Jump to content

Παρουσιαση rio 180 σε στρωσιμο


xristos74

Recommended Posts

Η πρωτη εβδομαδα ριο 180 με fluval 306 σκιμερ fluval εσωτερικο,βραχο 14 κιλα,αναμμενω ακομα 15,φωσ led fluval 40 watt...καλη δυναμη σε οσους φιλους ξεκινανε τώρα :thumbsu:το κρεμαστο το εχω για βοηθεια μονο μηχανικα και κυκλοφορητης 6000 στροφες

post-59541-0-62926300-1450203874_thumb.jpg

post-59541-0-63062400-1450203888_thumb.jpg

post-59541-0-59182800-1450203903_thumb.jpg

post-59541-0-72766800-1450203918_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - xristos74
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε ειναι υπο κατασκευη την αλλη εβδομαδα θα το έχω :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω για τις ευχες σας ανταποδιδω....απλα τα οικονομικα ειναι ζορισμενα το παω σιγα σιγα :bow: :bow: :bow: :bow:

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και απο μένα. Τα βράχια πολύ βαριά για 14 κιλά που λες.

 

θα τα παρω απο φιλο που το κλεινει και θα εχω το περιθοριο να βάλω οσο πρεπει και για αυτο που εχω μέσα δεν πιστευω να είναι οσο λεω αλλα και αυτο απο τον φιλο μου το πηρα...τωρα αφου ειναι τσαμπα δεν έχει απτεζιεσ κ.τ.λ δεν έχω αγχος.. παντος πριν το βάλω ολο θα περάσει απο ζυγαρια

Link to comment
Share on other sites

θα τρυπησεις το ενυδρειο για υπερχειληση η θα βαλεις εξωτερικη?

 

Αυτο φιλε μου είναι μεγαλο θεμα...γιατι οτα το αρχισα το παλικαρι μου ειχε τάξει μονο βραχο...δεν μου ειπε οτι εχει γνωστο που με 150 ευρω θα μπου κάνει σαμπακι στις διαστασεισ που ειχει το επιπλο περιπου 60-70 λιτρα...μου ειπε οτι θα το τρυπισουμε στην ταρατσα μου....θα σας γραψω την εξελιξη...κουραγιο υπάρχει :thumbsu:φυσικα ξερω οτι αυτο σημαινει ξανα απο την αρχη

Έγινε επεξεργασία - xristos74
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου είναι μεγαλο θεμα...γιατι οτα το αρχισα το παλικαρι μου ειχε τάξει μονο βραχο...δεν μου ειπε οτι εχει γνωστο που με 150 ευρω θα μπου κάνει σαμπακι στις διαστασεισ που ειχει το επιπλο περιπου 60-70 λιτρα...μου ειπε οτι θα το τρυπισουμε στην ταρατσα μου....θα σας γραψω την εξελιξη...κουραγιο υπάρχει :thumbsu:

Το ενυδρειο τρεχει...πως θα το ανεβασεις στη ταρατσα?

Θα το ξεστησεις?

Link to comment
Share on other sites

σιγουρα θα ειναι πεδαιμα να ξεστησεις αλλα μιας και εισαι

σε αρχικο σταδιο συμβουλη μου ειναι να μπεις στη διαδικασια

του τρυπηματος για να γλυτωσεις πιθανες αστοχιες και προβληματα

που εχουν οι κρεμαστες εξωτερικες υπρχειλησεις.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτο φιλε μου είναι μεγαλο θεμα...γιατι οτα το αρχισα το παλικαρι μου ειχε τάξει μονο βραχο...δεν μου ειπε οτι εχει γνωστο που με 150 ευρω θα μπου κάνει σαμπακι στις διαστασεισ που ειχει το επιπλο περιπου 60-70 λιτρα...μου ειπε οτι θα το τρυπισουμε στην ταρατσα μου....θα σας γραψω την εξελιξη...κουραγιο υπάρχει :thumbsu:φυσικα ξερω οτι αυτο σημαινει ξανα απο την αρχη

 

Αυτο δεν το καταλαβα, 150 ευρω για σαμπακι 70 λιτρα;;;;;;;;;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγραψα και πιο πανω οτι εχει γινει πλανο για φτου και πάλι απο την αρχη...και τα χρηματα για το σαμπακι ισως ειναι αρκαιτα για τις μερες μα το ξερω αλλα αφου εχω τις ευχες σας...εδω ειμαστε και θα σας στειλω φωτο απο ολη τη διαδικασια αδιασμα-ταρατσα-σαμπακι-ξαναγεμισμα και μετα μια νοσοκομα για μασαζ στη μεση μου  :nurse: παντος σας ευχαριστω για τις συμβουλες και τις ευχες μου δινουν δυναμη  :bow:  :bow: 

 

Link to comment
Share on other sites

150 ευρο με τα βιολογικα και αντλια 1200 φλουβαλ λαθος που δεν διευκρινισα

Link to comment
Share on other sites

150 ευρο με τα βιολογικα και αντλια 1200 φλουβαλ λαθος που δεν διευκρινισα

 

υλικο για βιολογια δεν χρειαζεσε μιας και ολη τη βιολογια

θα την αναλαβει ο βραχος.

Link to comment
Share on other sites

καλή αρχη κι απο μένα!

 

κατ αρχάς όπως είπαν και τα παιδιά τα €150 είναι πάρα μα πάρα πολλά!!! το βιολογικό υλικο σου είναι αχρηστο και η αντλία επιστροφής 1200λίτρα είναι πολύ μικρή!

 

αλήθεια τί έχεις σκοπό να φιλοξενήσεις?

 

ο εξοπλισμός θέλει λίγη προσοχή στην αρχή για να μη σκορπάς χρήματα τσαμπα γιατι όπως σωστά είπες και εσύ οι καιροί είναι δύσκολοι..

 

τοσο το σκίμερ όσο και και το φώς είναι λίγα για το ενυδρείο σου.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή στα αλάτια και από μένα. Τώρα που είναι αρχή κάντα όλα για μετά είναι μεγάλος μπελάς. Και με πολύ υπομονή και ψάξιμο γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι.

Link to comment
Share on other sites

Καλή αρχή και από εμένα. Να ξέρεις οτι χρειάζεσε υπομονή και πολύ μελέτη για να γλυτώσεις αρκετό κόπο, στεναχώριες και χρήματα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...