Jump to content

προταση για 100λτ ενυδρειο


Recommended Posts

γεια σας παιδια.... λοιπον...

 

εχω ενα 100αρι θαλασσινο και επειδη με ψιλοκουρασε και το εχω ψιλοπαρατησει σκεφτομαι να το κανω γλυκο φυτεμενο με ευκολα φυτακια.....

το προβλημα μου ειναι στην ψαροσυνθεση....

λεω στο μυαλο μου να βαλω τον μονομαχο που εχω στο 30αρι μονο του αλλα ψαχνω και αλλες ιδεες η συγκατοικους για τον μονομαχο αν και εφοσον αποφασισω να τον μεταφερω...

ριχτε καμια ιδεα ρε παιδια?????

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.... λοιπον...

εχω ενα 100αρι θαλασσινο και επειδη με ψιλοκουρασε και το εχω ψιλοπαρατησει σκεφτομαι να το κανω γλυκο φυτεμενο με ευκολα φυτακια.....

το προβλημα μου ειναι στην ψαροσυνθεση....

λεω στο μυαλο μου να βαλω τον μονομαχο που εχω στο 30αρι μονο του αλλα ψαχνω και αλλες ιδεες η συγκατοικους για τον μονομαχο αν και εφοσον αποφασισω να τον μεταφερω...

ριχτε καμια ιδεα ρε παιδια?????

Με ολο το σεβασμο εγω θα ελεγα να το ξανασκεφτεις παλι!!!

Παντα φιλικα.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή  έχω δει από κοντά το ενυδρείο  του γιαννη  μιας και μου έδωσε μπόλι για ξεκίνημα  του δικού μου ενυδρείου και τον ευχαριστώ για μια ακόμη φορά σας λέω ότι έχει ένα φανταστικό φυτεμένο ενυδρείο οπότε συμφωνώ απόλυτα και επαυξάνω με  την γνώμη του ioanni tang

Link to comment
Share on other sites

Με ολο το σεβασμο εγω θα ελεγα να το ξανασκεφτεις παλι!!!

Παντα φιλικα.

ειχα ενα θεμα το καλοκαιρι και με ξενερωσε.....

πηγε πιθανοτατα στο φλοτερ της αυτοματης αναπληρωσης καποιο  τροχους και συμπληρωσε ΠΟΛΥ γλυκο νερο με αποτελεσμα να πεσει η αλατοτητα..

εγω το πηρα γραμη μετα απο 20 μερες που ειχαν ηδη αρχισει να χαλανε τα κοραλλια....μιλανε μεινανε μονο τα σαρκοφυτα και κατι μανηταρια...

οπως καταλαβαινεις λεφτα ΔΕΝ υπαρχουν και το θαλασσινο ειναι πολυεξοδο οποτε λεω να αλλαξω πλευση....

Link to comment
Share on other sites

ειχα ενα θεμα το καλοκαιρι και με ξενερωσε.....

πηγε πιθανοτατα στο φλοτερ της αυτοματης αναπληρωσης καποιο τροχους και συμπληρωσε ΠΟΛΥ γλυκο νερο με αποτελεσμα να πεσει η αλατοτητα..

εγω το πηρα γραμη μετα απο 20 μερες που ειχαν ηδη αρχισει να χαλανε τα κοραλλια....μιλανε μεινανε μονο τα σαρκοφυτα και κατι μανηταρια...

οπως καταλαβαινεις λεφτα ΔΕΝ υπαρχουν και το θαλασσινο ειναι πολυεξοδο οποτε λεω να αλλαξω πλευση....

Σε καταλαβαινω απολυτα!!

Εφαγες ξενερα αλλα ποτε δεν ειναι αργα για ενα καινουργιο ξεκινημα!!

Τα λαθη και οι ατυχιες ειναι πολλες αλλα αγαπαμε πολυ την θαλασσα και δεν πρεπει να τα παραταμε.

Πιστευω σιγα σιγα και με την βοηθεια της ομαδας θα το φερεις παλι εκει που ηταν!!!

Έγινε επεξεργασία - ioannis tank
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...