Jump to content

στήσιμο νέου ενυδρείου


Carp82

Recommended Posts

Ευχαριστώ για το λινκ. Το έχω διαβάσει, μαζι με πολλά αλλά. Απλά άλλου διαβάζω πχ ότι δεν τρώει φυτά και άλλου διάβασα ότι εχει τρώει φυτά.

Δυστηχως εκτός απο την καλή ενημέρωση που μπορει να βρει καποιος στο Νετ, βρίσκει και μεγαλη παραπληροφόρηση :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 83
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλως τα δεχτικες.

Τα ψαρια δεν εχουν χρωμα γιατι εχουν στρεσσαριστει,θελουν το χρονο τους.

Ελπιζω κατα την προσαρμογη και για ολη την υπολοιπη μερα να κρατησες τα φωτα του ενυδρειου κλειστα.

Ευχαριστώ !!!

Τα ψαρια τα έβαλα χτες το απόγευμα με φώτα σβηστά. Χωρίς να αδειάσω το νερο απο τη σακούλα μέσα στο ενυδρειο , ακολουθοντας κατα γράμμα τη διαδικασία προσαρμογής. Ουτε έχω ταΐσει απο οταν τα έβαλα . Τα φώτα σήμερα ειναι να ανάψουν στις 7 το απόγευμα.

Θα κάνω το πρώτο ελαφρύ τάισμα το βραδυ

Σε απόσταση οταν κάθομαι και κοιτάζω τα ψαρια , φαίνονται να τους αρέσει ο χώρος. Κάνουν βόλτες σε όλο τον χώρο του ενυδρείου .

Link to comment
Share on other sites

Και να ξερεις φιλε μου οτι τα ψαρακια οταν δεν εχουμε φως, το βραδυ δλδ, αποχρωματιζονται. Οταν αναψει το φως παλι γινονται εντονα τα χρωματα τους. Υπομονη, καλες συνθηκες και χρωμα!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Όσα και να διάβασα αυτο με το χρώμα/ φως δεν το είδα πουθενά.

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

σιγα σιγα, όσο χαλαρώνουν και απολαμβάνουν το νέο τους σπιτι επανέρχεται και το χρώμα τους... :)

 

 

post-61568-0-22321900-1449447131_thumb.jpg

 

 

Θα ήθελα να σας ευχαριστήσω όλους εσάς που με βοηθήσατε  να αλλάξω το 'λάθος' ενυδρείο μου, και να το μετατρέψω σε ένα σωστό "στολίδι" .

Για τη συνέχεια των ερωτήσεων/προβλημάτων/αποριών πιστεύω πρέπει να γίνει σε άλλη ενότητα του φόρουμ. Η συνέχεια στην ενότητα  φυτεμένο  ενυδρείο πιστεύω θα είναι το πιο σωστή , μιάς και από εδώ και πέρα το μόνο που θα γίνει στο ενυδρείο, είναι η εξέλιξη των φυτών.   

Και πάλι ευχαριστω

 

 

ΥΓ: Ελπίζω να μην σας κούρασα πολύ με ερωτήσεις. :)

Έγινε επεξεργασία - Carp82
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ :)

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω τον εξοπλισμό για CO2. Όποτε ελπίζω να ζούγκλεψουν σύντομα τα φυτά :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...