Jump to content

Θέμα χώρου με pangasius


Kreize

Recommended Posts

Καλησπέρα,

 

έχω ένα θέμα και θα ήθελα τη βοήθεια σας. Πριν 3 χρόνια πήραμε ένα ενυδρείο 300Lt και επειδή δε γνωρίζαμε και δυστυχώς από τα pet shop δεν παίρναμε τις σωστές πληροφορίες πήραμε 2 pangasius μαζί με Αμερικάνικες κιχλίδες. Μετά από 3 χρόνια λοιπόν οι παγκάσιοι έχουν φτάσει τα 50-60cm και όπως είναι λογικό δε χωράνε στο ενυδρείο με αποτέλεσμα τον έναν (το μεγαλύτερο) να τον πιάνει πανικός να χτυπιέται σε όλο το ενυδρείο να ανοίγει το καπάκι και να πέφτει έξω. Αυτό δυστυχώς έχει γίνει 2 φορές μέσα σε 1 εβδομάδα. Ψάχνω να βρω να τους δώσω αλλά όπου και να έχω ρωτήσει (pet shop) δεν τους παίρνουν. Μήπως γνωρίζει κανείς που μπορώ να απευθυνθώ; 

 

Η οποιαδήποτε πληροφορία θα ήταν ανεκτίμητη!!

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου δυστυχώς είναι πολύ μεγάλα ψάρια και μεγαλώνουν πολύ ακόμα και για να τα πάρει κάποιος πρέπει να διαθέτει λίμνη.

 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν νομίζω να βρεις αποδεκτή λύση

 

Προσωπικά θα επέλεγα να το φέρω απέναντι από την μουρη του πετσοπα που στο πουλησε, αλλά τι μου φταίνε τα ψάρια...

Link to comment
Share on other sites

Έλα ντε.. τι φταίνε τα ψάρια.. αν τυχόν γνωρίζει κανείς κάποιον που να τα θέλει ας με ενημερώσει!

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξε θέμα στις αγγελίες και χάρισε τα ( ή με κάποιο κόστος, ότι θεωρείς σωστό )

Αλλά με επισήμανσή ότι αναζητείται κατάλληλος χώρος, μην τα πάρει κανείς για την πλάκα του...

Δύσκολο,αλλά προσπάθησε λίγο :)

Link to comment
Share on other sites

Δες κι εδώ , αν έχει χώρο .

Εξήγησε του μόνο απ την αρχή οτι δεν θέλεις χρήματα και οτι απλά θέλεις να μπούνε σε ενα σωστό ενυδρείο γι αυτά .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ, έχω βάλει αγγελίες (εννοείτε ότι τα χαρίζω) και πρέπει να πάνε στο σωστό χώρο, κάπου που να χωράνε και να είναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

Καλα ομως μπορει να το θεωρεισετε χαζο που το ρωταω οι περισσοτεροι αλλα γιατι δεν τα δεχονται στα πετ σοπ αφου θα τα πουλησουν...50εκ ειναι αυτα...επισης υπαρχουν πολλα σαιτ για αγγελιες βεβαια του aquazone ειναι το πιο αξιοπιστο γιατι τα ατομα εδω ενδιαφερονται αλλα μπορεις να βαλεις αγγελια σε διαφορα σαιτ

Link to comment
Share on other sites

Καλα ομως μπορει να το θεωρεισετε χαζο που το ρωταω οι περισσοτεροι αλλα γιατι δεν τα δεχονται στα πετ σοπ αφου θα τα πουλησουν...50εκ ειναι αυτα...επισης υπαρχουν πολλα σαιτ για αγγελιες βεβαια του aquazone ειναι το πιο αξιοπιστο γιατι τα ατομα εδω ενδιαφερονται αλλα μπορεις να βαλεις αγγελια σε διαφορα σαιτ

Γιατί πολύ απλά δεν υπάρχει αγοραστικό ενδιαφέρον για τόσο μεγάλα ψάρια και τα petshop δεν θέλουν να χαραμιζουν ένα ενυδρείο τέρας μηηηηπως κάποιος το αγοράσει κάποτε

Στάλθηκε από το W910 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλα ομως μπορει να το θεωρεισετε χαζο που το ρωταω οι περισσοτεροι αλλα γιατι δεν τα δεχονται στα πετ σοπ αφου θα τα πουλησουν...50εκ ειναι αυτα...επισης υπαρχουν πολλα σαιτ για αγγελιες βεβαια του aquazone ειναι το πιο αξιοπιστο γιατι τα ατομα εδω ενδιαφερονται αλλα μπορεις να βαλεις αγγελια σε διαφορα σαιτ

 

http://www.kallimanis.gr/products/consumer-products/natural-fish-and-seafood-gr/fish-fillets-slices/pangasius-fillets.aspx

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...