Jump to content

1200+λτ θηρευτές


Force

Recommended Posts

πριν 2 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Οποτε βρες ενα ups που να σηκωνει 4w οπως η eheim 200 pumpπχ κ θα κραταει για δυο μερες.μην ψαχνεις για τα φιλτρα.αμμωνια αν δεν κανω λαθος παράγεται απο το νεκρο ψαρι την επομενη μερα .

 

 

Δημήτρη... ποίος είναι ο βασικός παράγοντας αμμωνίας στο ενυδρείο; 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος diskus fan έγραψε:

 

 

Αυτό που έγραψα... για το ρελέ διαφυγής... το διάβασες;  :unsure:

Ναι κ η λυση του νικου σου λυνει τα χερια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω το 35 %ειναι αναπνοες των ψαριων, το υπολοιπο τροφη αφαγωτη κ αποβλητα ψαριων.

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Νομιζω το 35 %ειναι αναπνοες των ψαριων, το υπολοιπο τροφη αφαγωτη κ αποβλητα ψαριων.

 

Το 80%.- ;)

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Δημητρης Τ έγραψε:

Α οκ ουτε διπλα δεν επεσα.

 

 

:hehe

 

:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Όταν έφτασα σπίτι και προσπάθησα να σηκώσω το ρελέ ο ρελές δεν ανέβαινε μιας και υπήρχε βραχυκύκλωμα από το controller, μετά τις 3 προσπάθειες έμενε πάνω αφού πέταξε σπίθες ο controller στην τελευταία προσπάθεια, δεν νομίζω ότι ούτε ο ρελές που έχεις θα βοηθούσε σε αυτή την περίπτωση μόνο UPS , εάν κράταγε το ένα φίλτρο ζωντανό θα είχα τα ψάρια ζωντανά τώρα.

Ήταν ιδιαίτερα περίπτωση αυτό που έγινε

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Force έγραψε:

Όταν έφτασα σπίτι και προσπάθησα να σηκώσω το ρελέ ο ρελές δεν ανέβαινε μιας και υπήρχε βραχυκύκλωμα από το controller, μετά τις 3 προσπάθειες έμενε πάνω αφού πέταξε σπίθες ο controller στην τελευταία προσπάθεια, δεν νομίζω ότι ούτε ο ρελές που έχεις θα βοηθούσε σε αυτή την περίπτωση μόνο UPS , εάν κράταγε το ένα φίλτρο ζωντανό θα είχα τα ψάρια ζωντανά τώρα.

Ήταν ιδιαίτερα περίπτωση αυτό που έγινε

 

 

Θα συμφωνήσω μαζί σου.-

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πήρα ένα καλό μάθημα πάντως, 

Αυτό που ψάχνω να βρω είναι ένα ups να μπορεί να κάνει auto start, έχω βρει κάτι στο εξωτερικό δεν ξέρω εάν υπάρχει και εδώ κάτι τέτοιο

Δηλαδή ακόμα και εάν έχει σβήσει και έρθει το ρεύμα κάποια στιγμή να ξαναπάρει μπροστά μόνο του χωρίς να χρειάζεται κάποιος να το ξεκινήσει

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

αυτο που έχω είναι της tescom 2000VA. Είναι interactive. Με το που ξανάρχεται το ρεύμα μπαίνει σε standby και φορτίζει ξανα τις μπαταρίες του.Δε χρειάζεται να βρίσκεσαι εκεί να το κανεις reset και επανεκίνηση. Σε ανύποπτες στιγμές κόβει μόνο τα ρεύματα για να δουλέψει τις μπαταρίες καθώς δεν είναι ότι καλύτερο γι αυτές να βρίσκονται σε αδράνεια συνεχώς.

Εχει καλό value for money γι αυτά που προσφέρει. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω και το πιο κουφό τώρα,

Λοιπόν το πρωί του Σαββάτου είχα πάει στο κατάστημα για να δω το ψάρι που περιμένω και πάνω στην κουβέντα που κάναμε του λέω, όταν με το καλό μπει στο ενυδρείο θα δώσω κάποια ψάρια και θα μείνω με τα 2 temensis το kelberi, τον Λύκο, το Gar και την Arow, για να είναι πιο άνετα μιας και μεγαλώνει πολύ, εεεε με αυτά τα ψάρια έμεινα χωρίς την Arow, Δεν έλεγα τίποτε άλλο, 

Link to comment
Share on other sites

Λες και το ξερες οτι θα συμβει....τουλαχιστον δεν έχασες τον λύκο που είχες αποκτήσει πρόσφατα.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν φίλε Force μετά το πάθημα σου το οποίο φαντάζομαι έγινε μάθημα για όλους, αγόρασα εχθές το 1000αρι της tescom. Το έβαλα στην πρίζα να φορτίσει τις μπαταρίες και σήμερα θα το συνδέσω πάνω στο e901 το οποίο καταναλώνει 11W και θα τεστάρω πόσο θ αντέξει.

 

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ χτες παράγγειλα ένα UPS ONLINE 2000VA GTEC ZS110-2K, είναι 2000 va /1.6kw σήμερα θα το παραλάβω και θα βάλω πάνω το ένα φίλτρο και το Σάββατο το μεσημέρι θα κάνω τεστ, θα το βγάλω από την πρίζα να δω πόσο θα αντέξει.

 

Έγινε επεξεργασία - Force
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά αλμυρή η τιμή του βλέπω.....ελπίζω να κάνει ότι υπόσχεται, αν και με 42Ah στο σύνολο που έχει (6μπαταρίες x 7Ah) θα έχεις υπεραρκετή αυτονομία για ώρες!!!

Link to comment
Share on other sites

Το ups μπήκε και το ένα φίλτρο συνδέθηκε, πάμε για test το Σάββατο το μεσημέρι και να δούμε τι δύναμη έχει

In search for incredible

Link to comment
Share on other sites

On 12/6/2017 at 9:35 ΠΜ, το μέλος Force έγραψε:

Θα σας πω και το πιο κουφό τώρα,

Λοιπόν το πρωί του Σαββάτου είχα πάει στο κατάστημα για να δω το ψάρι που περιμένω και πάνω στην κουβέντα που κάναμε του λέω, όταν με το καλό μπει στο ενυδρείο θα δώσω κάποια ψάρια και θα μείνω με τα 2 temensis το kelberi, τον Λύκο, το Gar και την Arow, για να είναι πιο άνετα μιας και μεγαλώνει πολύ, εεεε με αυτά τα ψάρια έμεινα χωρίς την Arow, Δεν έλεγα τίποτε άλλο, 

Δεν ελεγες να σου έπεφτε το λοττο ουρανοκατέβατο!!!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Force έγραψε:

Το ups μπήκε και το ένα φίλτρο συνδέθηκε, πάμε για test το Σάββατο το μεσημέρι και να δούμε τι δύναμη έχει

In search for incredible
 

Εύχομαι όλα να κυλησουν ομαλά χωρίς στραβες απο εδώ και πέρα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Force με 11W κουμπωμένα πάνω στο ups δες στη φώτο τ αποτελέσματα

 

0-02-05-1cce72a240d1c81685f9d35126a08994b21560b7cb6ca61f4f753117d46a6167_full.thumb.jpg.bbcdb5e6760b3f296ab519e8d4bccbac.jpg

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Corbil said:

Force με 11W κουμπωμένα πάνω στο ups δες στη φώτο τ αποτελέσματα.... το 75% ειναι το remain

 

0-02-05-1cce72a240d1c81685f9d35126a08994b21560b7cb6ca61f4f753117d46a6167_full.thumb.jpg.bbcdb5e6760b3f296ab519e8d4bccbac.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είναι νομίζω σχεδόν 3 ώρες και μένει ακόμα 75% για να δούμε και το δικό μου

 

In search for incredible

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 11 λεπτά, το μέλος Corbil έγραψε:

 

Χρειάστηκε δηλαδή μόνο το 25% για τρεις   Ώρες 

Link to comment
Share on other sites

Μ' αυτό το φορτίο ναι. Όσο περισσότερα του βάζεις επάνω τόσο μικραίνει η διάρκεια της μπαταρίας.

Του Force είναι θηρίο το Ups και με τα 42Αh θα βγάλει σίγουρα 24ώρο.

Link to comment
Share on other sites

Η αεραντλια που έχω εγώ είναι μια fluval Q2 με κατανάλωση 4.5w, θα δω τι θα κάνει το φίλτρο που έχει κατανάλωση 20 w και θα υπολογίσω την αεραντλια μετά

In search for incredible

Link to comment
Share on other sites

και εμενα η 400αρα της JBL βγάζει 5,5W αλλά νομίζω αν βάλω την έξοδο του φίλτρου να χτυπάει επάνω δε θα χρειάζεται η αεραντλία

 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...