Jump to content

Καθαρισμος σιλικονης


stathis spithas

Recommended Posts

Πηρα ενα ενυδρειο με πλατες τις τζουελ που για συγκεκριμενους λογους επρεπε να βγαλω..

Αφου εφαγα τα χερια μου με διαφορα καθαρηστικα υλικα οπως ασετον..ξυραφακια...κτλ.

Ζητησα βοηθεια απο ενα φιλαρακι που ειναι μανα σε αυτα και μου προτεινε ενα καθαριστικο σιλικονης που ουτε οι υπαληλοι που ρωτησα δεν ηξεραν οτι υπηρχε(δυστηχως)...

Τεσπα ειναι το συγκεκριμενο προιον (δεν ξερω αν το γνωριζετε) και μετα απο 20-25 λεπτα που το περνας πανω στην σιλικονη με ενα ξυραφι την βγαζει νερο!!!

http://www.denbraven.com/el-gr/proionta/technologies/t10/sili-kill_358/

Μονο που στο πρακτικερ  η ετικετα ειναι πιο πρασινη(μαλλον πιο καινουργια)....

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πηγαινε στον http://www.doukas.com.gr/ εκει θα βρεις σιγουρα και αν οχι την παραγγελνεις και στην φερνει την ιδια μερα αρκει να πας πρωι.

Εκει εργαζομουνα ενα κααραβι :)

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιας και αυτες τις μερες θα κανω και εγω το ιδιο στο δικο μου,δηλαδη θα ξηλωσω την πλατη της juwel που ειχα βαλει,θα το δοκιμασω και εγω αν ειναι.

Ποσο το πηρες?

Βασικα εμενα μου ειπαν να το κανω με διαλυτικο και με μια ξυστρα και θα φυγει.Δεν το εχω δοκιμασει ακομα ομως.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και αυτες τις μερες θα κανω και εγω το ιδιο στο δικο μου,δηλαδη θα ξηλωσω την πλατη της juwel που ειχα βαλει,θα το δοκιμασω και εγω αν ειναι.

Ποσο το πηρες?

Βασικα εμενα μου ειπαν να το κανω με διαλυτικο και με μια ξυστρα και θα φυγει.Δεν το εχω δοκιμασει ακομα ομως.

Αν δεις οτι σου βγαζει την ψυχη το ξυσιμο και ματωνεις τα δακτυλα σου τζαμπα στειλε μου πμ  να σου δωσω το δικο μου καθαριστικο...εχει ακομα για δυο τρια ενυδρεια...

αν θες να παρεις καινουργιο στοιχιζει γυρω στα 6,5 ευρω στο πρακτικερ...καπου θα εχει και φτηνοτερα αλλα εγω εκει το βρηκα...

Link to comment
Share on other sites

Οκ νασαι καλα! Κατσε να δοκιμασω με το διαλυτικο που μου ειπαν και με την ξυστρα και αν ειναι σου λεω. :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Καλο, αλλα μεγαλη προσοχη αν ειναι κοντα σε γωνιες που εφαπτουν τα τζαμια μην περασει το υγρο εκει

Με χαρτοταινια ισως μπορουμε να προφυλαξουμε τις γωνιες

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

μια δοκιμασμενη λυση ειναι το αντιστοιχο προιον της Durostic και υπαρχει σχεδον παντου

Link to comment
Share on other sites

μια δοκιμασμενη λυση ειναι το αντιστοιχο προιον της Durostic και υπαρχει σχεδον παντου

Δεν το γνωριζα οτι βγαζει και αλλη εταιρεια αντιστοιχο προιον...

Το συγκεκριμενο παντως κανει την σιλικονη σαν ζελε....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...