Jump to content

Τι χρειάζονται οι νεροχελώνες?


Marich

Recommended Posts

Πως θα αναγνωρίσω το φίλο τους στο Πετ σοπ παντός μου είπαν πως το ένα ειναι θυλικο και το άλλο αρσενικό ειναι αλήθεια ?

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα σε κάποια ομως είτε δεν μπορούσα να αγοράσω απο εκει είτε είχε εξαντληθει το προϊόν τωρα ψάχνω και σε Πέτρος σου για την ωρα τα βγάζω στον ήλιο !

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχω προβλημα το μεγάλο χελωνακι μου εχει ξεκινήσει να ασπρίζει επικυνδηνο απο χθες τ να κανω?

Link to comment
Share on other sites

ασπριζει???? βαλε καμια φωτο να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν επί μιση ώρα το έτριβα όπου εγινε αυτο μαλλον βέβαια πρεπει να ηταν από την πέτρα ασβεστίου !( το έτριβα με οδοντόβουρτσα )

post-61356-0-82659800-1444585343_thumb.jpg

post-61356-0-63527500-1444585362_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ναι το πιο πιθανό είναι αυτό το άσπρο να είναι ασβέστιο.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι χελώνες μου πλέον δεν ειναι τοσο ενεργητικές όσο παλιά το μόνο που κάνουν ειναι να τρώνε και να κοιμούνται ειναι ανησιχιτικο ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα χελωνακια μου παρότι το νερο ειναι 25 βαθμούς όλη μέρα αυτές δεν μου πολυτρωναι ειναι νυσταγμένες και μου κοιμούνται σχεδόν όλη την ώρα μπας και μου ειναι άρρωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Ναι έβγαλα την γλάστρα όπου τους έπιανε χώρο και τους έβαλα μια "γεφυρουλα"

Link to comment
Share on other sites

Μπάσκετ και στρεσαρονται με την αλλαγή νερού που γίνεται ανάγκη κάθε τρεις μέρες ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βρω ένα κατάλληλο για αυτά μα θα ψάξω επίσης δεν μου πολυεχουν όρεξη για φαγητό

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό να στρεσαρωνται απο την αλλαγή. Αν ειναι αυτο, οσο ποιο πολυ αργεί το φίλτρο, τοσο θα μένουν ετσι

Link to comment
Share on other sites

Τα χελωνακια μου ειναι έτοιμα για χειμερία νάρκη δεν ξερω πως γίνεται αυτο γιατί το νερο ειναι 28 βαθμούς και το βράδυ 18 βαθμούς ! Μπάς και μου ειναι άρρωστα ?

Link to comment
Share on other sites

Μέγα λάθος. Ο θερμοστάτης πρέπει να δουλεύει πάντα. Μόνο το καλοκαίρι δεν χρειάζεται. Σταθερή θερμοκρασία 25 με 26 βαθμούς πρέπει να έχει το νερό.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...