Jump to content

Teoxan Soft Paradise


teoxan

Recommended Posts

Αυτο το παιχνίδι με τα κλόουν και τις ανεμώνες δεν υπάρχει!!!

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 ώρες, το μέλος pan_Oz έγραψε:

με μια μικρηηηηηη καθυστέρηση .. Πολυχρονος Θεοδωρή! :)

 

 

Ευχαριστώ Πάνο!

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Νίκο την έχω δώσει την ανεμώνη.

Βασικά υπάρχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και είμαι μεταξύ του να το καταργήσω το ενυδρείο ή να το έχω με τις ελάχιστες απαιτήσεις και στη συντήρηση και στα ζωντανά. Πρός το παρόν έχω διαλέξει το δεύτερο.

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος teoxan έγραψε:

Νίκο την έχω δώσει την ανεμώνη.

Βασικά υπάρχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και είμαι μεταξύ του να το καταργήσω το ενυδρείο ή να το έχω με τις ελάχιστες απαιτήσεις και στη συντήρηση και στα ζωντανά. Πρός το παρόν έχω διαλέξει το δεύτερο.

 

:growl:Αλλη μια αληθεια δυστηχως,ευχομαι οτι σωστοτερο και καλυτερο για σενα.τι να πω.

Link to comment
Share on other sites

πριν 7 λεπτά, το μέλος antonis t83 έγραψε:

Κρίμα ρε φίλε.

Τι ξενέρωμα τρώμε όλοι καθημερινά.

Που μας καταντησαν... 

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος niknik έγραψε:

+100000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000

 

Ετσι είναι παιδιά, δεν θέλω να σας μαυρίζω την ψυχή αλλά δεν υπάρχει καμια βεβαιότητα και τίποτα σίγουρο πια.. Τέλος πάντων, προς το παρόν θα τρέχω το ενυδρείο με τις ελάχιστες απαιτήσεις και όσο αντέξει.

 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος teoxan έγραψε:

Νίκο την έχω δώσει την ανεμώνη.

Βασικά υπάρχει σοβαρό οικονομικό πρόβλημα και είμαι μεταξύ του να το καταργήσω το ενυδρείο ή να το έχω με τις ελάχιστες απαιτήσεις και στη συντήρηση και στα ζωντανά. Πρός το παρόν έχω διαλέξει το δεύτερο.

 

Θοδωρή κρίμα φίλε. Όλοι το βιώνουμε στο πετσί μας κάθε μέρα το οικονομικό αλλά πολλά μπράβο από εμένα φίλε για την προσπάθεια να το κρατήσεις ακόμη και με χαμηλές απαιτήσεις. Αν κάτι περνάει από το χέρι μου είτε από ζωντανά είτε από οτιδήποτε άλλο σφύρα το τηλέφωνο το έχεις.

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 λεπτά, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Θοδωρή κρίμα φίλε. Όλοι το βιώνουμε στο πετσί μας κάθε μέρα το οικονομικό αλλά πολλά μπράβο από εμένα φίλε για την προσπάθεια να το κρατήσεις ακόμη και με χαμηλές απαιτήσεις. Αν κάτι περνάει από το χέρι μου είτε από ζωντανά είτε από οτιδήποτε άλλο σφύρα το τηλέφωνο το έχεις.

 

Ευχαριστώ ρε φίλε! Να' σαι καλά!

 

Link to comment
Share on other sites

κρατα γερα φιλαρακι οσο μπορεις...

ευχομαι το καλυτερο σε ολους τους τομεις .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε γερά !

Λιγο υπομονή !

Που θα παει θα περάσει η γ@μ@@μενη !

Link to comment
Share on other sites

Θωδωρη λιγο πολυ τα ιδια περναμε.και εγω αν μπορω να βοηθησω σε κατι πεσμου.

Link to comment
Share on other sites

Στεναχωριέμαι που το ακούω ρε φίλε.. :( εύχομαι το καλύτερο  

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή πραγματικά εύχομαι ότι καλύτερο. Και εγώ είμαι στο τελείωμα με τα κοράλλια και το πάω για F/O μια και δεν έχω τη δυνατότητα πια να τα συντηρώ. Δεν πειράζει όμως και τα ψαράκια μια χαρά είναι και θα κοιτάξω να τα χαρώ όσο μπορώ περισσότερο. Που θα πάει φίλε. Θα φτιάξουν τα πράγματα. Υπομονή.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Ελπίζω να καταφέρω να το συντηρήσω έστω και με τα ελάχιστα.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα παιδιά,

 

Μετά απο κάποιους μήνες απουσίας, επανέρχομαι με ένα μικρό update. 

 

Το ενυδρείο υπάρχει ακόμα, τα οικονομικά προβλήματα επίσης:hot:... Εδω και 6 μήνες έχουν γίνει μόνο δυο αλλαγές νερού, και αντιφώσφορου.

Το μόνο που ρίχνω είναι τροφή για τα ψάρια μου τα οποία ευτυχώς είναι μια χαρά και μεγαλώνουν.

 

Απο μετρήσεις δεν έχω ιδέα, αφού δεν έχω τεστάκια πια. Εχω καταργήσει και το ριάκτορα με τα πέλλετς, καθώς και δυο LED λάμπες που είχα.

 

Απο κοραλλίνη τουλάχιστον δεν έχω παράπονο, όλος ο βράχος είναι γεμάτος. Δεν έχω ούτε άλγες, ούτε κυάνο, ούτε καν διατομική.  

 

Απο κοράλλια ότι βλέπετε στις φωτό  συν κάποιες bubble ανεμώνες και μiα macrodactyla που απορώ πως όχι απλώς επιβιώνουν αλλά μεγαλώνουν κιόλας. Κάποιες ξένιες που είχα, μαζί με μερικές εφυλίες και μια γονιοπόρα μας χαιρέτησαν με τις ζέστες το καλοκαίρι που το ενυδρείο ήταν σταθερά στους 29-30 βαθμούς..:wacko:

 

Σκέφτηκα πολλές φορές να το ξεστήσω αλλά δεν θέλω να το αποχωριστώ ακόμα, ιδιαίτερα τα δυο naso, το unicornis και το lituratus.. Θα το πάω μέρα-μέρα και όσο αντέξει.

Αυτά προς το παρόν, φωτό ακολουθούν.

 

 

 

1.jpg

5.jpg

6.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Κρατα γερα η αγαπη σου και το πεισμα σου το κρατανε και φαινετε:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Κρατα γερα η αγαπη σου και το πεισμα σου το κρατανε και φαινετε:thumbsu:

 

Ευχαριστώ φίλε, να'σαι καλά! Όσο μπορώ θα το κρατήσω..

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι θοδωρή όσο μπορείς. Και να σου πω κάτι, στην τελική και τα ψαράκια μια χαρά είναι. Μπορείς να κάνεις υπέροχο ενυδρείο και μόνο με αυτά φίλε. Αφού το αγαπάς, όσο μπορείς κράτα.

Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε Θοδωρη κρατα γερα!

Link to comment
Share on other sites

Θεοδωρή μια χαρά το πάς φιλαράκι! κράτα γερά, μη μασάς! :)

\

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...