 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες!

μονο τα oranda σε τοσα λιτρα και καλο φιλτρο... οχι πολλα φυτα , ο χωρος δεν ειναι μεγαλος..

στα Shubunkin υπερβολικοι στο liveaquaria..... 200+ λιτρα με min 1.20 μηκος ειναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...