Jump to content

Αμερικάνικες Κιχλίδες παρουσίαση


Μήτσος

Recommended Posts

Λογικα ο φιλος μας ειναι εν πλω τωρα...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα κ καλά Χριστούγεννα σε όλους ... Μετα απο 15 μέρες εν πλω φτάσαμε Νεα Ορλεάνη κ επιτέλους εχω καλό Ίντερνετ ...Νομίζω έκανα την γυναίκα μου τσακάλι στα ενυδρεία , κάνει αλλαγή κάθε 15 μέρες ταίζει σωστά προσθέτει τα κατάλληλα σκευάσματα (βακτήρια , αντίχλωρια) κ όλα φαίνονται να κυλούν ομαλά ... Τσακωμούς κ ελειπής ουρές κατα τα λεγόμενα της κ σύμφωνα με κάποιες φωτο π εχω δει δεν έχουμε ...Ανυπομονώ από τώρα για την στιγμή της επιστροφής κ την αλλαγή σε μέγεθος που θα βρω... Ελπίζω να πάνε όλα καλά ....Θα σας ενημερώσω για τυχών νεότερα ...

Υγ 1: Σπίθα ελπίζω το convictaki να το έδωσες σε καλά χέρια ...

Υγ 2: Χρόνια πολλά καλή χρονιά κ ότι επιθυμήτε παιδιά !!! (σας ζηλεύω όσοι είστε κοντά στην οικογένεια σας)

Υγ 3: Η Χριστουγεννιάτικη αλλαγή στο site τα σπάει !!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Αριστα. Δεν βαζεις και σε μας τις φωτο.

Οι αλλαγες δεν γινεται να μικρηνουν σε διαστημα;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καλες θαλασσες να χεις φιλος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αριστα. Δεν βαζεις και σε μας τις φωτο.

Οι αλλαγες δεν γινεται να μικρηνουν σε διαστημα;

Send from the heart of the Amazonas

Για συχνότερες αλλαγές το έχω κατά νου να της το πω ... Όσο για φώτο λόγω κακής ποιότητας αυτών που λαμβάνω για να μην σε αφίσω παραπονεμένο θα σου βάλω το καινούργιο μ κούκλο που πήρα τελευταία βδομάδα πριν φύγω....Κάνε υπομονή όταν έρθει η ώρα να γυρίσω θα υπάρξουν μεγάλες αλλαγές στην διακόσμηση κ θα γίνει νέα παρουσίαση....

Καλες θαλασσες να χεις φιλος!

Να είσαι καλά !!!

Το ψαράκι είναι electric blue Acara ...

post-61275-0-43149300-1450057834_thumb.jpeg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πωωω τι ψαρουκλα ειναι αυτη! Να σου ζησει.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν παιδιά γύρισα πριν λίγες μέρες κ είμαι αποφασισμένος για μεγάλες αλλαγές .... Το ενυδρείο το βρήκα σχετικά σε καλή κατάσταση βέβαια έχασα το αγαπημένο μου ψαράκι το Jack Dempsey electric blue ....Τάιζε πολύ η γυναίκα μου κ απότι κατάλαβα πρέπει να έμενε τροφή στο βυθό κ λογικά ανέβασε αμμωνία ... Με μια μεγάλη αλλαγή νερού ευτυχώς σώθηκαν ολα τα υπόλοιπα ...Να ευχαριστήσω το φιλαράκι μου Stathi Spitha τον γιατρό όπως τον λέω που στα δύσκολα πέρασε από το σπίτι έκανε τις μετρήσεις του και έδωσε λύση ... Λοιπόν στο ενυδρείο θα βγουν όλες οι πέτρες κ το μαύρο χαλίκι κ θα μπει λευκή άμμο κ ξύλα .Ελπιζω στα μέσα του επόμενου μήνα να είμαι έτοιμος για νέα παρουσίαση .... Σας παραθέτω μερικές τωρινές φωτό .ad9d09516f36461ae0308cca78538814.jpg765d0172fe498e865f4c45af7d89d56c.jpg0dee3a07c6a5656e33482c39be9494d9.jpg6490f9060ff2084eb1ba0864edcd4192.jpgc753feac0e5cb2e0184866c452392277.jpg31d8c7b7d848a5e38917e899d6ca6bb8.jpga7e9e01179dbd8708fb2e07c9ca8e604.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κ μερικές ακομα

Sent from my iPad using Tapatalka44c145d2a9d3b8aca3dc4f5ae044c18.jpg64df8e1fe0af86112e883f868b39b68c.jpg

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι πολύ ωραίο φίλε μου, μόνο την καραβίδα φοβάμαι μόλις μεγαλώσουν τα ψάρια

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενυδρειαρα φιλαρακι!!!

Με το αστακοειδες ξερεις την γνωμη μου τι πρεπει να κανεις...

Μακαροναδα..χαχαχα

Αρκει να μην σε παρει χαμπαρι η γυναικα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρείο σου είναι πολύ ωραίο φίλε μου, μόνο την καραβίδα φοβάμαι μόλις μεγαλώσουν τα ψάρια

Να είσαι καλά φίλε ... Ελπίζω να γίνει πολυ ποιο όμορφο ... Όσο για την καραβίδα προς το παρόν είναι μεγαλύτερη απτά ψάρια , οταν δω τα πράγματα να δυσκολεύουν θα απομακρυνθεί ...Δημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ενυδρειαρα φιλαρακι!!!

Με το αστακοειδες ξερεις την γνωμη μου τι πρεπει να κανεις...

Μακαροναδα..χαχαχα

Αρκει να μην σε παρει χαμπαρι η γυναικα...

Χαχαχχαχαχ , μακάρι το πρόβλημα να ήταν μόνο η γυναίκα μου Στάθη ... Έλα που και η κόρη μου ξυπνάει το πρωί και ρωτάει που είναι η φίλη μου και ψάχνει την καραβίδα...

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο η αλλαγη.

Πολυ ομορφα ψαρια. Τωρα ειναι η ευκαιρια για μεγαλυτερο. Τωρα που υποτιθεται εισαι νευριασμενος και στενοχωρημενος με την απωλεια και η γυναικα νοιωθει τυψεις ( λεμε τωρα ) !

Ο γεωφαγος τι ειναι;

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο η αλλαγη.

Πολυ ομορφα ψαρια. Τωρα ειναι η ευκαιρια για μεγαλυτερο. Τωρα που υποτιθεται εισαι νευριασμενος και στενοχωρημενος με την απωλεια και η γυναικα νοιωθει τυψεις ( λεμε τωρα ) !

Ο γεωφαγος τι ειναι;

Send from the heart of the Amazonas

Χαχαχα πράγματι δεν το είχα σκεφτεί έτσι .... Δεν βολεύει πάντως το σπίτι για μεγαλύτερο αλλα θα αλλάξει κ αυτό κάποια στιγμή ... Ο γεωφάγος είναι maximus ( μου το πήρε η γυναίκα οταν έλειπα για να μου ρίξει στάχτη στα μάτια για τον χαμό του blue χαχαχαχα)τώρα πως τα κατάφερε κ προσαρμόστηκε εκεί με τα θηρία είναι θαύμα ...πάντως τον έχω συνέχεια στο νου μου ... Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εννοεις proximus;

Αυτα τα ψαρακια θελουν κοπαδι!

Ναι φίλε μου εχεις δίκιο ... Όταν λέμε κοπάδι Θοδωρή πόσα εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

Ε τι να σου πω, ξερω γω, 6 ειναι ενας καλος αριθμος!

Κατάλαβα ... Νομίζω δεν με πέρνει ο χώρος για 5 ψάρια ακόμα .... Το ήξερα θα μ δημιουργήσει πρόβλημα ...Πες ότι τα έβαζα θα συμβίωναν με τα άλλα πως το κόβεις ???

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με τα θηρια που εχεις ρκει μεσα δεν εχουν καμια σχεση σε χαρακτηρα ουτε το σεβερουμ ουτε ο γεωφαγος. Απο αποψη επιθετικοτητας.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλο η αλλαγη.

Πολυ ομορφα ψαρια. Τωρα ειναι η ευκαιρια για μεγαλυτερο. Τωρα που υποτιθεται εισαι νευριασμενος και στενοχωρημενος με την απωλεια και η γυναικα νοιωθει τυψεις ( λεμε τωρα ) !

Ο γεωφαγος τι ειναι;

Send from the heart of the Amazonas

Χαχαχα..

Το ιδιο ακριβως ψηστηρι του κανω....

Θα γινει που θα γινει αλλαγη βυθου και στησιματος τι πειραζει να γινει σε καμμια τρακοσαρια λιτρα παραπανω;;;

Και μετα να δεις κατι κοπαδιασματα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κοιτα με τα θηρια που εχεις ρκει μεσα δεν εχουν καμια σχεση σε χαρακτηρα ουτε το σεβερουμ ουτε ο γεωφαγος. Απο αποψη επιθετικοτητας.

Send from the heart of the Amazonas

Συμφωνώ Θοδωρή ... Βέβαια στο ενυδρείο μου το κηνύγι που τρώει η Texas από το Severum δεν περιγράφεται ...Νομίζω είναι κ λίγο πως θα σου κάτσει η κάθε σύνθεση ....

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν παιδιά η αλλαγή ξεκίνησε σήμερα το πρωί ...Πρώτα άδειασε το ενυδρείο ...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Βγήκε στο μπαλκόνι ,η πλάτη βάφτηκε μαύρη με πλαστικό χρώμα ...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Τα ψάρια μπήκαν σε πλαστικά δοχεία ...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Μπήκε λευκή άμμος Carat πολύ λεπτοκοκη...

Δημοσιευμένη  εικόνα

Οι κορμοί κ ξαναγέμισε με νερό του ενυδρείου το οποίο είχε φυλαχτεί.Δημοσιευμένη  εικόνα

Κ αυτη ειναι η τελευταία μορφή .... Για πείτε ρε παιδια γνώμες ...Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Κ εδω ένα γυάλισμα αυτήν κόρη μου

Δημοσιευμένη  εικόνα

Να ευχαριστήσω πολύ κ δημόσια τον φίλο μου Στάθη Σπίθα για την πολύτιμη βοήθεια του ....

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...