Jump to content

Τι ειναι αυτα;


Recommended Posts

Πρώτον το νεο φύλλο της ανουβιας έβγαλε αυτο το χνούδι.ειναι φυσιολογικό;

Δεύτερον σε αυτο το φυτό(μαλλον μικροσορουμ) σε ενα του φύλλο εχουν βγει αυτα τα τριχιδια.πρεπει να κανω κατι;

post-61920-0-48799400-1458633298_thumb.jpeg

post-61920-0-73011800-1458633323_thumb.jpeg

post-61920-0-21496100-1458633352_thumb.jpeg

post-61920-0-27773100-1458633393_thumb.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό τρέχει το ενυδρείο;

Link to comment
Share on other sites

Λογω αρρώστιας το ξανα έστησα απο την αρχη.Η ανουβια τρεις μήνες περίπου.απο την αρχη το ξαναεστησα και εβαλα και το φυτό που εχει τις πράσινες μακριές τρίχες πριν απο μια εβδομαδα και κατι.

Έγινε επεξεργασία - Dgeorge
Link to comment
Share on other sites

Τα μόνα που ξεκαθαρίζω είναι η ανούμπια στην πρώτη φώτο και η κρυπτοκορίνα στην τελευταία. Δεν ξέρω αν είναι κάτι το φυσιολογικό στο άνθος της ανούμπιας, γιατί η δική μου όποτε ανθίζει δεν βγάζει αυτό το άνθος.

Βγάλε πιο καθαρές φώτο με τις μακριές τρίχες που λες.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ λεπτές οι τροχού λες και δεν τις πιάνει η καμερα καλα.αν κοιτάξεις στην Τρίτη φωτο ειναι μια πράσινη γραμμουλα στην μέση της φωτο που παει πέος τα πανω.θα προσπαθήσω να ξανα βγάλω αν μπορέσω.

Link to comment
Share on other sites

Tριχωειδής άλγη είναι αυτές οι τρίχες και λογικά αφαιρούνται εύκολα. Απλά να είσαι λίγο από πάνω να την πολεμάς.

 

Ίδιο άνθος βγάζω στην ανούμπια αλλά χωρίς αυτό το "χνούδι". Θυμίζει μύκητα αλλά δεν ξέρω τι μπορεί να ναι.

Link to comment
Share on other sites

Στην αρχη βγηκε κανονικά δεν ειχε τιποτα.Και την επόμενη μερα το πρωι ειχε χνούδι λιγο στην αρχη και μετα εξαπλώθηκε σε ολο το άνθος.και στις άκρες δεν ξερω αν διακρίνεται στις φωτο στις άκρες του ειχε κατι σαν άσπρες μικρές μπαλίτσες σαν γύρη ενα πράγμα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...