Jump to content

ramiiii


zer10

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα, 
αγόρασα πριν λίγες μέρες 2 ραμιρέζι.
Το ένα κολυμπάει κανονικά, ψάχνει στο βυθό, φαίνεται μια χαρά..
Το άλλο, κάθεται πάνω δεξιά ή πάνω αριστερά μόνο του χωρίς να κάνει τίποτα. έχει τα πτερύγια του κάτω, φαίνεται ότι κάτι δεν πάει καλά..
Μήπως ξέρετε τι μπορεί να συμβαίνει;;

Το ενυδρείο μου είναι 120L , τρέχει 2,5 μήνες περίπου, φυτεμένο. 
Έχω ακόμη 10 ροδόστουμος και 1 pleco.

post-61227-0-02671700-1447444463_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βλεπω καλα το ψαρι φιλαρακι! Μετρησεις εχεις μηπως; Καποια αλλη σημαντικη πληροφορια που ισως βοηθησει; Για συμπληρωσε λιγο την φορμα!

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα είναι στρασαρισμενο ακόμη, εγω οταν πήρα τα δικά μου το ένα έκανε ακριβως το ιδιο καθονταν πανω κοντα στην,εξοδο του φιλτεου μονο του και ειχε βγαλει λίγο τις μαυρες ριγες. Μολις συνηλθε μετα απο κανα 2 εβδομαδες κολυμπουσε με το αλλο!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που βλεπω ειναι αρσενικο,τι αλλο τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Αν,εχεις 2 αρσενικα μην ρωτας καν! Το ενα εχασε και καθεται στη γωνια του!! Πρεπει να το βγαλεις! Να,ξερεις οτι αν,ειναι ετσι θελω ενα,αρσενικο εγω γτ ειχα 2 θηλυκα τελικα!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ψαρι δεν φαινεται καλα. Δεν νομιζω να ειναι μονο θεμα στρες η δυο αρσενικων.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το ψαρι δεν φαινεται καλα. Δεν νομιζω να ειναι μονο θεμα στρες η δυο αρσενικων.

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου μοιαζει και εσενα σαν να ειναι αδυναμο;;σαν να εχει να φαει πολυ καιρο;;; Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Η κοιλια του αν βλεπω καλα ειναι μεσα! Και τετοια μαζεματα στα πτερυγια εχω δει σε ψαρια με δηλητηριαση!

Αν ομως ο φιλος δεν μας γραψει, δεν βλεπω προκοπη. Ασε που για να μην γραφει, ή ειναι καλυτερα το ψαρι ή χαιρετησε.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Η κοιλια του αν βλεπω καλα ειναι μεσα! Και τετοια μαζεματα στα πτερυγια εχω δει σε ψαρια με δηλητηριαση!

Αν ομως ο φιλος δεν μας γραψει, δεν βλεπω προκοπη. Ασε που για να μην γραφει, ή ειναι καλυτερα το ψαρι ή χαιρετησε.

Μπραβο ρε παιδια πεσατε σε ολα μεσα!!!sturm εισαι φοβερος!!οντως ειχε αγορασει δυο αρσενικα και το ενα εκτος απο το ξυλο που ετρωγε ειχε να φαει τροφη απο τοτε σχεδον που το εβαλε...επειδη τον ξερω και το συζητησαμε το ψαρι δεν προλαβε να το "γυρισει" και το εχασε χτες αργα το βραδυ...
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ευχαριστώ για τις συμβουλές και την βοήθεια αλλα δεν το πρόλαβα το ψαράκι.
Φαινόταν ότι κάτι δεν πήγαινε καλά ..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...