Jump to content

Ομαδική για θειικό κάλιο


AgMa

Recommended Posts

Μιας και πλέον δεν με συμφέρει να αγοράζω έτοιμα μπουκαλάκια για κάλιο, ανοίγω αυτό το θέμα για να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον για ομαδική παραγγελία για θειικό κάλιο (potassium sulfate) ώστε να μοιραστούμε την ποσότητα και τα χρήματα μιας και το συγκεκριμένο κατάστημα δίνει μόνο συσκευασία κιλού.

Το κατάστημα είναι αυτό: http://www.chembiotin.gr/ το οποίο το βρήκε το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος, ο οποίος έχει ήδη αγοράσει απ' αυτό πριν από 5 μήνες.

Η τιμή κιλού είναι στα 16 ευρώ τελική και η καθαρότητά του είναι 99+%

Οπότε καταλαβαίνετε ότι αν πάρει ο καθένας μας από 200 γραμμάρια θα μας κρατήσει αρκετά και θα πληρώσουμε ελάχιστα.

Ακόμη δεν έχω επιβεβαιώσει τηλεφωνικά ότι ισχύει αυτή η τιμή ακόμη, θέλω να δω αρχικά αν υπάρξει ενδιαφέρον για να ασχοληθώ.

Εδώ και κάποιες φώτο που είχε τραβήξει ο ίδιος ο Κωνσταντίνος απ' την συσκευασία που πήρε:

 

f2zan_Vfl.jpg   u_Rvn4_CTl.jpg

 

zoluq_Wzl.jpg

 

Αν ισχύει ακόμη αυτή η τιμή, βγαίνουν 3.20 ευρώ τα 200 γραμμάρια στον καθένα χωρίς τα μεταφορικά να σας τα στείλω.

Σύμφωνα με αυτό, με ΕΛ.ΤΑ και μέχρι 1 κιλό βγαίνουν 1.5 ευρώ τα μεταφορικά, άρα μιλάμε για 4.70 ευρώ συνολικά στον καθένα (5 άτομα) αν πάρει από 200 γραμμάρια.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 73
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω ειμαι μεσα να ξερετε!

Link to comment
Share on other sites

ποσό καιρό έχουμε περιπου για να δηλώσουμε συμμετοχή;

Link to comment
Share on other sites

Αρχικά θέλω να δω πόσοι θα μαζευτούν. Μετά θα μιλήσω με το κατάστημα για επιβεβαίωση τιμής και διαθεσιμότητας και θα οριστεί μια τελική ημερομηνία.

Προς το παρόν μετράω συμμετοχές.

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα έχουν δηλώσει επιθυμία:

 

1) Panos84.

2) Kosmas

3) manos3

4) και εγώ.

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Παρε πρωτα να δεις ποσο εχει και αν εχει και μετα μαζευε συμμετοχες.

Αν δεν εχει διαθεσιμο,δεν εχει ουσια να μαζευεις συμμετοχες..

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και στην αρχή, θέλω να δω αν υπάρχει ενδιαφέρον. Διαφορετικά αν έβλεπα και δεν απαντούσε κανείς, δεν θα ασχολιόμουν να πάρω τηλ. να ρωτήσω τιμή και διαθεσιμότητα.

Αλλά ήδη είμαστε 4 άτομα, που ακόμα και τόσοι να παραμείνουμε είναι μια χαρά. Πήρα τηλ. αλλά είναι απασχολημένος ο κ. Τηνιάκος και περιμένω να με καλέσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Παντως καποιος μου ειχε πει που ειχε παρει τηλ οτι υπαρχει ελειψη γενικα σε σκονες.

Link to comment
Share on other sites

Απ'οτι ενημερωθηκα απο φιλους συνχομπιστες υπαρχει και αυτος http://www.vrisko.gr/details/0514_d6kdccb2k1aaj3615_54__7_42h που μαλλον δινει και μικρες ποσοτητες σε ολα τα λιπασματα

Link to comment
Share on other sites

Ο Δίγκας πάντως δεν έχει, μόλις πήρα. Περιμένω τηλ. από chembiotin.

Κοσμά, αυτό είναι κατάστημα με γεωργικά προϊόντα το οποίο ναι μεν θα είναι πιο φθηνά, αλλά σίγουρα χαμηλότερης καθαρότητας. Κάποιοι τα έχουν χρησιμοποιήσει χωρίς πρόβλημα όπως λένε, αλλά προς το παρόν ψάχνουμε υψηλής καθαρότητας.

 

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν τα εχω χρησιμοποιησει ακομα κα δεν ξερω,αυτοι που μου τον προτειναν εχουν μεγαλη εμπειρια στα φυτεμενα

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιος αλλα δεν ειναι Ελλαδα,αν μπορειτε να παραγγηλεται με το κολπο για paypal συμφερει να παρετε ολες τις σκονες απο εκει με τη μια και δεν εχει κιλο,αλλα 250gr και ερχεται πολυ φθηνα.

 

Έγινε επεξεργασία - rastafarian
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μιλήσαμε με chembiotin. Έχει ανέβει η τιμή του στα 16 ευρώ χωρίς ΦΠΑ, δηλαδή σύνολο 19.68 ευρώ το κιλό και υπάρχει ετοιμοπαράδοτο.

Δηλώστε συμμετοχή πλέον και αναγράψτε ποσότητα.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μιλήσαμε με chembiotin. Έχει ανέβει η τιμή του στα 16 ευρώ χωρίς ΦΠΑ, δηλαδή σύνολο 19.68 ευρώ το κιλό και υπάρχει ετοιμοπαράδοτο.

Δηλώστε συμμετοχή πλέον και αναγράψτε ποσότητα.

 

Βαλε και τα μεταφορικα που θες..υπολογισε κανα 25αρι συνολο.

Βασικα δεν συμφερει για παραγγελια απο εδω,αλλα μονο απο Αγγλια που μπορεις να παρεις ολη τη σειρα πιο φθηνα και σε λιγοτερες ποσοτητες.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε και τα μεταφορικα που θες..υπολογισε κανα 25αρι συνολο.

Βασικα δεν συμφερει για παραγγελια απο εδω,αλλα μονο απο Αγγλια που μπορεις να παρεις ολη τη σειρα πιο φθηνα και σε λιγοτερες ποσοτητες.

Τα μεταφορικά είναι 2€ και από Αγγλία λογικά αγοράζεις λιπάσμα! Το σιτε το αγγλικό αναγράφει καθαρότητα; Ή απλαμ οτι κανει για ενυδρειακη χρήση;
Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι 3 ευρώ αν κάνω κατάθεση τα χρήματα και 5 ευρώ με αντικαταβολή.

Τα 3 ευρώ θα τα πληρώσω εγώ αφού θα έρθουν σε 'μένα και από εκεί και ύστερα θα κάνει ο καθένας κατάθεση την αξία του καλίου + 1.50 ευρώ να του τα στείλω.

Link to comment
Share on other sites

Τα μεταφορικά είναι 2€ και από Αγγλία λογικά αγοράζεις λιπάσμα! Το σιτε το αγγλικό αναγράφει καθαρότητα; Ή απλαμ οτι κανει για ενυδρειακη χρήση;

 

Απο Αγγλια τα μεταφορικα ειναι τζαμπα και οι σκονες ειναι για ενυδρειακη χρηση,το site ειναι ενυδρειακο και πολυ γνωστο επισης!

 

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη(που θα παει θα μαθω) το potassium seachem ειναι το αντιστοιχο προιον με αυτο που θελουμε να παραγγειλουμε?

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη(που θα παει θα μαθω) το potassium seachem ειναι το αντιστοιχο προιον με αυτο που θελουμε να παραγγειλουμε?

 

Ναι αυτο ειναι.

 

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μη χαλάμε το θέμα.

19.68 ευρώ το κιλό με 99+% καθαρότητα, ενδιαφέρεται κανείς ή όχι;

Αν κάποιος θέλει να πάρει από Αγγλία, με το καλό να το πάρει.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα λέμε....

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μη χαλάμε το θέμα.

19.68 ευρώ το κιλό με 99+% καθαρότητα, ενδιαφέρεται κανείς ή όχι;

Αν κάποιος θέλει να πάρει από Αγγλία, με το καλό να το πάρει.

 

Γιατι τσαντιζεσαι και ποιο θεμα χαλαμε?

Σε πειραζει δηλαδη που υπαρχει και η λυση που μπορει καποιος να παρει ολη την σειρα απο σκονες κατευθειαν?

Ειναι κακο δηλαδη που ενημερωνουμε?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...