Jump to content

αποστολη γαρίδων με ταχυδρομείο


Recommended Posts

καλημέρα.

Θέλω να στείλω γαρίδες red cherry με το ταχυδρομείο, είναι ασφαλές και πως ακριβώς να τις πακετάρω??

Link to comment
Share on other sites

Θα τις βαλεις σε μπουκαλια νερου με νερο ενυδρειου και τα μπουκαλια μεσα σε φελιζολενιο κουτι.

Που θα τις στειλεις?

Εμενα παντως οσες φορες μου εστειλαν γαριδες,ετσι ηταν πακεταρισμενες,αλλα παντα μου τις εστελναν με κουριερ και οχι με απλο ταχυδρομειο.

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Βάλε μέσα στο μπουκάλι ένα κομμάτι υαλοβάμβακα... για να πιαστούν πάνω του

Το νερό να ειναι λίγο πάνω απο τη μέση του μπουκαλιού

 

Με ταχυδρομείο κι εγώ θα το απέφευγα

Προτίμησε κουριερ (το κόστος αυξάνει) - γράψε στο δέμα "ευθραυστον" και καλή αποστολή!

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ειτε ελτα,ειτε κουριερ το "πεταγμα" θα το φανε,αυτο που εχει σημασια ειναι να φτασουν οσο πιο συντομα γινεται.Αναλογως που θα πανε και το κτελ ειναι μια καλη λυση.Βαζεις ο ιδιος το δεμα στο πουλμαν και το παραλαμβανει ο παραληπτης απ'ευθειας.

 

Για το πακεταρισμα οτι ειπαν τα παιδια,καμια φορα βαζουν και λιγο ζεολιθο για αμμωνια μεσα στο καθε μπουκαλι,βεβαια για τις γαριδες δεν νομιζω να ειναι απαραιτητο.

Link to comment
Share on other sites

με το οξυγόνο που είναι περιορισμένο σε ποσότητα μέσα στο μπουκάλι δεν υπάρχει πρόβλημα? μήπως το εξαντλήσουν και πεθάνουν;

με acs για νησί που ρώτησα μου είπαν θέλει μία ήγ δύο μέρες. Αντέχουν 20 γαρίδες σε ενα μπουκάλι κλειστό?

και ψάρια μπορώ να στείλω έτσι; 

Link to comment
Share on other sites

με το οξυγόνο που είναι περιορισμένο σε ποσότητα μέσα στο μπουκάλι δεν υπάρχει πρόβλημα? μήπως το εξαντλήσουν και πεθάνουν;

με acs για νησί που ρώτησα μου είπαν θέλει μία ήγ δύο μέρες. Αντέχουν 20 γαρίδες σε ενα μπουκάλι κλειστό?

και ψάρια μπορώ να στείλω έτσι; 

 

Δεν εχουν προβλημα οξυγονου.

Δεν θα βαλεις 20 γαριδες σε ενα μπουκαλι,θα βαλεις απο 10 σε 2 μπουκαλια.

Ψαρια οχι ετσι,δεν μπαινουν ψαρια σε μπουκαλια..

Link to comment
Share on other sites

το απλο δεμα με ελτα ειναι πολυ φθηνο , ομως σε καμια περιπτωση μη στειλεις ζωντανα.θα κανει 3-4 μερες να φτασει.

μπορεις να το στειλεις με ταχυμεταφορες (πορτα πορτα) ειναι το πιο φθηνο απο τα κουριερ και συνηθως φτανει την αλλη μερα.

 

Link to comment
Share on other sites

Aν ειναι για νησι ο καλυτερος τροπος ειναι με καραβι

Τα βαζεις βραδυ, το πρωι τα παιρνει...

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα εγώ μένω Άνδρο.μου εστειλαν Με πόρτα πόρτα από Αλεξανδρούπολη και απο Θεσσαλονίκη, ήρθαν την άλλη μέρα. Από Άρτα όμως έκανε 2μερες

Link to comment
Share on other sites

Aν τα στειλετε με acs  προς νησι ή απο νησι, θα πανε με καραβι.
Για τα Ελτα τι να σου πω δεν στελνω δεν τα εμπιστευομαι... για το ποτε θα φτασουν.
Εγω αν ειναι να στειλω γαριδες τα κατεβάζω στα κεντρικα γραφεια οπου και φευγουν μετα απο 2-3 ωρες .
Τωρα αν τα πας σε ενα τοπικο γραφειο κοντα σου acs -Ελτα θα τα στειλει οποτε κατεβει στα κεντρικα γραφεια μπορει σε 1 ημερα μπορει και σε 2 ημερες...

alan boy
Ποσο ειναι το απλο δεμα?
Και ποσο καιρο κανει να παει?
 
Το καλυτερο μεσω αποστολης ειναι τα Breathing Bags....

Tα μπουκαλια καλα ειναι και αυτα αλλα στην μεταφορα κουνιουνται αρκετα.

Μεσα στο νερο χρειαζεται λιγη μοςς , η λιγο κομματι απο σφουγγαρι ωστε να πιιανονται οι γαριδες.

Και φελιζον κουτακι ωστε να κραταει λιγο την θερμοκρασια, και μην τυχον εχουμε διαροη απο τα μπουκαλια και μας βαλουν καποιο προστιμο...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...