Jump to content

Εισαγωγές Μονομάχων .


ΣΤΑΜΑΤΗΣ

Recommended Posts

Και βεβαια υπαρχουν φαρμες στην Ελλαδα.

Που;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Με λιγο ψαξιμο θα βρεις.Καποιοι εχουν ξενα site και καποιοι ελληνικα αλλα δουλευουν πιο πολυ στο εξωτερικο.Ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να παρεις ψαρια αν δεν εισαι εμπορος οποτε δεν εχει νοημα.Δεν ξερω για μονομαχους αλλα για αλλα ειδη υπαρχουν εκκτροφεις στην Ελλαδα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πάντως στην Ελλάδα δεν ξέρω να υπάρχουν φάρμες .

Κάποιες προσπάθειες κατα το παρελθόν έγιναν , αλλά απ ότι ξέρω δεν ευόδωσαν .

Link to comment
Share on other sites

Με λιγο ψαξιμο θα βρεις.Καποιοι εχουν ξενα site και καποιοι ελληνικα αλλα δουλευουν πιο πολυ στο εξωτερικο.Ετσι κι αλλιως δεν μπορεις να παρεις ψαρια αν δεν εισαι εμπορος οποτε δεν εχει νοημα.Δεν ξερω για μονομαχους αλλα για αλλα ειδη υπαρχουν εκκτροφεις στην Ελλαδα.

Βρε κρυψινου και μυστηριωδη τυπε, δεν μπορεις απλα να πεις ταδε ταδε ταδε και να τα λινκ; πρεπει σωνει και ντε να μας βαλεις στο google;

Σταματη, τι απεγινε αυτη η φαρμα;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Να μια που βρηκα τυχαια

http://www.hellasfishfarm.com/index.htm

Ελα ρε συ. Μπραβο μας.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε σενα,αλλα στον φιλο που εσπευσε να δυσφημησει μαγαζι,μη ξεροντας ότι ,όλα τα μαγαζια τα ιδια κανουν.

Τα ψαρια στα σακουλακι τα εχουν <<Κοιμισμένα>>δεν καταλαβαινουν τιποτα.

Απλα δεν καταλαβα σε ποια εποχη αναφερεσαι,παντα τα ιδια ηταν,μην πω και χειροτερα ηταν καποτε.

Επειδή συντηρούμε ψαρια,δεν σημαινει ότι ολοι μας ειμαστε και φιλοζωοι.

Το εγω μας ικανοποιούμε,εκει παει, τα μεγαλα και παχια λογια.

Τι έννοιες ότι έρχονται κοιμισμένα;
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τι βαζουν μεσα,αλλα εως οτου μπουν σε κανονικα νερα,είναι σαν νεκρα,δεν κουνανε ουτε την ουρα τους,και μετα ξαφνικα αρχιζουν να κολυμπανε.

 

Το ρωτησα και μου ειπαν  βαζουν κατι,για να μην καταναλωσουν οξυγωνο,και σε ένα <σφηνακι και πολυ λεω> αντεχει πανω από 36 ωρες

Link to comment
Share on other sites

Η νάρκωση των ψαριών δεν είναι εύκολη και δεν προσφέρει τίποτα ως προς το οξυγόνο .

Θα μπορούσε να έχει χρήση σε πολύ νευρικά ψάρια ( πχ Τιγράκια που όταν τρομάξει ένα ψάρι συμπαρασύρει και τα υπόλοιπα ) και σε πολύ μεγάλα .

Έχω συσκευάσει χιλιάδες ψάρια με 24ωρες ή 48ωρες συσκευασίες και γνωρίζω αρκετά απ τα προβλήματα που δημιουργούνται σε αυτές .

Εχω χρησιμοποιήσει και τη νάρκωση με πολύ καλά αποτελέσματα στις περιπτώσεις που ενδείκνυται .

Οι Μονομάχοι δεν έχουν πρόβλημα μεταφοράς εφ όσον συσκευάζονται ένας ένας .

 

Για τη φάρμα που αναφέρθηκε , ρωτήστε στα μαγαζιά που συνεργάζεστε αν τη γνωρίζουν και θα δείτε οτι είναι ανύπαρκτη , παραγωγικά .

Δυστυχώς δεν υπάρχουν φάρμες στη Ελλάδα  .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
On 25/11/2015 at 8:11 ΜΜ, το μέλος argy1 έγραψε:

Και βεβαια υπαρχουν φαρμες στην Ελλαδα.

 

 

Ξέρεις κανέναν που εκτρέφει μονομάχους; dumbo/plakat/halfmoon?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...