Jump to content

Γεννήσαμε...(sturisoma panamense)


kadmos

Recommended Posts

Έφτασαν έφτασαν! Κάποια τα έχω υποσχεθεί σε φίλους και για τα υπόλοιπα θ' ανεβάσω αγγελία από βδομάδα.

PC090021_zpstinrjdd7.jpg

PC090018_zpschweid7l.jpg

PC090024_zps2rafz5lq.jpg

PC090025_zpsvggauyad.jpg

Ωραία κρατα μου ένα με διχαλωτή ουρά!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ανέβασα αγγελία για τα ψαράκια http://www.aquazone.gr/forums/classifieds/item/3635-%CF%80%CF%89%CE%BB%CE%BF%CF%8D%CE%BD%CF%84%CE%B1%CE%B9-sturisoma-panamense/. Θα παρακαλέσω όσους δήλωσαν ενδιαφέρον όλο αυτό τον καιρό, να ενημερώσουν εκ νέου με πμ για το ενδιαφέρον τους. Γράφω εδώ, για να ενημερωθούν όλοι και να μην παραλείψω φίλους που έχουμε μιλήσει ήδη και υπάρχουν παρεξηγήσεις. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία - kadmos
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

συγνώμη που επαναφέρω το θέμα μετά από τόσο καιρό αλλά επειδή βρίσκομαι και εγώ σε μια παρόμοια φάση (γέννησαν τα sturisoma μου) τι τάιζες τα μικρά;; έχω βάλει αγγούρι αλλά δεν πάνε καθόλου να φάνε,τους ρίχνω και τριμμένα φυλλαράκια σπιρουλινας αλλά δεν ξέρω αν τα τρώνε,εσύ τι τα τάιζες;;; 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα @xristosa. Tον αρκετό πρώτο καιρό, έτρωγαν ποικιλία ξηρών με προτίμηση στις πιο "πράσινες".

Τα έχεις σε γεννίστρα; 

Άνοιξε ένα νέο θέμα για παρακολουθήσουμε τη διαδικασία απ' την αρχή και να γίνει το καλύτερο δυνατό και με τις υπόλοιπες παραμέτρους.:)

Link to comment
Share on other sites

τα έχω σε ενα 20λιτρο ενυδρειακι που το έστησα για αυτό τον λόγο,μέσα έχει μόνο θερμοστάτη και αεροφιλτρο  

Link to comment
Share on other sites

Το 20λιτρο βοηθάει στο να βρίσκουν εύκολα τη τροφή. Φρόντιζε να κάνεις συχνές αλλαγές αφού χρειάζονται συχνά ταΐσματα και ....υπομονή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπράβο φίλε, πολύ όμορφα ψαράκια. Δυστυχώς δεν μου έζησαν, πιθανόν λόγω σκαλαριων...

Link to comment
Share on other sites

δυστυχώς τα περισσότερα μου ψόφησαν,έμειναν καμιά 20ρια και τα έβαλα σε ένα μικρο με γαρίδες και galaxy που έχω,νομίζω πως είναι καλύτερα 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος mpampis81 έγραψε:

Μπράβο φίλε, πολύ όμορφα ψαράκια. Δυστυχώς δεν μου έζησαν, πιθανόν λόγω σκαλαριων...

Μάλλον τα σκαλάρια μεγάλωσαν και αγρίεψαν.... Κρίμα....

Μία ώρα πριν, το μέλος xristosa έγραψε:

δυστυχώς τα περισσότερα μου ψόφησαν,έμειναν καμιά 20ρια και τα έβαλα σε ένα μικρο με γαρίδες και galaxy που έχω,νομίζω πως είναι καλύτερα 

Αν το ενυδρείο έχει άλγες, μπορεί να κρατήσεις κάποια. Διαφορετικά χρειάζεται "ελεγχόμενη" γυάλα γι' αυτή τη δουλειά, όπως βλέπεις στο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα ειχα σε ενυδρειο μονα τους και εκανα και αλλαγες καθε μερα,το ενυδρειο ειχε πιασει αυτη την χλαπατσα που πιάνουν τα νεα ενυδρεία και ειχαν πιασει και πολλά ψαράκια τετοιο πράγμα πάνω τους,ειχε κανει καμια 60-70ρια αυγα και γεννήθηκαν σχεδόν ολα αλλα καθε μέρα εβλεπα νεκρά ψαράκια,τα έβγαλα και τα έβαλα σε ενα μικρο ενυδρειο με γαρίδες και galaxy που εχω,το συγκεκριμένο τρεχει απο τον Αυγουστο,αν την βγάλουν καθαρή απο τα galaxy νομιζω θα έχουν πιο πολλές πιθανότητες να επιβιώσουν λογο του οτι εχει και αλγες να φάνε

Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε να βαλεις κροκο αυγου. Βραστο καλα κ μετα λιωσε τον κροκο με νερακι κ.ριξε λιγο να δεις... αν σου ζησουν θελω να μου κρατησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...