Jump to content

Φτηνες λαμπες..


stathis spithas

Recommended Posts

http://baibakis.gr/

Δεν ξερω ποσοι το γνωριζουν...Σε αυτο το καταστημα στον κορυδαλλο βρηκα λαμπες sylvania απο 5 ευρω και glolux εως 8 ευρω..συγκεκριμενα η πιο ακριβη λαμπα που αγορασα με 8 ευρω ηταν μια glolux t5 39 βατ...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ μπροστά Σταθη.Σ ευχαριστουμε :D

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είσαι πολύ μπροστά Σταθη.Σ ευχαριστουμε :D

Σωπα ρε συ..και μενα αλλος μου το ειπε...απλα μην περιμενετε να σας πουν αυτες τις τιμες απο τηλεφωνο..καταλαβαινετε πιστευω γιατι...
Link to comment
Share on other sites

Για τι μήκος λάμπας μιλάμε γιατί οι τιμές είναι φυσιολογικές για μαγαζιά με ηλεκτρολογικά ?!!

 

Πάντως είναι γνωστό το κατάστημα και έχει αναφερθεί και άλλες φορές με τα θετικά του και τα αρνητικά του.

 

Link to comment
Share on other sites

Ψωνίζω από εκεί χρόνια την grolux 54w για το Rio 300 στα 16 ευροπουλακια!

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις για θαλασσινο?

Έγινε επεξεργασία - mouseman
Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανεις για θαλασσινο?

δεν ειναι η μονη διαφορα στις λαμπες τα kelvin που τις κατατασουν η να κανουν για γλυκο η θαλασσινο? ....εγω που ειμαι στην κατηγορια των φυτεμενων παιρνω λαμπες με kelvin apo 4500κ μεχρι 8500k σε αυτο το φασμα φωτοσυνθετουν τα φυτα ...υποψιαζομαι οτι τα κοραλια εχουν αλλο φασμα οποτε οποιαδηποτε λαμπα αναλογου φασματος απο οιποιοδηποτε μαγαζι ηλεκτρολογικου υλικου που εχει λαμπες κανουν και οχι ντε και καλα λαμπες απο "εξιδικευμενα" pet shop με λαμπες που οι τιμες τους αγγιζουν την τιμη κατασκευης ενυδρρειου 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τι μήκος λάμπας μιλάμε γιατί οι τιμές είναι φυσιολογικές για μαγαζιά με ηλεκτρολογικά ?!!

Πάντως είναι γνωστό το κατάστημα και έχει αναφερθεί και άλλες φορές με τα θετικά του και τα αρνητικά του.

23 ευρω εδωσα για μια 2 glolux 39 βατ μηκους 849 mm και μια glolux 24 βατ μηκους 549 mm..για τα καλα και τα κακα του που λες...οντως το καταστημα λειτουργει σε αλλη γραμμη πρωι και βραδυ και οι τιμες αναλογως το πως θα "κανονιστει" ειναι και προς τα επανω και προς τα κατω..οπως και να εχει παντως θεωρησα καλο να το αναφερω οταν παιρνω λαμπες στην μιση τιμη τους χωρις να τους γνωριζω μεχρι να ψωνισω..δεν ξερω αν υπαρχουν και αλλα καταστηματα τετοια στην αθηνα και που...
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά κάνεις και το αναφέρεις σαν κατάστημα όπως πολύ καλά κάνεις και αναφέρεις και τα τελευταία περί τιμοκαταλόγου ;)

Ψώνιζα κάποτε από το συγκεκριμένο κατάστημα αρκετα πράγματα αλλά μόλις κατάλαβα οτι κάθε φορά με ζυγίζει και βγάζει και την τιμή το έκοψα.

Τις τελευταίες φορές που έχω χρειαστεί grolux κτλ ψωνίζω από τον lentzoslampes.gr (που προς το παρόν δεν ανοίγει η σελίδα του :P )

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...