Jump to content

Βοήθεια με τα χρυσοψαρά μου !!


Recommended Posts

εγω να ρωτησω κατι ασχετο...

Στις φωτο παρατηρω το ενα να ειναι common χαρακτηριστικα...

Το αλλο ειναι commet?με τοσο μεγαλη ουρα και πτερυγια?

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια δεν ξερω θελω παντός να πιστεύω πως δεν ειναι commet !

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να βγαλεις μια καθαρη φωτο?Μια και αλλαξες ενυδρειο απο οτι καταλαβα...να φαινονται και τα 2 ψαρακια :D (Καλα) :)

Link to comment
Share on other sites

Δυστιχως δεν μπορω πιο καθαρές από αυτές ! Σας δείχνω παλιές που φενονται καλύτερα

post-61356-0-90519500-1444046560_thumb.jpg

post-61356-0-35985300-1444046575_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

comet είναι και τα 2

Link to comment
Share on other sites

Θα ειναι ένταξη εκει ? πάντως δεν τους πρόσθετο άλλο ψάρι !

Link to comment
Share on other sites

Ψάρι οραντα μπαίνει μόνο του σε 43 λίτρα ?

 

Αν το μήκος είναι πάνω απο 70-80 πόντους μπορεί να μπει, αλλά με τόσο μήκος δεν θα είναι 40 λίτρα μόνο, με 30 πόντους πλάτος και υψος χτυπάει αμεσως τα 70 λίτρα, αρα δεν μπορει να μπει, εκτος αν το ψάρι είναι μικρό και με σκοπο πως σε λίγους μήνες να μπει σε πιο μεγαλο ενυδρείο

Αλλά 1 χρυσόψαρο μόνο του μπορεί να κάθεται σε μια γωνιά , την θέλουν τη παρεούλα τους χωρις να είναι απαραίτητο

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη απλά ξέχασα να το αναφέρω πριν μονομάχος σε 40 λίτρα μπαίνει έτσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη απλά ξέχασα να το αναφέρω πριν μονομάχος σε 40 λίτρα μπαίνει έτσι δεν ειναι?

Αφου θα τον βαλεις ετσι κι αλλιως, τι το ρωτας; ;)

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σιγουριά για το ενυδρείο του τωρα μπαίνουν ψεύτικα φυτά και η άμμος ειναι απαραίτητη ?

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι απολυτα απαραιτητη, μπορεις να βαλεις και χαλικακι, αλλα νομιζω και πως για τον μονομαχο και για να ειναι και πιο ομορφο το ενυδρειο σου η αμμος θα ειναι καλυτερη  ;)

Link to comment
Share on other sites

Μην βιαστείς να κάνεις οτιδήποτε, και μελέτησε με προσοχή το στήσιμο του ενυδρείου για το μονομάχο :)

  http://www.aquazone.gr/forums/topic/36770-betta-splendens-regan-1910/?p=323429#entry323429ο.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Προσωπικά θα σου προτεινα να ξεκινήσεις με ένα είδος και με ένα μόνο ενυδρείο...!

 

Η εύκολη λύση ειναι εσύ να ρωτάς κι εμείς να απαντάμε

Η δύσκολη λύση ειναι να μάθεις & να διαβάσεις - μέσω του φόρουμ - για τα είδη που σε ενδιαφέρουν

 

Για έναν εντελώς αρχάριο, δύο καρπούζια είναι πολλά στο ένα χέρι...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο τελικά θα γίνει αργότερα πάντως ευχαριστώ πολυ το ενδιαφέρον σας και τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν μαλλον έχω πρόβλημα το ένα μου χρυσόψαρο ειναι εδώ και δυο ημέρες μόνο μέσα στην σπηλιά του κάστρου και βγαίνει μόνο για να φάει !

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Το μεγάλο χρυσόψαρο δεν μου πολυ τρώει και ειναι μέσα στο κάστρο τι πρεπει να κανω σας παρακαλώ βοηθήστε με!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Παιδιά βοήθεια το χρυσόψαρο μου εχει πλαγιάσει τελείως και ειναι στο μπατο υπάρχει περιπτωση να ζήσει σας παρακαλώ απαντήστε μου !

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που διάβασα το θέμα, για δώσε πιο πολλές πληροφορίες για το ενυδρείο σου...

Και φώτο.

Link to comment
Share on other sites

Λίτρα δεν ξερω ακριβώς έκανα ομως χθες αλλαγή νερού 50 % τωρα το πήρα και το έβαλα σε ενα 10 λίτρο κουτί με νερο ενυδρείου γιατί δεν άντεχα να βλέπω το άλλο να προσπαθεί να το σηκώσει τωρα θα κανω και μετρήσεις να φωτο !

post-61356-0-38806400-1458572545_thumb.jpeg

post-61356-0-42688000-1458572558_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Σε 3 λεπτά θα σας απαντήσω και για την αμωνία !

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...